Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez dusznomi 30 wrz 2013, 23:28
mika211, ja bardzo chciałam brać leki, mam nawet recepty, ale co z tego... jak się boję je brać! Bardzo chciałabym poczuć ulgę, ale co zrobie, jak mój mózg wypiera! Ja nawet przy przeziębieniu bałam się brać gripex! Może przyjdzie taki dzień, ze przełame lęk i sobie pomogę farmakologicznie!
Fajne życie, to przede wszystkim kwestia fajnego myślenia....

przez hania33 30 wrz 2013, 23:29
dusznomi, Masz lęk przed lekami..to koszmar :(
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez mika211 30 wrz 2013, 23:31
Rozumiem dusznomi. W takiej sytuacji faktycznie można próbować bez leków. Mimo wszystko jak łapią Cię leki, to staraj się racjonalizować. Pewnie nie raz brałaś różne leki i nic Ci nie było.

Kurczę, z nerwicą od tego dużego ataku i pogotowia męczę się już 8 miesięcy, a i pewnie wcześniej pewnie już miałam,, więc może i parę lat miałam lub całe moje życie - 22 lata jest nerwicowe. To długo. Jeszcze długa droga pewnie przede mną. Ale dam radę, trzeba wierzyć. Wy też na pewno dacie radę :) A Ty od kiedy zmagasz się mniej więcej z nerwicą? Bo wyleciało mi z głowy.

A co do leków, to jasne, że ja też się bałam, jak się przeczyta ulotkę czy wypowiedzi ludzi to koszmar. Faktycznie, skutki uboczne które miałam to koszmar i jak pisałam przy Asentrze nie minęły, a przy Venlectine dopiero po miesiącu. To długo i jak pisałam czułam się źle, chciałam rzucić w cholerę, ale wiedziałam, że jak rzucę, to nie będzie lepiej.

No i dobrze, bo jakoś po miesiącu poczułam, że coś mi pomagają, czyli tak dłużej u mnie na działanie pozytywne trzeba było poczekać. Ja bałam się też wchodzić na większą dawkę. No, ale na szczęście teraz przy większej dawce było ok. Przy większej dawce Asentry była masakra i nie mogłam wytrzymać mimo chęci, więc tu odstawiłam.. w ogóle Asentra raczej nie dla mnie.

A Ty hania jakie leki bierzesz? Ja tak jak pisałam, obecnie Venlectine i Hydroxyzynę.
Ostatnio edytowano 30 wrz 2013, 23:34 przez mika211, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 30 wrz 2013, 23:33
mika211, Ja od przeszło 10 lat...nawet wcześniej już chwytała....i tak się mecze..bywały lepsze dni, lecz było ich mało

-- 30 wrz 2013, 23:35 --

nie bralam zadnych lekow az do czasu..niestety od 2 miesiecy biore.. :roll:

Obrazek

przez dusznomi 30 wrz 2013, 23:35
mika211, od 8 miesiecy jak ty :) wracajac do tematu leków... pamiętacie jak wam napisałam, ze dostałam małą dawke hydroksyzyny i po niej dostałam ataku, tak już działa mój mózg!

8 długich miesięcy.... ale tez mam wrazenie, ze od zawsze... 8 miesiecy od pierwszego ataku

przez hania33 30 wrz 2013, 23:35
Ja tylko paroxetyne...i zioła czasem.

Obrazek

przez mika211 30 wrz 2013, 23:38
Rozumiem, tzn że od 10 lat masz takie ataki, że boisz się, kołatania serca itp? Ja pisząc, że mogłam dawniej niż od 8 miesięcy mieć nerwicę, to też dlatego, że bardzo nerwowa byłam, czasem z nerwów źle się czułam czy czasem źle sypiałam, ale jednak jeśli uznać za nerwicę z prawdziwego zdarzenia taką z lękami, częstym zarywaniem nocy, napadami paniki, kołatania to właśnie tak 8 miesięcy, bo wcześniej to bardziej denerwowałam się, ale czułam, że to w mojej głowie i nie miało to tak wpływu na somatykę. Widocznie potem przeszło, bo organizm nie poradził sobie z tym napięciem.

Dusznomi, też mam wrażenie, że od zawsze. Jak się człowiek źle czuje, to się zawsze dłuży.

Ja o radzeniu sobie z nerwicą zaczęłam czytać tu, sporo rad i propozycji np książek do przeczytania wydaje się sensownych, warto zajrzeć--> http://forum.kardiolo.pl/temat2357.htm

Rozumiem haniu, u mnie też hydroxyzyna, bo jak pisałam całe noce u mnie były zarywane, przez nawet kilka lat zasypiałam 5-6 rano, a potem nawet jak się śpi do 15, to jednak człowiek jest rozbity, bo najlepiej wypoczywa się w nocy. Tylko na początku tak się kładłam, bo miałam mało obowiązków, a potem nawyk, jakieś nerwy i tym bardziej nie mogłam zasnąć wcześniej. Dlatego od ok 4 miesięcy biorę Hydroxyzynę. Wcześniej Trititico CR, ale dla mnie Hydroxyzyna chyba lepsza.
Ostatnio edytowano 30 wrz 2013, 23:40 przez mika211, łącznie edytowano 1 raz

przez hania33 30 wrz 2013, 23:38
dusznomi, Bo, jak juz zlapie to koniec i tyle , ja bez lekow dusilam sie tyle lat, w sklepach wszędzie zresztą..później , jak juz zaczelam w domu sie dusic i nigdzie nie moglam isc , zawroty glowy itp, powiedzialam dosc i zaczelam brac lek..

-- 30 wrz 2013, 23:39 --

mika211, Na te kołatania zapisano mi Biosotal80 mg...

Obrazek

przez mika211 30 wrz 2013, 23:41
hania33 napisał(a):dusznomi, Bo, jak juz zlapie to koniec i tyle , ja bez lekow dusilam sie tyle lat, w sklepach wszędzie zresztą..później , jak juz zaczelam w domu sie dusic i nigdzie nie moglam isc , zawroty glowy itp, powiedzialam dosc i zaczelam brac lek..

-- 30 wrz 2013, 23:39 --

mika211, Na te kołatania zapisano mi Biosotal80 mg...

Aha, mi nic na te kołatania, ale jak pisałam niedługo robię Holtera. Wtedy też będzie łatwiej ocenić co w razie czego dać, lepiej mieć pewność.

Aaa, jakiś czas też chodziłam na akupunkturę i piłam zioła niby na uspokojenie, ale niestety, nie czułam poprawy i nie czułam żadnego uspokojenia.

Byłam też tak zdesperowana jak bardzo się źle czułam, wtedy już na lekach psychotropowych, że kupiłam sobie plkastry detox, te tańsze w drogerii i naklejałam, czułam się może trochę lepiej, ale też brak cudów. Raczej placebo ;) A leki uważam, że tutaj nie jest placebo, bo Venlectine serio zaczęłó mi pomagać.
Ostatnio edytowano 30 wrz 2013, 23:45 przez mika211, łącznie edytowano 1 raz

przez hania33 30 wrz 2013, 23:44
mika211, ja miałam robionego..mi wykryto tachikardie i arytmie i powiedziano , ze to nerwowe ,zapisali Biosotal i tyle :roll:

Obrazek

przez mika211 30 wrz 2013, 23:46
hania33 napisał(a):mika211, ja miałam robionego..mi wykryto tachikardie i arytmie i powiedziano , ze to nerwowe ,zapisali Biosotal i tyle :roll:

Rozumiem, ja miałam tylko ekg, no i wiesz, zrobię, możliwe, że będzie u mnie to samo, ale lepiej zrobić i dobrać odpowiednią "strategię", żeby jeszcze lepiej się poczuć, bo niestety czasem mi jeszcze kołatanie czy te arytmie, dodatkowe skurcze dokuczają, pewnie rzadziej, bo się "przyzwyczaiłam" mimo ich nieprzyjemności, no ale lepiej to sprawdzić i tak.

przez hania33 30 wrz 2013, 23:48
mika211, Pewnie , ze tak ..zawsze warto sprawdzić.

Obrazek

przez dusznomi 01 paź 2013, 00:09
właśnie zupełnie obcy mi człowiek, wyciągnął do mnie rękę z pomocą! Przy tym napisał do mnie wiele ciepłych słów, które dały mi powód do usmiechu :) Są na tym świecie wspaniali ludzie! Dla takich chwil warto zyć, a nawet mieć tą cholerną nerwicę :D

przez hania33 01 paź 2013, 00:11
dusznomi, No to masz szczęście...do mnie nikt nie chce pisać :(

-- 01 paź 2013, 00:14 --

może dożyję do 60 ..kurde nerwy mnie zjedzą żywcem.A tyle jeszcze przede mną..chyba :?:

-- 01 paź 2013, 00:16 --

dusznomi, Pozdrów tego wspaniałego człowieka..

Obrazek

Sortuj wg