Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed tłumem


ilbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Moim problemem jest lek przed tłumem, kiedy znajdę się w tłumie ludzi i nie widzę miejsca gdzie mogę się ukryć , uciec, zaczynam wpadać w panikę . Tak dzieje się np. w kościele a teraz w maju mam komunie córki i nie wiem jak przetrwać tę godzinę. Lekarz przepisał mi lorafen . Mam go wziąć przed mszą ale nie wiem czy to wystarczy , czy nie powinnam zacząć brać kilka dni wcześniej żeby był efekt.

Brałam już afobam i cloranxene ale nie bardzo pomagały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj rozumiem co czujesz bo sam to przechodzę ,ale mogę Tobie poradzić abyś wział udział w terapi z psychologiem i to kilka razy najlepiej przed komunią .przypuszczam że masz niską samoocene i nie bardzo chcesz się pokazywać ludzią .Ja sobie tłumaczę to tak mam to w du.. i co sobie ktoś o mnie mysli i idę .Lecz nie jest to proste ale w ważnych momentach pomaga,no bo są sprawy które musisz sam załatwić i nikt za ciebie tego nie zrobi.Jak pogadasz z psychologiem to napewno podniesie cię na duchu i przedewszyskim do wartościowuję twoja osobę i przypuszczam bedzie łatwiej,u mnie to działa i jestem zadowolony.Powodzenia i głowa do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam u psychologa na 3 wizytach płatnych 60 zł. Wyglądało to tak, że ja mówiłam ,pani słuchała czasami zadała jakieś pytanie ale nic konkretnego nie poradziła . A zaraz na pierwszej wizycie powiedziałam w czym problem . Jestem rozczarowana tymi spotkaniami i chyba nie pójdę na kolejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy psycholog jest dobry spróbuj u kogoś innego nie twierdzę że Tobie pomoże ale próbować czeba ,nie siedz w domu bo to nic nie daję .Jak zaczniesz się izolować od ludzi to za chwilę nigdzie nie wyjdziesz nawet do sklepiku.Uwierz mi wiem to ze swojego doswiadczenia ,jak jeden lekarz nie pomaga to wal do innego aż do skutku nie możesz się podać.Może niech zmieni Tobie lekarstwa te widocznie nie pomagają.Ale jedno jest pewne musisz walczyc bo szkoda czasu .Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×