Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mi dolega? Moglby mi ktos pomoc?


Hooligan123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Piszę tutaj po raz kolejny , poniewaz nie radzę juz sobie ze sobą. Mam bardzo duzy problem z ktorym nie potrafie juz zyc. Za kilka dni , najprawdopodobniej podejmę się leczenia szpitalnego , bo nie widze innego rozwiązania. W lutym 2011 wpadlem w silną nerwice tj. ataki paniki , lęki, natretne mysli , tiki nerwowe , d/d itd. Leczylem sie farmakologicznie az do sierpnia. Pozniej , kiedy myslalem ze jest juz ok postanowilem stopniowo odchodzic od lekow i jakos czulem sie juz dobrze. Wczasie mojej nerwicy poznalem wspanialą dziewczyne. Byl to zwiazek na odleglosc , pisalismy i i rozmawialismy dziennie przez telefon. Byla to moja pierwsza odwzajemniona milosc.Wczasie wakacji spotkalismy sie 1 raz. Pojechalismy na tydzien w gory. Pozniej odwiozlem ja do domu i juz wiecej jej nie zobaczylem. Pisalismy i rozmawialismy moze przez 2 tygodnie pozniej i zerwala ze mna ;/. Bylem w niej strasznie mocno zakochany , do dzisiaj czuje tęsknote i niemoge sie pozbierac. Gdy ze mna zerwala wszystko mi wrocilo tj. nerwica itd. W nerwach pousuwalem jej wszystkie zdjecia jakie mialem na telefonie. I problem jest taki: Kiedy pousuwalem te zdjecia , to zaczolem jakby zapominac jak wygladala ta dziewczyna , ciagle myslalem o jej zdjeciach, caly czas probowalem sobie ja przypomniec , do tego stopnia ze jej wgl nie pamientam , i tych zdj tez nie ;/. To mnie przeraza. Calymi dniami usiluje sobie przypomniec te zdjecia , mam jakby jakas obsesje. Nie potrafie sie na niczym skupic , tylko probje przypomniec i tak leci caly dzien. Nie umie nigdzie wyjsc ,bo mam silne lęki przez to. Mam odniej 1 zdjecie tylko ale to jak byla mlodsza iwgl nie podobna i nie umie dalej sobie jej odtworzyc. Raz jest tak ze kilka dni pamientam te zdjecia a , budze sie nastepnego dnia i kompletnie nie umie przypomniec. Od tygodnia wgl nie pamientam tego a w zeszlym tygodniu dokladnie pamientalem. Boje sie tego bardzo. Musze to pamientac , zeby miec spokoj ze z moja glowa wszystko jest ok. Bo tak mysle caly dzien bez przerwy , nie umie sie skupic na niczym , nic zrobic , tylko to mam w glowie i do tego silny paralizujacy lęk. Nie ma ona zdj na rzadnych pportalach w internecie tj. nk itd. Psycholog i psychiatra mowia ze to co mi jest to nerwica. Wczoraj mialem mysli samobojcze , neiwiedzialem co juz mam robic. Czy mozecie powiedziec mi dlaczego nie umiem przypomniec sobie tego , mialem te zdj na tapecie nawet w telefonie i widzialem je na codzien? Czy jak o czyms bez przerwy się obsesyjnie mysli to się to zapomina? Z gory dziekuje za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż co do problemu z niezapamiętywaniem zdjęć, wygląda na to że masz amnezję dysocjacyjną selektywną. Która powoduje właśnie zaniki pamięci dotyczące "Wybranych" tylko sytuacji, osób, zdarzeń, obrazów, należy ona do grupy zaburzeń dysocjacyjnych które są najostrzejszą formą obrony organizmu jakie zna psychologia. Tutaj warto zwrócić uwagę na to że opisywane przez ciebie zachowania pasują w dużym stopniu do pogranicznego zaburzenia osobowości, czyli zaburzenia osobowości które graniczy z psychozą i nerwicą. I moim zdaniem tego typu choroba może być twoim problemem... Natomiast w celu weryfikacji tego o czym napisałem udaj się do odpowiedniego lekarza. Który tak jak zawsze podkreślam będzie posiadał odpowiednie możliwości diagnostyczne ; ) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×