Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Tukaszwili 05 paź 2012, 00:19
Ja już skończyłem brać leki. Od sierpnia jestem "czysty" :P. Poprzedni post pisałem pod wpływem silnych emocji, bo akurat się na godzinkę zdrzemnąłem i śniły się te jazdy które wyżej wymieniłem :D. Z całą resztą drobnych lęków, które znów zaczynam miewać poradzę sobie silną wolą i sztuczkami, których nauczyłem się podczas terapii poznawczej :P

przez Ariel28 05 paź 2012, 21:41
jaki to sztuczki? bez lekow jak ataki mozna opanowac?

przez Mightman 06 paź 2012, 09:08
Szybkie odwrócenie uwagi i zajęcie się czymś naprzykład. Wiadomo bardzo ciężko coś zrobić bo boisz się że lekki nawet wysiłek Cie zabije ale tego nie zrobi :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ariel28 06 paź 2012, 11:34
Mightman napisał(a):Szybkie odwrócenie uwagi i zajęcie się czymś naprzykład. Wiadomo bardzo ciężko coś zrobić bo boisz się że lekki nawet wysiłek Cie zabije ale tego nie zrobi :)

Te uczucie za silne jest zeby bez lekow opanowac, nie moge zlapać oddechu zaraz mi dretwieja rece i nogi, i juz po mnie jest:)

przez sensubrak 06 paź 2012, 22:19
Siemka.
Nie wiem od czego zacząć... Może po prostu od początku.
Od zawsze byłam osobą wrażliwą na negatywne komentarze, zawsze długo analizowałam swoje wypowiedzi i to ktoś o mnie powiedział. Od paru lat mam problemy ze snem. Jednak prawdziwe rodeo zaczęło się w moim życiu jakiś rok temu. Dowiedziałam się, że najbliższa mi osoba jest śmiertelnie chora. Nie byłam w stanie jeść, pić ani normalnie funkcjonować. Do tego doszedł jeszcze kryzys w związku moich rodziców i to że zrobili sobie ze mnie mediatora plus pół roku nieprzespanych nocy poświęconych opiece i nasłuchiwanie czy ludek którym się opiekuję jeszcze żyje. Psychicznie nie wytrzymywałam i przestałam chodzić na zajęcia czego efektem było wywalenie mnie ze szkoły. Zaraz po tym ukochana mi osoba zmarła. Załamałam się totalnie. Nie mogłam jeść, wymiotowałam, kręciło mi się w głowie i w nocy zaczęłam dostawać takich jakby "ataków" nie mogłam się ruszyć ani oddychać, robiło mi się gorąco i mega niedobrze. Postanowiłam wziąć się w garść i złożyłam jeszcze raz podanie na studia. Wyjechałam na drugi koniec Polski. Ale te ataki wróciły ze zdwojoną siłą plus dodatkowo drętwieją mi nogi i ręce. Jeżeli się czymś zajmę w ciągu dnia to jest jeszcze nawet spoko, ale co mam zrobić w nocy? To mnie wykańcza. Jeszcze nie mogę jeść przez co mi się wydaje, że naprawdę w końcu zasłabnę. Czy to może być nerwica? Co powinnam z tym wszystkim zrobić?

przez bvb25 07 paź 2012, 16:44
Musisz iść na psychoterapię, wieczorami zażywaj sobie relanium na zaśnięcie maksymalnie tydzień 1-2 tabletki oczywiście w odstępach czasowych do tego dużo melisy. Pamiętaj, że takie leki jak relanium uzależniają.

Ja wczoraj miałem dziwny atak:

Cały dzień siedziałem w domu, potem wieczorem pojechałem z dziewczyna do kina, jak wracalismy poczułem nagle jakis dziwny skok cisnienia w głowie podczas którego absolutnie nie mogłem odechać tzn sam wdech i wydech mogłem zrobic ale jakby mi sie cos wewnętrznie zablkowało co mnie strasznie dusiło. Skokciśnienia przesuwał się w dół do klatkii piersiowej gdzie myślałem, że mi rozerwie serce i samą klatke, potem zeszło po plecach aż do stup. Strzszliwie się tym wystrzaszyłem choć to trwało zaledwie kilka sekund. Potem chodziłem wystraszony przed ponownym atakiem ale już potem był spokój. Strasznie mnie to osłabiło, a w nocy nie mogłem prawie wcale spać do tego dostałem strasznych szumów usznych. Rano było już w miare ok.
Dodam tylko, że jestem 3 dzień na nowym antydepresancie Lafactin które mnie mocno osłabia. Niewiem czy to była nerwica czy coś neurologicznego. Niewiem czy powinienem iśc do lekarza? Ktos miał coś podobnego?
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez Nuve 09 paź 2012, 14:50
@bvb

mam podobnie co jakiś czas. Cholernie boje się ataków tego typu.. Po takim ataku musze NATYCHMIAST udać się do domu, i ktoś musi być ze mną.. Masakra, jeden z gorszych ataków jakie w mnie udrzają..

przez chicoNMY 10 paź 2012, 18:09
Nerwica lekowa...please help

jestem tu nowy przepraszam, jesli lamie jakies przepisy forum...potrzebuje po prostu pomocy...od jakiegos czasu nie potrafie spac, palpitacje serca, dreszcze, pocenie sie, itp czyli typowe objawy.jestem zdrowy, chodze na silownie ogolnie wsz poprawnie...ale musze wstawac o 3 rano do pracy...nie potrafie od 2 tal ogarnac tej zmiany, jestem niewyspany mam konwulsje, szef i majster mi ciagle cisna zebym jeszcze wiecej robil...ostatnio byl przelom. W poniedzialek nie poszedlem do pracy bo sie tak zle czulem, glowa mnie bolala, serce dygalo za szybko...i szefostwo stwierdzilo ze skoro w ost czasie czesciej mi sie to zdarza to sciemniam...i podejrzewam ze to jest powodem dlaczego od poniedzialku nie spie...serce mi kolata, szum w glowie, probowalem jakichs herbatek itp ale to nie pomaga...po prostu chce wiedziec co o tym myslicie, bo jesli naprawde mam nerwice robie termin i zaczynam sie leczyc bo dluzej juz tak nie pociagne...
Ostatnio edytowano 10 paź 2012, 18:33 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez *Monika* 10 paź 2012, 18:35
chicoNMY, Witam Cię na forum!

Myślę, że masz objawy somatyczne, które utrudniają Ci funkcjonowanie.
Wybierz się do specjalisty. Być może zapisze leki , a może okaże się też, że niezbędna będzie psychoterapia.
Obrazek
Główny Moderator

przez agonista 10 paź 2012, 20:01
I leki i terapia mogly by pomóc a im szybciej tym lepiej .O ile nie stwierdzi lekarz innych przyczyn może to byc nerwica .Sytuacja wskazuje na to że w pracy masz za duże obciążenia i buntujesz się przeciw temu .Bardzo niezdrowa sytuacja , inaczej ujmując jak porządku z tym nie zrobisz to psychika tak cię urządzić może że przez coraz gorsze objawy zmusi cię do zmian.
obserwowany

przez zenon1989 11 paź 2012, 17:08
Heloł. Lekarz stwierdził u mnie nerwice/depresje. Bardzo irytuje mnie problem ze wzrokiem, trudno mi skupić wzrok na 1 punkcie, czasem dochodzi do tego rozmazane widzenie lub podwójne. Mam też skłonności do zawieszania się, tzn. mogę robić coś , zapomnieć o tym na kilka sekund. Po tym czasie powraca świadomość i okazuje się, że robiłem coś automatycznie O_O ale tak jakbym tego nie widział. Niepokoi mnie to zwłaszcza, gdy jadę samochodem. Jadę sobie, nagle się zamyśle/zawiesze i nagle okazuję się, że przejechałem przykładowo kilkadziesiąt metrów w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy. Mam wrażenie, że mózg nie jest w stanie odpowiednio szybko i sprawnie przetworzyć tego co widzę. Jest to normalne? Bo znowu nachodzą mnie lęki, że ma jakieś inne problemy poza 2 wymienionymi dolegliwosciami...znowu się zdołowałem. Dodam też, że mam derealizację i gdy mam przebłyski normalności, to wszystko widzę wyraźnie, bez spowolnień/zamuleń. Te objawy są tak niesamowite, że po prostu logika i zdrowy rozsądek podpowiada, iż to musi być coś innego. No, wyżaliłem się chyba ;p
zenon1989

przez intr11 11 paź 2012, 17:15
Dziwne objawy

Mam nerwice lękową - duszności w trawmajach, kolejkach co ja będe opisywał każdy wie o czym mowa.

Póki siedziałem w domu czułem się ok. Może czasami odczuwałem przygnębienie, zmęczenie przez siedzenie cały dzień
przed kompem i nie robienie nic ciekawego. Rutyna monotonia. Fizycznie jednak czulem sie normalnie.

Od jakiegoś czasu (ok 2 tyg) po przebudzeniu odczuwam silny stres i jestem pobudzony. Nie pracuje w sumie nic nie robie
siedze na garnuszku u rodziców więc nie mam czym sie stresować.
Jest to bardzo nie przyjemne uczucie. To tk jak budzicie sie rano i czujecie wewnątrz ciala takie dziwne uczucie po ktorym się
musicie przeciągnąć i ono znika. U mnie nie czuje sie tak caly dzien.

W dodatku jak np pobiegne do wc za potrzeba to gdy sie zatrzymam serce mi mocno bije i mam lekka zadyszke. Nigdy tak nie mialem (chodzilem przeciez na silownie nie dawno)

Zauwazylem, ze pomaga mi trzymanie moczu w pcherzu heh. Nie wiem no gdy czuje potrzebe fizjologiczną to wypiera ona
ten dziwny "stres"

Druga rzecz bardzo dziwna to zawsze po przebudzeniu mialem wielką chęc no wiecie na co. Gdy nie miałem aktualnie partnerki
to zaspakajałem się sam. Orgazm poranny byl zawsze inny taki bardziej odprężający ale przyjemny.
Obecnie to jest masakra. Zamiast czuć narastającą przyjemność, czuję narastający stres i to dziwne uczucie a jak dojde to jest na tyle silny orgazm, że marze o tym by już sie zakończył.

Ogólnie jestem pobudzony, nie moge patrzeć na łądne kobiety podniecać się bo jest to spotegowane, że az nie przyjemne.

Byłem u psychiatry opowiedziałem o tym, może po za watkiem seksualnym i biore chlorprothixen 15mg i doxepin 10mg
Jestem po tym strasznie senny i pobudliwość nie co ustepuje ale gdy rano się obudze i leki nie trzymają to jest to samo.

Czy ktoś ma/miał coś podobnego?
Ostatnio edytowano 12 paź 2012, 19:11 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez 2Czarnula 11 paź 2012, 20:58
Hej.Worciłam tu po kilku tygodniach.Bo dzisiaj przezyłam cos straszenego.A mianowicie siedziałam sobie w pracy i przyszła do mnie kolezanka ktorą widziałam rok temu.Staneła przede mna zaczeła bujac sie z nogi na noge i mowi mi ze leczy sie w szpitalu psychiatrycznym.Nie chciał mi powiedziec dlaczego tam sie znalazła.Wygladała okropnie.I ja sobie juz wkreciłam ze moze ja mam cos takiego jak ona i ze tez bede lezała w szpitalu:( nie byłam dawno u psychologa.Moja nerwica trwa juz rok,opisywałam mojeobjawy pare stron wczesniej.Błagam pomozcie:(

przez zenon1989 11 paź 2012, 21:07
Skoro twój problem trwa już rok, to znak, że czas najwyższy udać się do psychiatry. Obawy przed tym lekarzem są bezcelowe :). Napisz skąd jesteś, to może będę w stanie Ci doradzić.
zenon1989

Sortuj wg