jakiej pracy powinna szukac osoba z nerwicą

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez sebastian86 27 kwi 2011, 15:58
jaka praca bylaby najlepsza dla kogos kto od lat zmaga sie z nerwicą lękową?
We Are The Champions 2016(L)

przez magnolka 27 kwi 2011, 16:04
mi się wydaje:) że musisz sam sobie zweryfikować, co chcesz robić w życiu i na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi, tak naprawdę ja jestem nerwicowcem, biore leki, pracuje z ludźmi w biurze, rozmawiam z klientami, teoretycznie prowadzę otwarte życie, a tak naprawdę jestem kłębkiem nerwów, po prostu w robocie staram się przemęczyć.....Nie możesz się szufladkować, że jesli masz nerwice to nadajesz się tylko do określonej pracy, trzeba wyjść do ludzi i stawiać czoło wyzwaniom.....nikt nie mówił że w życiu będzie lekko.

przez ZaP 27 kwi 2011, 16:31
Mnie też właśnie to interesuje.
Ale jaka praca byłaby dla nerwicowca najlepsza?
Coby się nie męczyć a wydajnie pracować i coś robić
Może przez internet??
kiedy będę mogła już zacząć się cieszyć
ZaP

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 27 kwi 2011, 18:22
Mamy tutaj 2 strony medalu.

Teoretycznie dla nerwicowca, to najlepsza praca np. z komputerami (np. grafik/programista/seo/sem/copywriter), praca zdalna, freelancing - generalnie własna działalność i samodzielna praca... ale jest i druga strona medalu - obcowanie z ludźmi jest konieczne, żeby nie pogłębić problemów, więc teoretycznie każda praca grupowa pomaga walczyć z nerwicą, byle nie powodowała np. lęków wysokości itd.

Z punktu widzenia osoby - samodzielna praca, własna działalność
Z punktu widzenia przezwyciężenia choroby - grupowa praca
uzytkownik

przez Babetta 27 kwi 2011, 19:43
Moim zdaniem najlepsze są wolne zawody lub własna działalność. Wiem to po sobie. Nie myślałam o tym kompletnie jak wybierałam studia. Zresztą nic wtedy nie wiedziałam. Teraz po kilkunastu latach pracy z moją newricą lękową, stwierdzam -wolny zawód lub swoja firma. Miałąm swoją firmę,, 4 lata, ale musiałam zamknać. Nie musiałam się nikomu tłumaczyć, dlaczego wyglądam tak nie innaczej( współpracownicy), przyjść później lub nie przyjść, a w inny dzień posiedziećdłużej. Wolny zawód- niestey nie mam żadnej konketnej specjalizacji.
Teraz pracuję w Hotelu w dziale marketingu i tak - jak jest dobrze to jest dobrze-lubię swoją pracę, ale jak zaczyna się jazda, to ciągnę resztkami sił. U mnie nerwica objawia poprzez wysoki poziom lęku, idąc dalej bezsenność. Już mi wstyd pokazywać ludziom tą swoją niewyspaną, nieprzytomną gębę.

przez Adamo 27 kwi 2011, 19:47
Nie da się tej cholernej nerwicy wyleczyć? :(
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez ZaP 27 kwi 2011, 20:02
no chyba można co nie? ;) nawet nie strasz
kiedy będę mogła już zacząć się cieszyć
ZaP

przez Thazek 27 kwi 2011, 20:34
Nie ma znaczenia jaka praca... wydaje mi się ,że trzeba starać się żyć normalnie i nie zwracać uwagi na lęki...
ja mógłbym wszędzie pracować prócz jednej rzeczy...
nie mógłbym jeździć samochodem w dalekie trasy bo tedy mam najwięcej lęków!
Ale poza tym myślę,że wszędzie bym dał rady ;)
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez paradoksy 27 kwi 2011, 20:38
na pewno nie na kasie w rossmanie - często miałam ochotę wziąć jakiś nóż i zadźgać te jęczące dupy, które wydają kasę na totalne śmiecie, w dodatku drogie i jeszcze im coś nie pasuje... :lol: grrrrrrr, to chyba jedna z moich najgorszych robót dotychczas
paradoksy

przez Thazek 27 kwi 2011, 20:42
paradoksy, Nie no wiesz... żadna praca nie hańbi :P
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!

przez paradoksy 27 kwi 2011, 20:43
ale ja nie mówię, że hańbi - po prostu jej nie lubiłam
nie wspominając o wypakowywaniu i układaniu towaru w godzinach 23-9 rano............. :-|
paradoksy

przez Paranoja 27 kwi 2011, 20:45
wg mnie nie ma podziału na prace, które nerwicowiec może lub nie może wykonywać. To zależy od samego człowieka, gdzie sie czuje najlepiej, co mu sprawia przyjemnośc i gdzie najmniej odczuwa swoją chorobę. Ale generalnie, nerwicowiec to człowiek jak każdy inny, może robić wszystko to samo co zdrowy czlowiek.
Nie pochlebiajcie sobie, że nerwicowiec to człowiek szczególny i wyjątkowe zawody do niego pasują
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez Ridllic 27 kwi 2011, 21:12
sebastian86, to bardzo indywidualna sprawa , ja odnalazlem sie w pracy fizycznej i musze powiedziec ,ze bardzo ciezko na poczatku ale teraz nerwica lekowa to tylko wspomnienie , w biurze mialem ciagle cos na glowie wynosilem prace w zycie prywatne i napiecie i stres nie dawalo mi mozliwosci odpoczynku ale tak jak napisalem sam musisz odnalesc co bedzie dobre dla Ciebie Pozdrawiam i zycze powodzenia .
Ridllic

przez Thazek 27 kwi 2011, 21:22
Ridllic, To tak jak ja... praca fizyczna tylko ,że połączona z intensywnym myśleniem i pisaniem programów :P
wiadomo trzeba się odnaleźć... pracę trzeba lubić bo inaczej to jak coś Nas nie cieszy pogłębia nasz stres i lęki...
przynajmniej ja tak mam ;)

Sortuj wg