Tanatofobia a intuicja

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Tanatofobia a intuicja

przez papiaxxxx 29 lis 2012, 03:06
Hej ;) już trochę udzielałam się na forum jakiś czas temu, ale mam jeszcze jedno pytanie.
Może najpiej napisze o co chodzi, a na końcu je zadam.
Otóż odkąd pamiętam mam dobrą intuicję (a może przeczucia i zbiegi okoliczności) opiszę sytuację.
- gdy jeszcze tylko kolegowałam się z moim ex chłopakiem, miał on dziewczynę Natalię i jak się rozstali to te moje "myśli" powiedziały, że pewnie będą mieli jeszcze coś wspołnego. Oni nie mieli, ale obecnie jest z inną dziewczyną o tym własnie imieniu
-gdy spóźniał mi się okres usłyszałam " i tak go nie dostaniesz" i nie dostałam... (aczkolwiek miaam ryzykowną sytuację)
-gdy jeszcze nie chciałam powiadamiać otoczenia o ciąży (mieszkam daleko, więc o dziecku najwcześniej dowiedzieli by się po narodzinach i nawet nie wiedzialiby, że jestem w ciąży) to znów " i tak się dowiedzą" no i dowiedzieli nie ode mnie.
- nie jestem z ojcem dziecka, w tej chwili trwa proces sądowy o ustalenie ojcostwa i alimenty i usłyszałam " i tak go nie dożyjesz"...
No właśnie. Wszystko się dotychczas sprawdzało i boje się, że to ostatnie też się sprawdzi.. ;( a wszystko zaczeło się po tym, jak miałam różne bóle brzucha, a wujek google zrobił swoje. Po prostu boje się, że moja córka straci mamę a ja uważam wychowanie jej jako pewnego rodzaju misję. Nie myslę o tym temacie na okrągło np. dzisiaj dorwałam artykuł w gazecie i znów się zaczęło. Za parę miesięcy mam egzamin i przygotowuje się do niego normalnie (w sensie nie mam żadnych pewności, że go nie dożyje, ale obawiam się tego). Jak byłam na grobach w Święto Zmarłych, to też nie miałam przeczucia, że to ostatni raz po tej stronie, ale czułam się dziwnie...
No nie ukrywając, przeżywam długotrwały stres od jakiegoś roku. W 2012 doszła jeszcze właśnie sprawa w sądzie przeciw mojemu ex, który uważa, że go zdradzałam i to nie jego dziecko, mimo tego, że bardzo go kochałam i byłam mu wierna... Mam też właśnie uraz, nie szukam męźczyzny chociaż od ponad roku nikogo nie mam. Rozwiedli się moi rodzice. Snuje plany na przyszłośc typu "będę mieszkać tam i tam z Olcią" itp. ale wtedy pojawia się pytanie, czy na pewno tego dożyję?
Wiem, że na to pytanie nikt mi nie może odpowiedzieć, ale chcę po prostu wiedzieć, bo wiele osób miało styczność z ludźmi przeczuwającymi swe odejście- czy to wygląda podobnie? Czy wiele matek odczuwa podobne lęki/ przeczucia?
Z góry dziękuje za pomoc ;)
papiaxxxx

Tanatofobia a intuicja

przez Vitalia 29 lis 2012, 12:21
papiaxxxx, a ile razy miałaś jakieś przeczucie (podszept głosu) a to się nie sprawdziło?

Tanatofobia a intuicja

przez papiaxxxx 29 lis 2012, 15:46
Hej :) też miałam tak parę razy. Np, na ostatnim egzaminie na prawko czułam, że nie wyjadę z placu i nie wyjechałam, a na następnym byłam święcie przekonana, że zdam a nie zdałam...
papiaxxxx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Tanatofobia a intuicja

przez Vitalia 30 lis 2012, 09:43
jest coś takiego co się nazywa efekt potwierdzania:

efekt potwierdzania - tendencja do zwracania uwagi na te dowody , które dopełniają i potwierdzają nasze przekonania lub oczekiwania przy jednoczesnym ignorowaniu pozostałych dowodów

Według mnie Ty sobie założyłaś w głowie, że Twoje przeczucia się spełniają i nieświadomie zwracałaś uwagę tylko na te które się sprawdziły i ignorowałaś te które się nie sprawdziły, w rezultacie wysnułaś wniosek, że faktycznie masz niezwykłą intuicję i teraz wszystkie myśli odnoszące się do przyszłości przychodzące do Twojej głowy traktujesz niepotrzebnie i nieracjonalnie jako prorocze

Tanatofobia a intuicja

przez Tukaszwili 30 lis 2012, 14:06
Samospełniające się proroctwo, tyle w temacie :P poczytajcie sobie o tem.

Tanatofobia a intuicja

przez papiaxxxx 30 lis 2012, 22:54
Hej ;) czytałam. I tak szczerze to co do wypowiedzi koleżanki zgadzam się całkowicie, ale co do wypowiedzi Tukaszwili- z tego co zrozumiałam w samospełniającym się proroctwie mam na to wpływ, tak? Ale np. raczej nia miałam wpływu na to z kim teraz jest mój były chłopak, no i gdyby chodziło o to, to prawko bym zdała (choć to raczej upragniony pozytyw) :mrgreen:
W każdym razie dziękuje za odpowiedzi :)
papiaxxxx

Tanatofobia a intuicja

przez Czarodziejka84 01 gru 2012, 14:37
Lęk przed śmiercią to jeden z moich lęków.
Gdy ustąpił nieco, pojawił się lęk przed schizą...:(

-- 01 gru 2012, 13:38 --

Lęk przed śmiercią to jeden z moich lęków.
Gdy ustąpił nieco, pojawił się lęk przed schizą...:(

Tanatofobia a intuicja

przez papiaxxxx 24 gru 2012, 15:57
Czytałam na ten temat nie co w internecie i np. ludzie czują jak to są ich ostatnie święta, Święto Zmarłych. A ja nie mam niczego takiego... no cóż chyba to efekt potwierdzenia, bo jak na to patrzę to wiele rzeczy się nie sprawdziło, a nawet większość
papiaxxxx

Tanatofobia a intuicja

przez Mireille 25 gru 2012, 02:00
Mi też kilka razy wpadła do głowy taka myśl, kiedyś nawet wymyśliłam dokładną datę, ale nic się nie stało. Nie przejmuj się ;)
F21

Sortuj wg