Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez 2Czarnula 27 gru 2012, 13:58
hej.Wrociłam tu po klilku miesiacach bo sobie ze soba nie radze:(moja nerwica trwa juz 2 lata i wogole sie nie leczyłam ani nie lecze.Nie wyobrazam sobie zażywać jakies leki.Boje sie ze bede po nich ospała;(i wogole wygladała jak wariatka.Miała takie same objawy jak wy na poczatku (kołatanie serca, klucha w gardle itp.) teraz zaczyna sie cos okropnego:(wmawiam sobie ze mam schizofrenie:(czytam o niej na rożnych stronach internetowych.Jestem przygnębiona.Mam taki dziwny nieuzasadniony lek.Pomozcie prosze.Przczytałam ze nieleczona nerwica prowadzi do schizofrenii lub innych schiz:(

przez Selma 27 gru 2012, 14:16
nerwica nie prowadzi do schizofrenii.
sama musisz zdecywdac czy chcesz sie leczyc czy trwac w tym co jest.

przez 2Czarnula 27 gru 2012, 14:22
Ale tak pisza w internecie na sronach internetowych;(tułumacze sobie ze nie słysze zadnych głosow nie mam omamow itp.:(ale tak sie nakrecam ze szok:( ale powiedz mi czy przy zazywaniu tabletek od psychiatry człowiek funkcjonuje
normalnie czy jest ospały itp.?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ogi1984 28 gru 2012, 16:40
Nieleczona nerwica to koszmar.Ja po pierwszych atakach zaczęłam szukać pomocy,Najpierw poczytałam,potem od razu zapisałam się na wizyte u psychiatry.Od miesiąca biorę leki. Depralin 10 mg i Lamitrin 2 razy dziennie.Ponieważ wychowuje dzieci,więc lekarz zapisał mi leki,które kompletnie nie wpływają na mnie usypiająco ani otepiająco.dobry lekarz na pewno dobrze dobierze leki.ja np. normalnie prowadzę auto, normalnie funkcjonuje,a i lampkę wina wypiję.mam tylko lekko rozszerzone źrenice,ale dla niewtajemniczonych nie zauważalne.pamiętaj,że leki są po to,aby pomóc.nerwica jest chorobą,a chorobę się leczy.

przez zdrowiutka 28 gru 2012, 21:24
2Czarnula napisał(a):hej.Wrociłam tu po klilku miesiacach bo sobie ze soba nie radze:(moja nerwica trwa juz 2 lata i wogole sie nie leczyłam ani nie lecze.Nie wyobrazam sobie zażywać jakies leki.Boje sie ze bede po nich ospała;(i wogole wygladała jak wariatka.Miała takie same objawy jak wy na poczatku (kołatanie serca, klucha w gardle itp.) teraz zaczyna sie cos okropnego:(wmawiam sobie ze mam schizofrenie:(czytam o niej na rożnych stronach internetowych.Jestem przygnębiona.Mam taki dziwny nieuzasadniony lek.Pomozcie prosze.Przczytałam ze nieleczona nerwica prowadzi do schizofrenii lub innych schiz:(

Сzarnula ,
Lęk właśnie na tym polega, że boisz się nawet brać leki , boisz się wszystkiego tak naprawdę
uwierz mi znam to jak nikt , bo samo przez to przeszłam
leki dadzą Ci niewyobrażalną ulgę, żeby umieć na trzeźwo wszystko przemyśleć i przeanalizować. Zrozumieć ze ten lęk to tylko choroba, nie Ty
Nie bój się zwrócić do lekarza. Dobry psychiatra szybko Cię postawi na nogi
Jeżeli chodzi o lęk zachorowania na schizofrenię , to nerwicowcy dzielą się na tych, co się boją że mają schizofrenię i tych , ktorzy są pewni że mają jakiegoś raka

Jestem chora na nerwicę lękowa ponad rok i już bardzo dobrze sobie radzę. Czasami jest gorzej ale przestaję zwracać uwagę
Mogę polecić super psychiatrę w Krakowie , na niego też nie od razu trafiłam , a to jest bardzo ważne żeby trafić na tego z którym będziesz czuć się bezpiecznie

Pozdrawiam

przez Selma 29 gru 2012, 15:25
nie nalezy wierzyc we wszystko moze slyszalas o tym

przez elenkey 30 gru 2012, 20:00
Hej! Leczę się na nerwicę lękową ponad 2lata, chociaż z perspektywy czasu wiem że mam ją od dziecka. Oczywiście należę do jednej z 2 gr . nerwicowców -tej, która podejrzewa u siebie :s raka. :shock: Dla wszystkich, którzy zastanawiają się czy mają nerwicę, powiem za moją panią psychiatrą-wszystkie objawy somatyczne, skrajne, których nie da się połączyć w jedną chorobę, są w istocie jedną chorobą-nerwicą lękową. Z objawów somatycznych miałam: bóle głowy, pleców, mdłości, zawroty głowy, zburzenia równowagi, palpitacje serca, skoki i spadki ciśnienia, bezsenność, wędrująca od gardła do serca gula. Z lęków- dominujący lęk przed śmiercią. Piszcie czy ktoś z Was też miał takie lęki i jak sobie z nimi radził. Dodam, że ja od 2 lat stawiam na farmakologię-z rożnym skutkiem.

przez 2Czarnula 30 gru 2012, 20:30
ELENKEY Ja mam cały czas lęki o to ze zemdleje. Cały czs wydaje mi sie ze sie robi czarno.Ale to tylko mi sie wydaje:)JA radze sobie jak narazie z nimi poprostu tłumacze sobie ze wszystko jest ok ze nie zemdleje itp. Ja od 2lat juz z tym cierpie.I narazie nigdzie nie poszłam po pomoc.Mam zamiar isc w srode.Bo juz naprawde czuje ze sie cos zemna dzieje nie tak.Tez na poczatku miałam ataki typu dusznosci kołatanie serca itp.Gdy sie z nimi uporałam i wiedziałam ze wszystko jest ok tylko ze to mi wszystko siedzi w głowie to zaczeły sie leki.O to ze mam schizofrenie wszystkie choroby ze w każdej chwili zemdleje ze dostane wylew do mózgu i bardzo dużo innych rzeczy.Naprzykład ide jutro przygotowywac sie na sylwestra do kosmetyczki i martwie sie czy tam nie zemdleje itp.

ZDROWIUTKA Dziekuje Ci za super rade.:)W srode napewno pojde sie zapisac gdzies na taka terapie.Bo juz zaczynam sobie z soba nie radzic.Jutro Sylwester a ja sie niczym nie ciesze...Boje sie ze jak pojde do tej kosmetyczki i fryzjera to ze zemndleje albo nagle dostane tam jakiegos leku:(bo to troszke potrwa.Powiedz mi tez tak masz ze masz takie dziwne uczucie w głowie jak by sie tak przelewało w niej czy cos?Leki niewiadomo przez co:(?

przez cutmyheadoff 31 gru 2012, 00:29
Cześć,
od 4 miesięcy byłam na coaxilu i tranxenie doraźnie do momentu aż odkryłam, że mam niedoczynność tarczycy i choruję na hashimoto.
Od tego czasu odstawiłam coaxil. Wykryto u mnie też torbiel szyszynki, ale podobno niegroźną, bo o wym. 5x7mm.

A piszę, ponieważ od 4 dni czuję jakby zaraz miała mi pęknąć głowa, nie mogę też długo stać, bo jest ciężka i muszę ją niemalże cały czas podtrzymywać dłonią. Napady gorąca/zimna i uczucie jakby coś mi się w środku ruszało, spływało, mrowiło. Ciężko mi to nawet nazwać, aż mnie mdli i muszę się położyć.

Zaznaczam również, że od 2tyg. noszę nowe okulary (zwiększone o 0,75 dioptrii, minusy).
Czy też tak czasem macie? Neurolog powiedział mi, żebym się nie przejmowała szysznką, bo jest mała i 'taka moja uroda'.
A na tarczycę od 3 dni przyjmuję euthyrox 50, zaczynam od 1/4 tab i, że moje objawy mogą być właśnie od tarczycy.
escitalopram
klorazepat

przez Adam Smith 31 gru 2012, 00:42
do momentu aż odkryłam, że mam niedoczynność tarczycy i choruję na hashimoto.

odkryłaś ? czy lekarz postawił taką diagnozę ?
A piszę, ponieważ od 4 dni czuję jakby zaraz miała mi pęknąć głowa, nie mogę też długo stać, bo jest ciężka i muszę ją niemalże cały czas podtrzymywać dłonią. Napady gorąca/zimna i uczucie jakby coś mi się w środku ruszało, spływało, mrowiło. Ciężko mi to nawet nazwać, aż mnie mdli i muszę się położyć.

Torbiel szyszynki wywołuje takie objawy , ale lepiej to jeszcze skonsultować z lekarzem , w końcu nikt diagnozy przez internet nie postawi.
Zaznaczam również, że od 2tyg. noszę nowe okulary (zwiększone o 0,75 dioptrii, minusy).

Nowe okulary mogą co najwyżej wywołać ból głowy , ale nie napady gorąca i zimna .
A na tarczycę od 3 dni przyjmuję euthyrox 50, zaczynam od 1/4 tab i, że moje objawy mogą być właśnie od tarczycy.

Mogą być od tarczycy , ale sprawdzałaś na ulotce leku który przyjmujesz , jakie mogą wystąpić działania niepożądane ?
Adam Smith

przez cutmyheadoff 31 gru 2012, 01:51
Lekarz postawił diagnozę. Mam tsh ponad 10 (max 4.5), anty-tpo 151(max 6), anty-tg 5643 (max 2). Tak wysokie anty tg wskazuje na hashimoto. Konsultowałam z neurologiem, powiedział, żebym zajęła się tarczycą, bo torbiel szyszynki jest groźna, gdy jej rozmiar dochodzi do 1cm. Moje to 5x7 mm. A napady zimna raczej wiążę z niedoczynnością, a gorąca, gdy się pewnie poddenerwuję.

A działania niepożądane, to:" Lek jest na ogół dobrze tolerowany, objawy uboczne występują przy niewłaściwym dobraniu dawki i odpowiadają objawom nadczynności tarczycy. Podczas leczenia należy zwrócić uwagę na takie objawy jak: niepokój, zaburzenia snu, spadek wagi ciała, nadmierną potliwość, przyspieszenie czynności serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego, uczucie kołatania serca, bóle głowy, skłonność do biegunek, bóle w klatce piersiowej, wypadanie włosów. W przypadku cukrzycy mogą wystąpić zaburzenia poziomu cukru we krwi - należy często kontrolować poziom cukru i przeprowadzić ewentualną korektę leczenia. Wszystkie wymienione objawy powinny ustąpić po zmniejszeniu dawki. Nie ma danych, że lewotyroksyna upośledza zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu. "

Ja zaczęłam od minimalnej dawki czyli 1/4 tabl. euthyroxu 50.
escitalopram
klorazepat

przez Adam Smith 31 gru 2012, 02:09
Miałaś zdiagnozowaną nerwice lękową przed wykryciem tarczycy ? bo spotkałem się z kilkoma przypadkami , gdzie ludzie chorowali na nerwice i tarczyce jednocześnie przez co te dwie choroby nasilały swoje objawy . Więc może warto jeszcze poczekać jakiś czas , dopóki lęki nie zaczną działać albo ewentualnie wybrać się do lekarza i z nim to skonsultować . Co do samych objawów , u mnie też występowała te wszystkie , które opisałaś ( zdarzało się , że w tym samym czasie ) ale ja zmagałem się tylko z nerwicą lękową .
Adam Smith

przez cutmyheadoff 31 gru 2012, 02:33
Moja psychiatra stwierdziła, że to napady lękowe, ale to był chyba zbyt krótki czas, aby zdiagnozować nerwice lękową. Brałam przez 3 dni zoloft, ale odstawiłam, bo go nie tolerowałam, a potem po jakimś czasie coaxil. Moja psychiatra nie chciała go odstawiać po tym jak się dowiedziałam, że choruję na tarczyce, ale ja się uparłam, bo nie czułam żadnej poprawy, a nawet obrzydzenie biorąc go, uważałam, że mi szkodzi. Mam brać tranxene doraźnie, ale biorę w naprawdę skrajnych sytuacjach.
escitalopram
klorazepat

przez elenkey 31 gru 2012, 10:53
2Czarnula mnie też cały czas dopada myśl, że zemdleję. Moja pani psychiatra twierdzi, ze lepiej gdybym raz naprawdę zemdlała, to bym zobaczyła, ze to nic strasznego ;) Ja w środę umawiam się na wizytę i zmieniam leki :?

Sortuj wg