Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez krystian2222 12 lip 2012, 13:32
Ja natomiast nie spożywałem alkoholu w ogóle, jedno piwo na 2 tyg ? Jak miałem atak to ciśnienie mi podskoczyło do 170/110 ? nie pamiętam dokładnie tego drugiego pomiaru, ale teraz mam ok 130/80 więc jest ok. Nie mam żadnych problemów z sercem.

Na początku miałem silny ucisk który trwał pare dni, ale po tabletkach i po wyluzowaniu minął czasami wraca, ale coraz rzadziej i zmniejsza siła, a i bóle głowy też coraz rzadziej i zmniejszą siła.

Spróbuj tych tabletek na depresje, ponoć dużo osób mówi ze bardzo pomagają, jednak trzeba czekac na efekty ponad miesiąc, ja biore już ok. 17 dni. Plus tabletki na lepsze dotlenianie mózgu (tez efekt po 4 tyg ma być ) tabletki na kręcenie w głowie (czas działania ok 3-4 tyg) i te zioła , ohydne w smaku , ale ponoć na nerwice dobre i mają działać też po 4 tyg. Pod koniec lipca powinny być pierwsze efekty, wierze że się uda.
Bardzo zmieniłem swoje życie, zero pracy, nerwów i stresu. Nawet zerwalem z dziewczyna bo za dużo mnie to kosztowało i nerwow i zazdrosci.
Najwazniejsze jest zdrowie i zeby z tego wyjsc.

Zazywam magnez, a potas sobie dzisiaj kupie. Co jeszcze polecasz ?

przez bvb25 12 lip 2012, 14:31
Ja zażywałem nootropil1200 i betaserc(neurolog mi je przepisał) przez miesiąc ale nic nie pomógl więc nie polecam.
Na dzień dzisiejszy codziennie u mnie(dzienna dawka, Tobie też polecam):
1-0-1 mg500b6
1-0-1 potas
1-0-1 vitamina b1(to lepiej skonsultuj z lekarzem)
1-0-1 vigor(zbiór witamin)
czasami jak jest potrzeba relanium bo u mnie kołatnie serca pojawiło się po 1,5 miesiąca jak się cały czas nakręcałem ale narazie znowu mam z tym spokój. Mimo wszystko melisa tabletki ziołowe na pewno nie zaszkodzą.
Są to podwójne dawki magnezu i potasu ale Tobie też polecam żebyś tak zażywał bo to są bardzo ważne minerały w leczeniu. Do tego pamiętaj raz dziennie vigor/centrum bo tam są praktycznie wszystkie potrzebne witaminy
Jedz dużo warzyw i owoców, jabłka, grejfruty, winogrona,
Nie siedź za dużo w domu bo wtedy człowiek się tylko nakręca bardziej
A jak u Ciebie z koncentracją i myśleniem ew. nauką? Nie męczy Cię siedzenie przy komputerze? Jeździsz normalnie autem? Ja jak uprawiam sport i się zmęczę to zamroczenie się nasila więc narazie nie przemęczam się a u Ciebie jak jest ze sportem?
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 12 lip 2012, 16:38
Magnez już długo biore, dzisiaj zaczne reszte tego co mówiles. Mi wszystko puściło akurat po maturze, na całe szczęście ją zaliczyłem. Wiec narazie nie musze się uczyć i nawet nie mam zamiaru. Co do sportu to jednak te zawroty są zbyt silne.

Co do prowadzenia samochodu to na początku się bałem, ale jak sie bardzo skupie to moge sobie podjechać do sklepu czy do apteki, dalej nie jezdze. Dopiero co wróciłem od drugiej pani psychiatry , powiedziała, że już niedługo będzie się poprawiało. A pod koniec miesiąca będzie duza poprawa. Ale czy w to wierzyć ? : ))

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bvb25 12 lip 2012, 17:57
Ogólnie nie nastawiaj się kalendarzowo, że konkretnie równo za 4 tygodnie będziesz zdrowy, możliwe, że tak możliwe, że jeszcze nie, a może nawet wcześniej. Każdy organizm reaguje inaczej ale ważne jest to żeby wierzyc, że to tylko nerwica i, że nie długo przejdzie. Ogólnie ważne żeby o tym nie myślec, zając się czymś itp. Wiem, że to jest zajebiście trudne bo widzę to po sobie ale innego wyjścia z tego niema i trzeba to jakoś przeżyc.
Ja zauwazyłem u mnie, że się zrobiłem bardziej wrażliwy, tzn bardziej reaguje na stres, strach, lęk, szybciej się denerwuje, czasami wybucham gniewem itp. Jak się czymś zestresuje albo zdenerwuje to objawy mi się nasilają. Ostatnio w nocy miałem przez chwile takie dziwne mrowienie na górze głowy, niewiem co to było ale miałem to 1 raz w życiu zapewne kolejny objaw nerwicy.
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez krystian2222 12 lip 2012, 19:26
Ej, bole głowy, uciski, mrowienie, jakby coś Ci chodziło, nawet coś w rodzaju swędzenia od wewnatrz, też nawet nie wiedziałem ze takie coś istnieje, nerwica to jednak niesamowicie ciekawa choroba. WIem, że trzeba cierpliwie czekać, ale cóż wierzę że jeszcze w te wakacje się zabawie, nawet jakby to miał być 30 sierpień

przez bvb25 13 lip 2012, 00:35
U mnie mam wrażenie, że jest to Nerwica neurasteniczna ale mogę się mylic bo rodzajów nerwic jest pełno...

Doraźnie xanax

przez tahela 13 lip 2012, 00:40
Ja miewam zawroty i jakby bóle głowy razem od małego dlatego to chyba nerwica , bo co innego? szczegoolnie ze sie nasilaja jak jest gorzej , teraz chyba troche od wenli sie powiekszyły dodatkowo,
dostałm od Beti pustego SMS , musże oddzwonić jutro, bo ona chyba nie wiem,ż pusty przyszedł ;)
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez krystian2222 13 lip 2012, 10:11
bvb25, tak w ogóle to jak masz na imię i skąd jesteś ? Też uważam, że mamy ten typ nerwicy, spowodowane złym trybem życia, przewlekłym stresem, wypłukaniem magnezu w twoim przypadku alkohol, w moim zaś kawa i tigery. plus jeszcze cechy dziedziczne, moja babcia miała, siostra ojca, i syn drugiej siostry ojca. Ale wszyscy mówią , że to przejściowe.

Unikać stresu, nerwów, WYLUZOWAĆ, to dla nas najważniejsze, trzeba sobie wszystko odpuścić. Ja przerwalem prace, nawet zerwałem z dziewczyna (bo ciagl tylko zazdrosc i zazdrosc) I tak od wczoraj jakby lekka poprawa, chce mi się wstawać z łóżka, nie musze brac tabletek na ból głowy, bo już prawie w ogóle nie boli. Ciśnienie już też się wyrównało, nie mam napadów lekow typy `nigdy juz z tego nie wyjde i ze przegralem cale zycie `

W ogóle nie masz tak , że póznym wieczorem, tak po 20, że troche CI lepiej, ze mniej sie tym przejmujesz i mniej odczuwasz to takie otepienie/zawroty ?
Może spowodowane jest to tym, że po prostu w domu robi się ciemniej , ale tak od 3 dni zauważyłem lekkie poprawy wieczorami. Oczywiscie moze mi se tylko wydawac

przez bvb25 13 lip 2012, 12:19
Mam na imię Michał mam 24 lata Poznań;), a Ty?
Stary dokładnie wieczorami mam to samo. Tzn to zależy jak męczący miałem dzień ale tak po 20-22 mi się lepiej robi. Bo wtedy wydaje mi się, że poprostu organizm jest zmęczony+ciemnośc więc się wycisza. U mnie jak jest ciemno jest lepiej bo wtedy nie widac tak mocno tego zamroczenia. Wieczorami robię się pewniejszy siebie, i wtedy tak sobie na spokojnie popijając melise myślę, że niedługo ten koszmar się skończy.
Co do pracy to mam swoją działalnośc więc jestem niestety skazany na pracę ale mimo to staram się robi jak najmniej, unikac stresów i odpoczywac jak najwięcej.
Czasami nawet pomaga mi jak pojade na miasto załatwiac różne(oczywiście bezstresowe) sprawy bo wtedy o tym nie myślę.
Pomyśl również o spotkaniach ze znajomymi ale takimi których naprawde lubisz i masz z nimi o czym rozmawiac bo mi to pomaga.
Pomagają też spacery po miescie jak jest ładna pogoda.
Meczy mnie za to bardzo jakieś zakupy gdzie musze się skupic co wybrac itp zreszta w marketach jak widze to ostre swiatło i mnóstwo towaru to czasami miałem ochotę wybiec stamtąd jak najszybciej.
Aha jeszcze muzyka poprawia mi humor i dodaje pewności siebie
A u Ciebie jak jest na codzien?

Doraźnie xanax

przez krystian2222 13 lip 2012, 12:55
19 lat i z Trójmiasta jestem , ja codziennie czekam aż będzie tak godzina 19, 20 , wtedy aż chce sie zyc i zaczynam wierzyc ze w koncu się skończy.

Ja do sklepów w ogóle nie wchodze bo mnie mecza duze przestrzenie, plus jak jest pełno kolorów i takie światło ostre to zaczynam wariować przez to otepienie. W sensie jak towar obok siebie stoi to mi się tak wszystko miesza w głowie, taki młyn się robi i jak najszybciej z tego wyjśc. Samochod prowadze ale rzadko i jak już to tylko w odległosci tak 4,5 km od domu.
Ostatnio edytowano 17 lip 2012, 00:39 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto część zdublowanego postu

przez bvb25 13 lip 2012, 13:40
Na początku też tak miałem, że czekałem do wieczora aż ten dzień się skończy, bo wtedy się wyciszałem i uspokajałem. Na początku objawów praktycznie jedyną przed tym ucieczka to był sen. Również leżenie tak żeby głowa o coś się opierała i nie ruszała trochę pomagało zresztą teraz też.
Dzisiaj ogólnie gorzej się czuje ale spowodowane jest pewnie tym, że wczoraj trochę się zdenerwowałem i nosiłem ciężkie rzeczy więc tez staraj się unikac przemeczen ale staram się tym nie przejmowac.
Coraz bardziej przekonuje się żeby zacząc jednak brac ten lek Tianesal (nawet go już kupiłem) ale z drugiej strony nic niewiem o skutkach ubocznych i raczej wtedy już całkowicie nie będe mógł pic alkoholu, a nie długo mam urodziny i planowałem zorganizowac jakas impreze:/

Doraźnie xanax

przez krystian2222 13 lip 2012, 18:53
Chłopie odpuśc sobie ten alkohol. Ja rzuciłem palenie, nie pije kawy, nawet coli nie dotykam , przestałem pracować, zerwałem z dziewczyną. Mam skutki uboczne po Citalu, ale tak jak było napisane po 2tyg coraz mniejsze,

Dzisiaj chyba 17 dzień, albo 18 , a tak ok 4h dzisiaj miałem całkowicie pustą głowe (zero ucisów, bólu, mrowień) fakt faktem zawroty nie ustały, ale trzeba czasu. Powoli, spokojnie, leki, zmiana trybu życia, uspokojenie, wyciszenie, inne podejście, wiara i psychoterapia.

W końcu każdy z tego wyjdzie. Wierze że i ja też. Poczytaj sobie na innych forach jak ludzie z tego wychodzili, daje wiare i siłe ; )

przez mifune85 13 lip 2012, 18:59
bvb25 napisał(a):Na początku też tak miałem, że czekałem do wieczora aż ten dzień się skończy, bo wtedy się wyciszałem i uspokajałem. Na początku objawów praktycznie jedyną przed tym ucieczka to był sen. Również leżenie tak żeby głowa o coś się opierała i nie ruszała trochę pomagało zresztą teraz też.

To jest typowe że objawy depresji i nerwicy zmniejszają się lub całkowicie znikają pod wieczór. Miałem tak przy praktycznie każdym epizodzie depresyjnym

przez niewypowiedziana 14 lip 2012, 01:50
krystian2222, jeśli chodzi o rozległe przestrzenie, duże sklepy, to też tak mam. Momentalnie odczuwam wielką nadwrażliwość na światło i wszystkiego jest dla mnie za dużo, za kolorowo, za tłoczno, zaczyna mi się kręcić w głowie i jedyne o czym marzę to, żeby stamtąd uciec.
Co do zaprzestania pracy to się z Tobą jednak nie zgodzę, w moim przypadku bynajmniej to ona minimalizuje moje lęki. Nie pracując, odcinając się od ludzi i mając dużo wolnego czasu siedzę i nakręcam się, dając w ten sposób szerokie pole manewru moim lękom. Odpoczynek i wyciszenie, owszem, sprawdzają się na krótką metę, ale aby pokonać nerwicę tak naprawdę trzeba nie pozwalać, nie dawać jej momentów, w których nas omamia. Nie twierdzę, że mam na to receptę, dalej zdarzaja mi się zawroty głowy, momenty, że zaraz zemdleję, ale dzięki pracy (często stresującej zresztą) zmniejszyły się one bardzo. Każde wyjście do pracy, przejazd autobusem, wytrwanie w niej 8 godzin, udowadniają mi,że żeby pokonać objawy, które stworzyłam ja sama, muszę walczyć i ta walka w moim przypadku się opłaca.
Bywa, iż sobą zdumiewam siebie.

Sortuj wg