Czy nerwicą można się zarazić?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Czy nerwicą można się zarazić?

przez bunny_wrrr 19 sty 2010, 13:37
'zarazic' to zle slowo
wiadomo ze jak czesto przebywamy z druga osoba jestesmy z nia emocjonalnie zwiazani to ma ona na nas pewien wplyw
tak samo jak my na nia
a juz zwlaszcza jesli ktos jest wyjatkowy 'podatny' na uczucia innych ludzi
wystarczy sie przyjrzec np toksycznym relacjom z rodzicami
czytalam jakis czas temu o dowodach na to ze nasze mozgi za kazdym razem kontaktem porozumiewaja sie ze soba poza nasza swiadomoscia
a tym samym wplywaja na siebie nawzajem tym samym wplywajac na naasze cale organizmy ciala - troszke przerazajace :mrgreen:
to ma zwiazek z tzw inteligencja spoleczna
ale nawet jesli dana osoba moze miec na nas zly wplyw w takim razie istnieje mozliwosc zebysmy my mogli wywrzec na nia dobry
you can't get rid of your fears...but you can learn to live with them
Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.
ExModerator

przez serek87 19 sty 2010, 13:42
hm a moze ty tez masz jakis problem ze sobą?to ze jestes starszy o rok ode mnie nic nie zmienia bo ja jestem kobieta a my sie szybciej rozwijamy :P co do twojego problemu-wydaje mi sie ze jedynie osoby poddatne i slabe zaczynaja bardziej nasladowac niz "zarazac"sie nerwica-jesli w ogole mozna to tak nazwac.wszystko zalezy od twojej sily psychicznej-jesli jestes slaby to ulegniesz i tez bedziesz mial problemy jednak najczesciej te problemy sa wyimaginowane.nerwica bierze sie stac ze w pewnym momencie organizm nie wytrzymuje jakis bodziec naciska odpowiedni guzik pod haslem PRZEGRZANE i wszystko sie wali.jednak jesli u ciebie takiego bodzca nie bylo to licz sie z tym ze jezeli jej zachowania ci sie udzielaja to po prostu ja nasladujesz!
"Wiem,że nigdy nie będę szczesliwa-mogę być jednak wesoła"-Marilyn Monroe przy okazji swoich 35 urodzin...

przez solipsea 19 sty 2010, 14:27
sindaril napisał(a):Cześć, mam pytanie. Czy nerwicą albo depresją można się zarazić, tzn. czy przbywając często z osobą, która ma problemy (objawy) takie jak przy depresji albo nerwicy,a udaje lub właściwie nic z tym nie robi (może nawet nie zdaje sobie sprawy z tego co jej dolega)... Czy takie przebywanie może źle wpływać na drugą osobę, zwłaszcza na taką, która ma dużo empatii? Pytam bo chodzę z dziewczyną, która uważam, że ma problemy ze sobą. I jak zacząłem z nią chodzić to tak sobie pomyślałem, że ta dziewczyna musi iśc na jakąś terapię czy coś bo ma dziwne zachowania. A teraz po 3 latach ze mną jest coraz gorzej i to ja chodzę na terapię i to mnie w życiu od jakiegoś czasu nic nie wychodzi itp. itd.

:shock: Powiało Ciemnogrodem - bez urazy. :)
solipsea

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg