Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Ola 32 06 kwi 2006, 20:32
witaj darunia mam dokladnie to samo co ty i te same mysli trwa to juz u mnie ponad 5 lat to sa typowe objawy nerwicy lekowej ja biore na to anafranil i jak narazie pomaga jak bys chciala pogadac to klikaj na gg.pozdrawiam

przez anita27 06 kwi 2006, 21:17
darunia ja mialam bardzo przykre doswiadczenia z tym lekiem.Matko Boska co mi sie po nim dzialo,najmniejszy halas potegowal sie do tego stopnia ze rozrywalo mi glowe.okropnie zle sie czulam.wydawalo mi sie ze swiat mi pod nogami ucieka,przerwalam leczenie tym lekiem.choc mojej mamie on pomaga.Pozdrawiam cieplo

przez darunia 07 kwi 2006, 15:16
Ola32 jak długo bierzesz ten lek, po jakim czasie zaczął Ci pomagać? Ja biore lerivon na depresję od 3 m-cy i wcześniej nie miałam takich myśli, pojawiły sie dopiero jakiś czas temu, czy to mozliwe że wychodząc z depresji wpadłam w nerwice?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michalina 07 kwi 2006, 17:14
Witam
Mam 23 lata i nerwicę lękową od 5 lat. Poszłam do lekarza w momencie kiedy zrozumiałam że już sobie nie radze .Musiałam zrezygnować ze studiów , podjąć pracy też nie mogę. Najlepiej czuje się w domu.Ale tylko dzięki coaxilowi kiedy się nie leczyłam bałam się nawet zostać sama w domu.Do tej pory myśle że poza domem coś mi się stanie i to mnie paraliżuje i nie moge sobie z tym poradzić.Wszystko zaczęło się 5 lat temu od problemów z tarczycą .Zanim mnie zdiagnozowano miałam skoki ciśnienia było mi słabo duszno źle spałam .Po operacji wszystko było dobrze ale po jakimś czasie objawy wróciły ze zdwojoną siłą. Samodzielne wyjście z domu dla mnie było wyczynem.Pobyt poza domem w szkole i dojazd do niej powodował ataki paniki . Lekarz stwierdził u mnie oprócz nerwicy lękowej agarofobie z atakami paniki.W nocy źle sypiam budze się raptownie a potem boje się zasnąć bo mi się wydaje że coś mi się stanie.Boje się śmierci.Czasami mam wrażenie że boję się wszystkiego i że jestem zdrowo kopnięta i że nigdy się tego nie pozbęde.Pozdrawiam

lęk....

przez Kas19 08 kwi 2006, 20:29
witam wszystkich:) chcialam powiedziec wszystkim tym ktorzy cierpia na nerwice lekowa ze da sie z tym zyc... pol roku temu zaczelam miec dziwne objawy...najpierw dusznosci pozniej bol glowy bole serca. Stawalo sie to nie do wytrzymania Raz musialam zadzwonic po pogotowie bo myslalam ze sobie nie poradze. Zrobili mi wszytskie badania i wyszlo wszytsko dobrze stwierdzili ze mam nerwice. Zawsze jak mialam te dolegliwosci myslalam ze cos mi sie dzieje ze zaraz umre...ze to juz koniec to bylo okropne myslalm ze zwarjuje wiec udalam sie do psychologa. Gdyby nie on nie wiem czy bym nie zwarjowala Pokazal i uswiadomil mim ze na prawde mi nic nie jest ze jestem zdrowa!!! ale i tak bylo trudno dopiero jak przeczytalam wasze wypowiedzi to zrozumialam ze nie jestem sama i ze skoro tak wiele osob cierpi na to co ja i nadal zyje to nie ma sensu sie tym dreczyc!!! staram sie o mojej nerwicy i leku przed smiercia nie myslec i jakos mi sie udaje!! ciesze sie zyciem...wiec Ci ktorzy cierpicie na nerwice nie dajcie sie jej!!!!! jestesmy mlodzi i pozyjemy jeszcze bardzoooo dlugo:) pozdrawiam

przez salma266 09 kwi 2006, 22:48
ja mam ten straszny ucisk w głowie po obu skroniach i na czole okropny. :roll: mam go cały czas

przez Krzychu 11 kwi 2006, 19:29
Hej! Ja natomiast mam silne uczucie nieokreślonego lęku, pieczenie w klatce pirsiowej, uczucie duszenia, myśli że np.mój układ oddechowy jest inny niż u wszystkich jakis chory i niewydolny. To trwa około kilkunastu minut nieraz parę godzin. Przy silnych lękach dochodziło odretwienie całego ciała -ściskanie czegos w sobie. Nieraz też drętwiały ręce i nogi - silne mrowienie. Nieraz po przejściu ataku ulga była tak duża że mógłbym tańczyc lub góry przenosić, czyli atak powodował potem nawet silne pobudzenie całego ciała i ducha. Wiem z reguły kiedy to się zbliża już na kilka minut przed staram sie na to przygotować. dzięki leczeniu ataki są coraz rzadziej nieraz ich nie mam miesiącami, a nawet jeśli są to juz potrafie jakoś sobie radzic bez wzywania pogotowia - chociaż uczucie cierpienia w tym momencie jest jeszcze dosyc silne.

przez anita27 11 kwi 2006, 20:04
Czesc.
Kiedy pojawia mi sie "atak"mam poczucie nierzeczywistosc.
swiat mi wiruje przed oczami i mam potworne mdlosci.
Wydaje mi sie ze strace przytomnosc.
Dretwieja mi rece i i widze "mroczki" przed oczami.
Trwa to moze nie dlugo ale dla mnie to jak wiecznosc

przez paq 11 kwi 2006, 20:23
u mnie nie zawsze wygląda to tak samo ale najczęściej to zawroty głowy chwilowe osłabienie, strach przed czymś przeważnie nieokreślownym, czasami brak powietrza i przyśpieszony puls a także nagły wzrost ciśnienia ale z to jakoś mi ostatnio ustapiło, kiedyś dochodziło jeszcze uczucie że sie uduszę i musiałem natychmiat wyjść z pomieszczenia w którym się akurat znajdowałem chyba że akurat byłem na zewnątrz wtedy musiałem gdzieś wejść.
paq

przez iwo4 11 kwi 2006, 21:16
Ja mam zupelnie inne ataki niz wiekszosc ludzi tutaj na forum.... robi mi sie potwornie niedobrze... mam ochote zniknac... czuje sie koszmarnie psychicznie... oprocz zwyklego leku zaczyna u mnie narastac jakas fobie na tle spolecznym, czuje potworne obrzydzenie wymieszane z lękiem... z objawow fizycznych mam drgawki ,kolatanie serca, problemy z zoladkiem... nie mam takich typowow objawow chorob jak wiekszosc... tak samo nie czuje za bardzo lęku przed choroba psychiczna... ewentualnie przed smiercia... ale to tez nie na zasadzie ze umre, tylko bardziej co bedzie po smierci
Witajcie wsród "wybranych"...

przez legacy 11 kwi 2006, 23:36
uczucie niesamowitego oslabienia i baaaardzo szybkie tetno (niekiedy polaczone z arytmia (skurczami dodatkowymi powodujacymi u mnie akurat trudnosci w oddychaniu), niesamowity strach, dretwienie rak i uszu, uczucie "czegos" w przelyku utrzymujace sie jeszcze pare godzin po napadzie...

przez robal 12 kwi 2006, 01:08
no to ja już sama nie wiem co mi się dzieje. czy to nerwica, czy coś innego..
można powiedzieć, że ataki mam.. ale nie nagłe, po prostu w ciężkich sytuacjach, kiedy wypowiadam się na forum, przed ludźmi..
zaczyna mi brakować tlenu, zachowuję się jak idiotka, trzęsę się cała i nie umiem zapanować nad swoim ciałem. lęk okropny..
kiedyś tak nie było, mogłam spokojnie się wypowiedzieć np. przed klasą..
to jest to?
co zrobić?..
mam dość, muszę coś zrobić. :(
muszę.

przez legacy 13 kwi 2006, 00:07
moje standartowe tętno spoczynkowe do 85-100, zalezy od pory dnia (rano najszybciej, wieczorem duuzo wolniej), a w czasie spaceru do 130-150.

przez venom 13 kwi 2006, 13:08
u mnie zaczyna sie od tego ze na doslownie sekunde nie moge zlapac oddechu, pozniej klucie w miejscu serca i momenty jakby mial zemdlec i oczywiscie straszne uczucie ciezkosci

[ Dodano: Czw Kwi 13, 2006 12:14 pm ]
tez tak ktos ma?
"...Żadnych kajdanków czy czegoś w tym rodzaju.
Kiedy nas już spisali na komisariacie, zabraliśmy
Tych gliniarzy na obiad na Mulberry Street...
Następnego dnia znów działaliśmy w najlepsze..."

Sortuj wg