jak dlugo trwa leczenie nerwicy??

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: jak dlugo trwa leczenie nerwicy??

przez magdalenabmw 26 lis 2009, 18:34
A ja Wam powiem że na terapię nie chodzę a czuję sie coraz lepiej :smile: Lęk wolnopłynący, derealizacja, depersonalizacja i objawy somatyczne odeszły już dawno. Ataki paniki mam bardzo rzadko, i już prawie nie boję sie podróży itd

Terapia napewno pomaga, ale nie upierałabym się że TYLKO nią sie leczy i jest konieczna. Bo chyba nie jest koneiczne, tak jak leki nie są. No niewiem. Są też metody niekonwencjonalne... Leki faktycznie tylko wspomagają aby zacząć walczyć z nerwicą ale kto powiedział że walka z nerwicą to tylko psychoterapia i niczym innym nie da sie wyleczyć???
Gdyby tak było to dziś chyba by mnie tu nie było..
magdalenabmw

przez *Monika* 26 lis 2009, 18:36
too_sensitive :!:

Wysłałam Tobie wiadomość na priv.

Monika S.

[Dodane po edycji:]

magdalenobmw :D

Masz rację, niektorzy sami wychodzą z nerwicy, ale to uwarunkowane jest różnymi czynnikami np. czy osoba chorująca ma w kimś oparcie w swoim poczuciu choroby, czy ma jakieś zajecie, od tego jaki ma poziom lęku i objawy, doznania psychosomatyczne -czy są silne czy słabsze, a moze sięgające Zenitu. Niektorzy tez boją zgłosić sięna psychoterapię gdyż uważają,że wstydzą się, wolą łykać proszki, walczą ze sobą, niektórym się udaje, a niektórym nie.
Ja zdecydowałam się na psychoterapię, wcześniej już pisałam z jakich przyczyn. Jest trochę lepiej, nie mówię,ze nie, ale myślę,że leki trochę mnie postawily do pionu, a na sesjach z terapeutką byłam dopiero 9 razy, więc to za mało,żeby można było mówic o poprawie.

Fajnie, cieszę się Magdalenkobmw,że dochodzisz do zdrowia, życzęTobie wszystkiego dobrego. Jesteś szczęsciarą,że nie musisz uzewnętrzniać swoich myśli, emocji w obecności obcej, ale dobrze życzącej osoby.
Monika
Obrazek
Główny Moderator

przez magdalenabmw 26 lis 2009, 18:56
Moniko- dziękuję, Tobie i wogóle nam wszystkim na forum życzę tego samego.

Wybieram się na terapię, bo jestem ciekawa jak to będzie. Narazie zbieram odwagę bo to wymaga sporej odwagi ode mnie ;) Co do objawów- akurat byłam w grupie zenitowej, gdyby wtedy ktoś chciał mnie zabrać do psychiatryka to bym mu dziękowała, nawet myśli samobójcze sie pojawiały tak byłam wykończona...
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 26 lis 2009, 19:10
magdalenkobmw :!:

Wiem, rozumiem Cię bardzo dobrze.
Obrazek
Główny Moderator

przez magdalenabmw 26 lis 2009, 19:20
Fajnie, że trafiłaś na odpowiedniego lekarza :smile: A od dawna chorujesz? Ja już prawie dwa lata. Brałam leki, ale teraz mam tylko dorażny Zomiren.
magdalenabmw

przez *Monika* 26 lis 2009, 19:34
magdalenobmw!

Wszystko zaczęło się od sierpnia... jestem na zwolnieniu od 35 dni, jutro chyba pójdę i poproszę o dalsze zwolnienie, może 2 tygodnie i wrócę do pracy. L-4 mam od rodzinnego.

A od początku 2009 r. przeszłam dwie operacje, nie chcę pisać jakie, ale jak będziesz zainteresowana to napiszę na priva. Czyli cały ten rok to był jeden wielki stress, nagle coś wybuchło i koniec. Ileż organizm ludzki moze wytrzymać.
W dzieciństwie jak miałam 2,5 roczku miałam nowotwora złośliwego. Kazdda operacja jest dla mnie wiesz jakim przeżyciem ......i te oczekiwanie na wyniki-to jest najgorsze.
Obrazek
Główny Moderator

przez magdalenabmw 26 lis 2009, 19:36
Napiszę do Ciebie na pw, żeby off topa nie robić :smile:
magdalenabmw

przez scrat 27 lis 2009, 01:35
wovacuum napisał(a):scrat, co to znaczy wedlug Ciebie:udane zycie? :twisted:

Robić to co się chce a nie to na co pozwala nerwica.

agusiaww napisał(a):Scrat mnostwo ludzi chodzi na terapie i im tez nie pomaga, wiec sama terapia takze nie u wszytskich sie da wyleczyc nerwice.

Bo to nie jest jak leczenie przeziębienia, że się kładziesz i lekarz robi swoje. Lekarz prowadzi pacjenta ale to sam pacjent musi chcieć się zmienić. I to nie jest łatwe. Poza tym czasem rodzaj terapii jest źle dobrany...
Przyjaciel forum

przez polakita 27 lis 2009, 12:09
A ja się leczę bez lekarstw i na razie bez psychoterapii (ale jestem zapisana w grudniu na kilka spotkań do państwowego) i - czuję się zdecydowanie lepiej! Każy musi znaleźć chyba jakiś swój sposób...
polakita

przez bbz 27 lis 2009, 13:49
a ja leczę się od 20 lat, leki...leki.., psychoterapia 3 lata, znów leki..leki..., oddział otwarty, znów leki..leki,.
Sa okresy, że czasem jest lepiej nawet całkiem dobrze ( z tym że z leków nie mogę zejść, tylko dawki różne zależne od samopoczucia). Teraz znów jest od 4 dni dużo gorzej i powiem że mam już tego leku powyżej dziurek w nosie..
Czy ktoś wie gdzie można kupić np tanxen, afoban..xanax? Wiem wiem to uzależnia strasznie, wychodziłąm już z tego kiedyś, ale wierzecie mi muszę to dostać (mój lekarz psych. mi tego nie przepisze), dostaje środki antydepresyjne, ale lęk to lęk..przecież wiecie sami że może doprowadzić do obłędu.
bbz

przez magdalenabmw 27 lis 2009, 14:03
bbz napisał(a):Czy ktoś wie gdzie można kupić np tanxen, afoban..xanax?

Ja wiem - w aptece. Nikt tutaj na forum nie handluje lekami i lepiej nie pytaj bo zostaniesz zbanowany.
Porozmawiaj ze swoim psychiatrą, powiedz o uzaleznieniu- nie wierzę że zostawi Cie samego z tym problemem! Napewno coś razem wymyślicie ale musisz mu powiedzieć.
Znamy ten ból, lęk, naprawdę. Ale uwierz że popadanie w coraz większy nałóg to błędne koło.
magdalenabmw

przez MARIAN1967 27 lis 2009, 19:26
scrat napisał(a):
wovacuum napisał(a):scrat, co to znaczy wedlug Ciebie:udane zycie? :twisted:

Robić to co się chce a nie to na co pozwala nerwica.

agusiaww napisał(a):Scrat mnostwo ludzi chodzi na terapie i im tez nie pomaga, wiec sama terapia takze nie u wszytskich sie da wyleczyc nerwice.

Bo to nie jest jak leczenie przeziębienia, że się kładziesz i lekarz robi swoje. Lekarz prowadzi pacjenta ale to sam pacjent musi chcieć się zmienić. I to nie jest łatwe. Poza tym czasem rodzaj terapii jest źle dobrany...
SCRAT ja się z tobą zgadzam.Leczenie nerwicy to skomplikowana sprawa.Mam tysiąc sposobów aby sobie pomóc i to czasem za mało.Do nerwicy trzeba mieć dużo cierpliwości.Ponad czternaście lat nie używam żadnych tabletek na nerwicę.Nie chodziłem też na terapie.Swój sukces opieram na ciągłej likwidacji przyczyn.Lata ciężkiej pracy muszą przynieść kiedyś efekt. Dwa lata temu miałem mały powrót nerwicy ,po ośmiu latach wolności.Wtedy przekonałem się jak bardzo pomaga doświadczenie i świadomość sukcesu .
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Sortuj wg