Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez klaudek 02 lis 2013, 12:26
kloss, Na każdego działa co innego. Więc tutaj nie ma złotego środka ci pomoże każdemu. Mi np. Bardzo pomogła Asentra.
Możemy być stale szczęśliwi, jeśli nauczymy się dostrzegać w naszej powszedniości chwile szczęścia.
Anna German

przez kloss 02 lis 2013, 12:36
A czy Asentra ma sporo uboków? Jak się po niej czułaś ?

przez Hooky23 03 lis 2013, 02:16
Jeśli te szumy są spowodowane nerwicą to w końcu same przejdą? jeśli tak to ile to będzie trwać..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kaja123 03 lis 2013, 10:24
kloss napisał(a):Lecze się od dwóch tyg. Coaxilem 3x1 dziennie, ale na razie jest średnio.
Jaki lek jest dobry na lęki i natrętne myśli????

Cześć kloss :D . po pierwsze z mojej wiedzy i doświadczenia leki nie działają tak szybko. 2 tyg są widoczne dopiero pierwsze efekty. W ogóle leczenie nerwicy samymi lekami to dziwne bo one pomagają i łagodzą objawy ale nie wyleczą. Natrętne myśli nie znikną poprzez połykanie tabletek. Lęki owszem zniwelujesz tabletkami ale jak tabletka przestanie działać lęki powracają.

przez magdana 04 lis 2013, 16:18
hej
jestem nowa na forum. mam zdiagnozowana nerwice i dostałam lek Setaloft 50mg. Po wzięciu przez kolejne 3 dni po pół tabletki dostałam ataku paniki. Ale wiem juz , ze musze brac te leki. Powiedzcie mi co mam zrobić w sytuacji gdy przez 3 dni brałam Setaloft o godz.11. Dzis nie wzięłam go do pracy bo zapomniałąm. Wezme go dopiero o 18. I teraz nie wiem czy brac go o 18, a potem jutro o 11. Czy dzis juz go pominąc?

przez Lolek20L 04 lis 2013, 16:27
Przez tą s**e zostanę łysa. Franca powiększa mi hormony, które odpowiadają za stres.. Przez to włosy lecą garściami. :why:

przez Mason44 09 lis 2013, 17:17
Przepraszam, czym może być spowodowane ciągłe rozdrażnienie? Mam coś takiego że nie mogę usiedzieć na miejscu,wszystko mnie drażni, często mam problemy z zasypianiem a do tego dochodzą drżenia mięśni na powierzchni całego ciała- fascykulacje(badania magnezu i potasu wyszły bardzo dobrze).W sytuacjach z ludzmi czuję się niepewnie, jednego dnia brak pewności siebie, lęki a drugiego wszystko ok... Dodam że biorę sertralinę 50 mg już 40 dni i ZERO poprawy, nawet jest gorzej niż było, chyba będę schodził...
We wt bd. miał robione badania EEG,ile trzeba czekać na wyniki?

przez Johnny2010 12 lis 2013, 19:49
Witam mam pytanko... Żyłem sobie w miarę normalnie czasem coś mnie zabolało w klatce, czasem było mi smutno czasem to czasem tamto jak każdy człowiek. Wysiłek tolerowalem normalnie, spałem normalnie ogolnie w miare stabilna sytuacja,oprócz tego że popijałem sobie browarki dość regularnie.Aż ok 2 lat temu wieczorem siedząc przy tv oglądając kabaret dotknąłem prawą ręką lewą rękę i poczułem, że jest jakby z gumy. Za chwilę i w prawej miałem takie wrażenie.Pierwszy raz w życiu również dostałem ataku lęku że umieram od razu szybki puls prawie mdlałem mroczki przed oczami itp Starałem się uspokoić serce w miare się uspokoiło, za chwilkę znów trochę gorzej...ok rodzina zadzwoniła po karetkę. Zabrali mnie na 2-3 godziny obserwacji,tam już się uspokoiłem i wypuścili mnie do domu wypisując w karcie że to efekt trzeźwienia od tgo piwkowania.I tu cała sprawa się zaczyna.Gdy obudziłem się rano nie było pulsu dużego itp, ale czułem się jak nie w swojej skórze. Dziwny ból głowy, raczej uczucie czegoś w głowie, uciśk w krtani , te dziwne uczucie w rękach, no i oczywiście prawie ciągłe bóle w klatce ,ogolnie dyskomfort mega, nic w porownaniu z tym jak czułem się przed atakiem. Po miesiącu będąc w takiej "szklanej kuli" jak nie swoim ciele poszedlem do lekarza. Zrobilem badania krwii, Ekg dostalem lek na spadek ciśnienia delikatny i niby ok.Fakt zaniedbałem sprawę bo już dwa lata mijają ,a ja nadal nie zrobiłem więcej badań i nadal się tak czuję.Ciągłe bóle w klatce, często wrażenie ,że umrę, ciągły ból głowy, nie mogę spać cały czas czuję bicie swojego serca, nie jestem w stanie podjąć żadnego wysiłku fizycznego jak jakaś cięższa praca czy sport, ogólnie taka wegetacja w nieswoim ciele i lęk że przez te objawy umrę.Już nigdy nie poczułem się tak jak przed atakiem, żadnego dnia. Do tego boję się lekarzy, boję się ,że wykryją u mnie jakas chorobę... wiem ,że to głupie ale pewnie wielu z was tak ma, jak np głupi lęk przed zmierzeniem ciśnienia... Proszę o odp co o tym myślicie? Ma ktoś podobnie??I muszę dodać że u mnie ataki lęku są spowodowane akurat "objawem" jakimś, np mam za wysokie ciśnienie zaraz panika, jako takich spowodowanych miejscami czy ludzmi nie mam , choc nie powiem dużo gorzej znoszę od tamtego ataku stresy itp, mam jakieś koszmary, też szereg dolegliwości.Pozdrawiam!!
*

przez Entrophy 12 lis 2013, 20:48
Witajcie! Jestem nowy na forum więc wypadałoby się przywitać :)

Od prawie pół roku zmagam się ze stanami lękowymi związanymi z sytuacjami w których muszę przez dłuższy czas stać, siedzieć w jednym miejscu.
Zawsze po około 30 minutach przebywania, np w kościele, na wykładzie, w restauracji z przyjaciółmi, nawet ucząc się w samotnosci, zaczynam odczuwać dyskomfort który szybko przemienia się w poczucie lęku. Przeważnie:
- Odczuwam że jest mi coraz słabiej, mimo że nie chce mi się spać.
- Zaczynam odczuwać przymus wykonywania ruchów (stopami, rękami, muszę "cokolwiek" robić, choćby nawet wyjąć zeszyt, schylić się po coś, zmienić pozycje siedzenia).
- Tiki nerwowe , u mnie : nerwowe odbijanie powietrzem, ruch karkiem (nieco w bok) (bardzo uciążliwe, nie jestem w stanie tego powstrzymać)
- Jeśli nie mogę opuścić nagle swojego "siedzenia" np. podczas spotkania, sprawdzianu. To po jakimś czasie odczuwam spory spadek ostrości widzenia, nie jestem w stanie przeczytać tego, co normalnie odczytuję poza lękiem. Nie mogę na niczym skupić wzroku, ogółem nie mogę na liczym się skupić (a bardzo chciałbym w tych momentach = głównie mam na myśli wykłady). Całego mnie pochłania nadpobudliwość i poczucie dyskomfortu.

Krótka historia:
1.Zaczęło się to przed maturami, czułem że w pewnych momentach "słabnę" i mam poczucie jakbym miał zemdleć.
2. Byłem u lekarza, zrobili mi wszelkie badania w kierunku serca, tarczycy, morfologie, wyszło ok. Stany się pojawiały coraz częściej.
(Myślałem że zapadłem na jakąś poważną chorobę)
3. W szczytowym momencie nie byłem ponad tydzień w szkole, odczuwałem lęk nawet przy wyjściu z pokoju (nie wiadomo tak naprawdę z jakiego powodu, nigdy nie miałem fobii społecznej, jestem bardzo towarzyską osobą)
3. Lekarz uznał to za stres przed maturą, dostałem citalopram, brałem 2 miesiące.
4. Pomogło mi to zniwelować sytuacje stresowe na tyle bym wrócił do szkoły, i mógł w miarę normalnie żyć.
5. Matury napisałem na dawkach afobamu. (przepisał lekarz doraźnie)
6. Po maturach nauczyłem się paru technik relaksacyjnych. Nie musiałem przebywać dużo w jednym miejscu (siedzenie w szkole).
7. Właściwie całe wakacje przeżyłem bez leków (dalej odczuwałem dyskomfort siedząc w jednym miejscu, lecz tak sobie organizowałem dni, by być bardzo aktywnym)
8. Dostałem się na studia, muszę siedzieć 4h w jednym miejscu na wykładach i wszystko wróciło. (Nie potrafię iść na uczelnie bez 0,25 afobamu, po prostu nie jestem w stanie nic zapamiętać, tak się trzęsę)

Teraz zdałem sobie sprawę że sprawy poszły za daleko, bo nie mogę przejść studiów na alprazolamie (podobno uzależnia, oczywiście w weekendy i dni wolne nie biorę)

Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi pomóc , co powinienem zrobić, by to zwalczyć?
Czy moje objawy to nerwica, czy zwykła nadpobudliwość?

Jak mogę z tym walczyć?

Z tego co zaobserwowałem mój lęk skupia się wokół:
- Zasłabnę! (przewrócę się, stracę przytomność)
- Inni ludzie zauważą że mam tiki nerwowe i będą się śmiać (to podwyższa lęk automatycznie)
- Uduszę się, zabraknie mi tlenu, serce mi wysiądzie jak będe tak się denerwował.
- Nie mam możliwości ucieczki, gdybym przestał panowac nad lękiem, to musiałbym uciekać np przez cały budynek...
(wiem że to dziwne, ale ja zawsze w nowym miejscu przygotowuję sobie plany "ewakuacji" , na wypadek gdybym nie opanował lęku)

I na koniec parę informacji:
- Robiłem badanie Holter 24h, wszystko ok
- Robiłem badania w kierunku tarczycy, nerek, itp... wszystko ok
- Uzupełniam magnez i witaminy z grupy b6 (nie zmieniło to mojej sytuacji)
- W nocy potrafię zasnąć, kiedy jestem sam i rozluźnię mięśnie, to potrafię się wyciszyć.
- Nie odczuwam objawów depresyjnych związanych z nastrojem, wręcz przeciwnie, mam siłę do aktywności i do walki z tym.
Ostatnio edytowano 12 lis 2013, 22:16 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

przez marcela. 12 lis 2013, 21:12
mason44 ja dostałam swój wynik ekg zaraz po badaniu, ale odczytywał mi go już lekarz rodzinny, czyli trzy godziny z babciami w poczekalni:]
Co do ciągłego rozdrażnienia, to pisałam chyba wczoraj o tym. Mam tak samo, nie tylko wpadam szybko w złość i wiele rzeczy mnie denerwuje, ale też strasznie mnie "nosi". Czasami w nocy muszę wstać, coś robić, nie mogę leżeć w łóżku.
Z ludźmi podobnie, bywa całkiem okej, a czasami się boję.:/

Johnny2010 u mnie w podobny sposób pojawiły się objawy, jedna sytuacja i wszystko się zawaliło. A wcześniej nie odczuwałam żadnych dolegliwości, to był moment. Też cały czas zadaję sobie pytanie czy będzie tak jak dawniej, bez żadnych dolegliwości, bez strachu..
Szczerze mówiąc nie mam już nadziei za bardzo. :bezradny:

Pozdrowienia dla was. :)
marcela.

przez icrew 13 lis 2013, 21:43
Czy bole pod pachami tez moga byc objawami nerwicy?
Od ponad 2 tygodni pobolewa mnie pod pachami, taki dziwny lamiacy bol i jakby piekacy czasami.
Bylem u rodzinnej i wezly chlonne ok.
Leszcze tez odcinek szyjny kregoslupa i w ogole kregoslup. Czy to raczej od kregoslupa moze byc?

przez mark987 14 lis 2013, 08:57
Johnny2010 napisał(a):Fakt zaniedbałem sprawę bo już dwa lata mijają ,a ja nadal nie zrobiłem więcej badań i nadal się tak czuję.Ciągłe bóle w klatce, często wrażenie ,że umrę, ciągły ból głowy, nie mogę spać cały czas czuję bicie swojego serca, nie jestem w stanie podjąć żadnego wysiłku fizycznego jak jakaś cięższa praca czy sport, ogólnie taka wegetacja w nieswoim ciele i lęk że przez te objawy umrę.Już nigdy nie poczułem się tak jak przed atakiem, żadnego dnia. Do tego boję się lekarzy, boję się ,że wykryją u mnie jakas chorobę... wiem ,że to głupie ale pewnie wielu z was tak ma, jak np głupi lęk przed zmierzeniem ciśnienia... Proszę o odp co o tym myślicie? Ma ktoś podobnie??I muszę dodać że u mnie ataki lęku są spowodowane akurat "objawem" jakimś, np mam za wysokie ciśnienie zaraz panika, jako takich spowodowanych miejscami czy ludzmi nie mam , choc nie powiem dużo gorzej znoszę od tamtego ataku stresy itp, mam jakieś koszmary, też szereg dolegliwości.Pozdrawiam!!
*

Johny wiele osób odczuwa lęk przed lekarzami. Mówi się "po co pójdę, jeszcze mi znajdzie jakąś chorobę". Myślę, ze problem tkwi w twojej psychice. Strach przed chorobą, lekarzem powoduje, że sam się "nakręcasz" (być może stąd to ciśnienie) Myślę, że powinieneś udać się do specjalisty który zleci właściwą terapię i zajmie się Twoją bezsennością. Bowiem regularny, spokojny i zdrowy sen, z czego nie zdajemy czasem sobie sprawy, jest najlepszym lekiem bez recepty.

przez icrew 14 lis 2013, 17:11
Czy bole pod pachami tez moga byc objawami nerwicy czy to juz raczej co innego?
Od ponad 2 tyg czuje takie pobolewanie, pieczenie czasami i sie niepokoje.
Lekarka rodzinna mowila, ze wezly chlonne nie sa powiekszone, a dermatolog dala mi Travocort krem, smaruje juz od 8 dni ale nadal tak samo pobolewa. Pod pacha widac jakby takie zaczerwienienie i mala czerwona kaszka? taka jakby gesia skorka.

Czy to nie jest nic powaznego?

przez adrianwej 14 lis 2013, 22:53
Witam.Jestem tu nowy.Ja od kilku miesięcy róznież przypisuje sobie również przeróżne choroby.Jak jedną ominą to jest kolejna albo wracam do poprzedniej.Przerabiałem guzy mózgu,sfizcohrenie (do tej pory myślę że ona mi grozi),panicznie boje się stwardnienia rozsianego.Moje objawy kotre mam strasznie mnie dobijają ostatnio i nie potrafie przez to normalnie funkcjonować.
Chciałbym prosić o pomoc i dowiedzieć się jakie wyscie mieli objawy czy tez skacza wam miesnie,macie takie drgniecia konczynami lub glowa.czsami mam uczucie jakby mi miała zylka wglowie peknac,W dodatku kiedyś uprawiałem sport,przeszedlem ciezka kontuzja z która walcze do tej pory.Mam mocno pospinane miesnie nog i mocno boli mnie kregoslup dlatego się zawsze boje o stwardnienie rozsiane.Mam tez myśli ze mogę komus zrobić krzywdę.Czsami mnie mocno szarpie z tylu glowy.Mialem jdna wizyte u neurologa dalm skierowanie na probe tezyczkowa która wyszla ujemnie badania krwi w porządku,magnez potas zelazo tez.Skierowanie na rezonans również dostałem,ale z jego wynikow sam nie jestem w stanie wiele powiedzieć.W dodatku caly czas mysle ze powininem zrobić rezonasn glowy guzy czsami mi jeszcze chodza po glowie.Czsami mocno mnie klujew brzuchu i tez czuje jak tam miesnie wala jak szalone albo szarpią w dol.Dostalem leki na jelita.Na prywatne badania niewiele mnie zdac.Raz wyladowalem na pogowtowi z mysla w końcu mam to co chcilame w końcu mnie przebadają i znajda ze cos mi jest.Trafilem na pania neurolog która również specjalizowala się wpsychiatrii od razu po mnie prawie chyba wyczaila problem bo powiedziała ze potrzebny mi psychiatra.Pogodzilem się przez chwile z ta mysla,ale znowu nie mogę tego przyjąć ze jestem zdrowy i ciagle cos mi dolega,.Podbno jesienią izima ciężej wlaczy się z nerwica to prawda ? Pani neurolog mnie przebadal powiedziała ze nic mi nie zagraza. Kiedys byłem dusza towarzystawa,lubialem imprezować i wogole.Chociaz nie powiem ze moja nerwica zaczela się nie ukrywając przz to ze miałem krotki epizod z narkotykami...Czego do tej pory zaluje.Boli mnie to ze domownicy nie potrafią zrozumieć problemów.Zwlaszcza mama,Z nia się kloce najczęściej.Tez swoje przeszla.Ale nie bardzo mnie chyba potrafi zrozumieć a znajomym boje się pwoiedziec o tym bo mam obawy ze pomysla ze jestem nienormalny i mam cos z glow.Powiedzcie mi co robic ? Duzo by o tej nerwicy pisać..Wszyscy chyba byśmy mogli napisac ksiazke.Mysle ze trafiłem na forum idelanie,prosze o pomoc.
Tylko ludzie silni nadzieją są zdolni przetrwać wszelkie trudności ;-).

Sortuj wg