Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez jakubkowa 31 sty 2011, 12:22
a spróbuj zrobić wdech przeponą , napiąć mięsnie do bólu i zrobić wydech, tak kilka razy podczas ataku i atak przejdzie i nie skupiac się na tym co boli, nie myslec o ataku bo wtedy jest jeszcze gorzej - tzw. błędne koło - organizm wtedy się nakreca jeszcze bardziej bodzce z mózgu przesyłają do tych organów które nas atakują sygnał i atak się potęguje. Np. popatrz za okno, włącz ulubioną muzykę, ja jeszcze czasem próbuję ćwiczyć , tańczyć - mi pomaga jest ciężko , wiem bo ja też mam mega ataki ale warto próbować:) myślę sobie skoro tańczę , ćwiczę i jeszcze stoję na nogach to nie jest tak źle, znaczy że to nerwica i nic złego się nie stanie - do tej pory nic sie nie stalo i tym razem nic sie nie stanie ;)
Powodzenia:)
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

Re: Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

przez Guzik 31 sty 2011, 15:46
Ja nie wiem to chyba nie jest żaden atak, tylko jakaś kumulacja napięcia, jestem wyczerpana, czuje się naprawdę okropnie, tak jak bym miała uciekać przed jakimś człowiekozjadem nie mogę się jakoś uspokoić a nic mi nie grozi! siedzę w domu i próbuje się uczyć ale to napięcie jest nie do wytrzymania, zaparzyłam wielki napar melisy, rumianek i jakąś mieszankę ziół "spokój i relaks" i jak to nic nie da to wezmę neuroleptyk i po dwóch godzinach będę cierpieć zgon niemocy i uwiąd ale to i tak lepsze niż to coś.

przez jakubkowa 31 sty 2011, 21:02
no to tymbardziej powinnac stosowac jakies techniki relaksacji, zeby to rozładować;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mantis 02 lut 2011, 23:21
od kilku dni mam cięzki okres...
Sczerze powiedziawszy zachowuję się i czuję jakby właśnie okres miał. chyba za bardzo szaleją u mnie hormony

przez dogomaniaczka 02 lut 2011, 23:25
Mantis, a to tak apropo tematu?:) Potrzebujesz jakiś metod? :)
dogomaniaczka

przez moniczka 03 lut 2011, 00:16
Witam,

Mam do was pytanie. w przeciągu 1roku straciłam dwa razy przytomność z lekkimi drgawkami.nieprzytomnosc trwała około minute,gałki oczne były wywrócone.Wyladowałam w szpitalu.Lekarze stwierdzili padaczke.Po pierwszej utracie przytomnosci zaczełam przyjmowac leki depresyjne po ktorych znacznie wróciłąm do siebie jednak ponownie straciłąm przytomnosc..Czy myslicie ze te utraty przytomności mogą być nerwicowe?czy ktoś miał podobną sytuacje?
pozdrawiam
Monia

przez dogomaniaczka 03 lut 2011, 00:48
moniczka, mam coś podobnego można powiedzieć, napisałam Ci prywatną wiadomość :)
dogomaniaczka

przez celinka18 03 lut 2011, 10:48
ja nigdy nie traciłam przytomności podczas ataków
Widzę to w następujący sposób: "Jeśli chcesz zobaczyć tęczę, musisz pogodzić się z deszczem".

przez jakubkowa 03 lut 2011, 11:14
można stracić przytomność,z tego co mi mówił lekarz jest to niegroźne i krótkotrwała nieprzytomność - tzw. spadek ciśnienia.

Jednak zawsze się to sprawdza podczas badania czy EEG czy Tomografii, jeśli badania takie nic nie wykażą wtedy się stwierdza że to nerwica. U Ciebie wykazało padaczkę , więc to na pewno przyczyna.

przez celinka18 03 lut 2011, 11:17
mi podczas ataku to ciśnienie raczej wzrasta ;D ale zawsze się boję, że zemdleje a od 5 lat ani razu nie zemdlałam ;) także nie mam się czego obawiać :)
Widzę to w następujący sposób: "Jeśli chcesz zobaczyć tęczę, musisz pogodzić się z deszczem".

przez jaaa 03 lut 2011, 16:09
nie radze sobie z moimi natrectwami- mowie o ataku jaki rosnie pod jego wplywem
niestety nie radze sobie z nimi i utrudniaja mi zycie spoleczne nie wiem juz gdzie sie mam udac z tym
uciekam poprostu jak tylko mam atak

przez jakubkowa 03 lut 2011, 16:17
mi też raczej wzrasta ciśnienie i tez nigdy nie zemdlałam chociaż wrażenie zawsze jest jakby to miało nastąpić :)

przez Thazek 03 lut 2011, 16:22
Ja tak miałem parę razy ale teraz już nie... :)
nie ma tak źle!
Jest coraz lepiej...
najgorsze są zawsze tylko nudności i trzęsące się ciało jakby było niedocukrzenie! :roll:
Thazek

przez Nervic 03 lut 2011, 16:22
A mi dzisiaj doszedł kolejny dziwny objaw :zonk: czuje takie szmery jak by nad lewą piersią przy oddychaniu xD zaczynam się tym niepokoić i wprowadzać się w jeszcze gorszy stan;/ Czy u kogoś występuje taki objaw? Skąd te szmery mogą tam kur*a sie robić!!! :(:( zaczynam powoli nie ogarniać tej choroby.

Sortuj wg