Skocz do zawartości
Nerwica.com

Moja nerwica lękowa ...


Lękliwy1526924107

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mój pierwszy post więc standardowo chciałem napisać coś o mojej "przygodzie" z nerwicą.

Zaczęło się kilka lat temu w szkole od derealizacji. Oczywiście chodziłem do wielu różnych lekarzy ale wszyscy mówili mi że jest OK. W końcu trafiłem do psychologa, uczęszczałem na terapię ale nie dała mi zbyt wiele. Obecnie derealizacja nie jest już problemem samym w sobie. Dzisiaj największym problemem są dla mnie różne natrętne myśli oraz lęk przed tym że w czasie ataku paniki czy gorszego samopoczucia stracę nad sobą kontrole i np kogoś uderzę, pobiję a potem nawet nie będę o tym wiedzieć czy pamiętać. Dobrze zdaję sobie sprawę z tego że te myśli są całkowicie niedorzeczne tym bardziej że z natury jestem osobą spokojną i nie lubiącą przemocy no ale cóż takie są uroki tego schorzenia. Mimo że czasami jest bardzo ciężko przez te lęki i głupie myśli mimo wszystko staram się myśleć pozytywnie i żyć normalnie. Dzięki za przeczytanie mojej historii :smile: jeśli ktoś ma podobny problem albo wie coś na ten temat będę wdzięczny za wszelkie komentarze. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć żeby to było wsparcie wiedzą że nie jest wszystko w porządku ale do końca nie rozumieją co. Rozmów na ten temat nie prowadzimy nie wiem czy nie chcą czy nie potrafią, ogranicza się to raczej do tego że raz na jakiś czas kiedy już naprawdę się męczę to powiem że np dzisiaj się gorzej czułem i właściwie na tym koniec. Najgorsze jest dla mnie to że jestem osobą raczej towarzyską a przez te lęki czasami muszę rezygnować z wyjścia z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×