9-miesiecy nieustajacego stresu. Nerwica ??

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez NerwicowaDepresja 24 paź 2012, 19:08
Witam
Niewiem czy to jest nerwica czy tez depresja.
Jestem dziewczyna mam 18 lat od zawsze mialam problemy z niska samoocena i pewnoscia siebie taka zakompleksiona dziewczyna.
9 miesiecy temu odszedł moj jedyny chłopaka. Zaczełam o to obwiniac swój wyglad a przedewszystkim worki pod oczami z którymi miałam problem ;/
Na gwałt szukałam przyczyny tych cholernych worków zrobiłam wszystkie badania i były okej nadal szperałam na necie aż przeczytałam o tym że worki biora sie ze stresu. Po przeczytaniu tej informacji byłam bardzo szczesliwa ze znalazlam przyczyne swoich workow i pewna ze juz sie nie bede stresowac i nie bedzie worków. Niestety było zupełnie w inna strone zaczeło mnie wszystko stresować ciagle powtarzam sobie nie stresuj sie, jestem pod wplywem stalej presji jak bede sie stresowac to bede miala wory. Wory sa owiele wieksze niz 9 miesiecy temu a moja psyhika na skraju wyczerpania. Cierpie na bezsennosc niewiem co mi dolega w poniedziałek pierwsza wizyta u psyhologa

przez ekspert_abcZdrowie 24 paź 2012, 19:51
NerwicowaDepresja, witaj na forum! Bardzo dobrze, że w związku z pogarszającą się kondycją psychiczną zdecydowałaś się na wizytę u specjalisty. Podczas konsultacji psychologicznej będziesz mogła porozmawiać na temat metod radzenia sobie ze stresem, o swoich kompleksach, niskiej samoocenie, o tym, jak przeżyłaś rozstanie w chłopakiem. Nikt przez Internet nie stwierdzi, czy masz depresję, czy nerwicę, czy cierpisz jeszcze na coś innego.

Jeśli chodzi o worki pod oczami, na których tak bardzo się koncentrujesz, to ich przyczyną nie musi być tylko i wyłącznie stres. Worki pod oczami mogą być spowodowanie niewysypianiem się, nieodpowiednią dietą, alergią. Powstają także wskutek starzenia się organizmu, gdy wraz z wiekiem spada napięcie mięśni wokół oczu. Więcej o workach pod oczami, przyczynach ich powstawania i sposobach radzenia sobie możesz przeczytać tutaj:

http://portal.abczdrowie.pl/worki-pod-oczami
http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-workow-pod-oczami
http://portal.abczdrowie.pl/domowe-spos ... pod-oczami
Psycholog

przez George 24 paź 2012, 22:37
ekspert_abcZdrowie napisał(a):[b][color=#112f55]Powstają także wskutek starzenia się organizmu, gdy wraz z wiekiem spada napięcie mięśni wokół oczu.

Proszę zauważyć, że dziewczyna ma 18 lat! Starzenie nie wchodzi w grę. Prędzej odkłada się jej limfa w powiekach lub pod oczami. Hormony?
Ad maiora natus sum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 25 paź 2012, 17:36
George, dzięki za uwagę :) Zauważyłam jednak, że dziewczyna ma 18 lat. Moja uwaga w poście co do wiotczenia mięśni wokół oczu wraz z wiekiem była raczej ogólną uwagą, a nie odnoszącą się ściśle do autorki wątku. ;) Ale dzięki za zwrócenie uwagi :D Nie pisałam jednak o wszystkich możliwych przyczynach worków pod oczami, dlatego odesłałam dziewczynę do odpowiedniego źródła (link do artykułu o potencjalnych przyczynach worków pod oczami). Jak najbardziej masz rację, że przyczyny jej worków mogą wynikać chociażby z zaburzeń hormonalnych. Jak najbardziej się z Tobą zgadzam.
Psycholog

Sortuj wg