Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Nerwica a trudności z oddychaniem (astma,duszności)

przez moniś.j 20 maja 2009, 23:38
WiTaM........
Nadal mam problemy z oddychaniem,ale
wiedziałam i czułam,że to nie Nerwicowe...
pomimo że każdy Lekarz mówił to samo :P
to i tak szukałam pomocy i wreszcie po 10 miesiącach znalazłam ;D
Byłam u Alergologa...i się okazało, że mam ,,NIEŻYT NOSA I ALERGIE NA ROZTOCZE KURZU !!!
Dostałam inhalator i tabletki ...i na dwa lata zastrzyki !!!!
Mam nadzieje że już nie dlugo mi się polepszy ;D:D:D

A wiec kochani,też się przejdzcie do Alergologa,napewno cos pomoże :)
POZDRAWIAM I POWODZENIA

przez kocimietka82 23 maja 2009, 15:04
To mój pierwszy tutaj post, od tygodnia duszę się tak że jestem wręcz przekonana że to astma, nie mogę normalnie oddychać zatyka mnie cos i nie moge wziąć pełnego oddechu co chwilę ziewam żeby zaczerpnąc troche powietrza. 5 lat temu byłam z tym u pulmonologa zrobiła spirometrie przy której sie strasznie dusiłam i na spirometrii wyszła astma, lekarka powiedziała że mimo iż nie słyszy żadnych świstów to astma! dała skierowanie na badanie krwi miało wyjśc czy jestem na coś uczulona i wyszło że jestem, ale już nie zrobiłam dodatkowych badań alergologicznych bo nei miałam sił jechać 100 km do innego miasta. Potem byłam u kardiologa który tylko po zbadaniu stetoskopem stwierdził że to na 100 % nerwica i żebym się niczym nie przejmowała. Wiem że mam nerwicą i to dużą, ale te dusznośći nie daja mi spokoju, gdyby mi ktoś tylko powiedział że to na pewno nie astma to juz dzis bym się z tego wyleczyła sama, a jednak przecież juz kiedyś lekarka stwierdziła że astma, a jak sie jej zapytałam czy nerwica może tez dawac takie wyniki w spirometrii to powiedziała że nie wie. Dodam że jakies 6 lat temu nie mogłam nawet spac przez duszności, ale z czasem w domu nie miałam już takich objawów tylko w tedy jak byłam w środkach komunikacji, albo w tłumie. Teraz od tygodnia znowu się wszystko zaczęło i zaczęły się duszności w domu. Nie wiem co robić strasznie sie boję że to astma i że się uduszę.
Przepraszam za nieskładny post, ale tak sie teraz duszę że właściweina na niczym innym sie nie mogę skupić. Doradzcie mi cos napiszcie cokolwiek bo ja juz nei wiem co sie ze mna dzieje. Mieszkam w miescie gdzie nawet nei ma pulmonolga nie mówiąc juz o testach alergologicznych, a do innego miasta sama nie dojadę, bo się zadusze na śmierć.
i dodam jeszcze że zawsze od kilku lat duszności występowały przy wysiłku fizycznym. Jak sobie pomyślę że od nowa musiałabym zacząć chodzic po lekarzach to mi sie wszystkiego odechciewa, patrza na mnie jak na idiotkę i spławiajać do innych lekarzy :(

przez isj 23 maja 2009, 19:04
Duszności nerwicowe nie mają związku z wysiłkiem fizycznym. Nie powinny ulegać nasileniu, nawet wtedy, gdy biegniesz, skaczesz.

Z Twojego opisu wynika, że masz i nerwicę, i astmę.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kocimietka82 24 maja 2009, 00:30
a wie ktoś może czy jeśli dostaje się takich duszności przy badaniu spirometrycznymni powiedzmy że akurat te duszności są na tle nerwowym, to w badaniu spirometrycznym może wyjść astma?

przez isj 24 maja 2009, 02:17
Nie, duszności na tle nerwowym są uwarunkowane zaburzeniami receptora GABA-1 i w żaden sposób nie wyjdą na spirogramie. Na spirogramie wyjdą zaburzenia organiczne z cechami restrykcji lub obturacji, zaburzenia czynnościowe są nieuchwytne badaniem spirometrycznym.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez kocimietka82 24 maja 2009, 18:04
widzę isj że się orientujesz dobrze w tym wszystkim, więc wytłumacz mi dlaczego jak poszłam po badaniu spirometrycznym do kardiologa, to wziął słuchawki pobadał i stwierdził że ja żadnej astmy nie mam mimo że pokazałam mu badanie spirometryczne. Czy lekarz może tak bardzo nie znać się na badaniach i z taką pewnością wydawać takie sądy?
I jeszcze mam jedno pytanie, jak byłam u pulmonologa to akurat miałam atak duszność ,wtedy mnie badała stetoskopem i powiedziała że to dziwne bo żadnych świstów nie słyszy zupełnie nic niepokojącego, czy istnieją astmy przy których nie ma żadnych świstów, kaszlu flegmy? Bo ja poza dusznościami to nie mam nic z tych rzeczy.

przez patpatreze 12 cze 2009, 14:11
Hey mam do Was pytanie... od jakiegos czasu mam taki dziwny oddech, czasami moge wziasc a czasami jest taki troche płytki i musze jak to mowia ziewac zeby złapac głebszy... poszedlem na spirometrie... ogolnie wyszła dobrze, ale podali mi tez leki na astme i wyszła lekko lepsza.. co o tym sadzicie? czy powinnienem zazywac ten lek? czy to normalne z tym oddechem? jak mam dobra spirometrie to moze nie potrzebnie?

przez agaska 12 cze 2009, 14:14
Jesli masz dobra spiro to daj sobie spokoj :)
Nam sie wydaje, ze nie mozemy zaczerpnac odpowiedniej ilosci powietrza. W rzeczywistosci oddychamy normalnie. Ja mam czasem wrazenie, ze zapomnialam oddychac :P

kocimietka: moj brat mial astme, przy tym zawsze sa dusznosci ze swistami. Flegma niekoniecznie. I czesto choruje sie na pluca/oskrzela. On przykladowo byl chory na 1 pluco, wyladowal w szpitalu, wyleczyli go, wypuscili a za 12h zachorowal na drugie pluco i znow szpital.
Be the change you want to see in the world

przez AnkaSzklanka 12 cze 2009, 14:35
u mnie nerwica zaczęła się własnie od problemow z oddychaniem, ja sie wrecz dusiłam, nie moglam spac bo nie moglam oddychac, i wciaz ziewałam, teraz mam dobrze dobrane leki i nie mam tych atakow dusznosci od ponad 2 lat, mam tylko drobne problemy, jak sie stresuje to zapomianam o oddychaniu, no całkiem jak u blondynki :P

przez patpatreze 12 cze 2009, 23:37
a jakie masz leki? i zaczełas je brac ze wzgledu tylko na oddychanie? czy w gorszym stadium choroby? jak to wyglada?

przez AnkaSzklanka 13 cze 2009, 18:38
patpatreze napisał(a):a jakie masz leki? i zaczełas je brac ze wzgledu tylko na oddychanie? czy w gorszym stadium choroby? jak to wyglada?

mam ostrą nerwicę lękową, boję się ludzi, psychiatra wyklucza fobię społeczną bo zawsze byłam osobą odważną. Biorę Olzapin i Asertin. Od tego duszenia się zaczeły sie moje objawy nerwicy, potem doszly jeszcze inne, strach przed kontaktem z innymi ludzmi, bycia w grupie ludzi, mam wrażenie ze ludzie atakuja mnie swoją obecnościa :roll:

przez darekkk 26 lip 2009, 04:15
To mój pierwszy tutaj post
Od jakiegoś czasu mam problemy z oddychaniem ( biorę duży oddech i brak powietrza w płucach )szczególnie w nocy , nie mogę zasnąć - uczucie braku powietrza , do tego uciążliwy kaszel! naj większe objawy są gdy próbuje położyć się , w pozycji siedzącej jest lepiej - praktycznie przechodzi , bardzo szybko się męczę i wtedy także jest brak oddechu czuję lekki ucisk w klatce piersiowej !i coraz częściej słyszę taki jakby bulgotanie gdzieś ...w płucach ...ale nie zawszę !!
Niedawno robiłem prześwietlenie płuc i wyszło bardzo dobrze , nie palę w ogóle papierosów !!!
Może ktoś mi coś powiedzieć , doradzić co to może być i co z tym zrobić , do jakiego lekarza się zgłosić

[Dodane po edycji:]

Jako że nikt nic nie napisał ......
odpowiem sam , jako że już wiem
Jednak jest to choroba serca , duszności były pierwszym objawem , po wizycie u lekarz pulmonologa dostałem skierowanie na Echo serca i jak już weszłam do gabinetu na badanie , to z stamtąd trafiłem prosto na oddział kardiologiczny ( ostry dyżur )

przez syja00 02 sie 2009, 21:28
Witam,mam pytanie,od miesiaca czasu mam problemy z oddychaniem, dodam ze mam nerwice od 8 lat, byl okres ze mi minela na 2 lata no i teraz od 5 lat mam ja dalej,wiecznie bylam badana i nic,wszystko wychodzi OK,,tylko teraz bardzo sie boje ze mam cieszka chorobe,ze mam raka pluc,ciagle mnie cos dusi przy tym kaszle, i tak caly dziec,jak leze wieczorem jak by przechodzi,wstaje rano no i po 5 min zas sie zaczyna kaszle oraz duszenie,boje sie isc do lekarza bo jak mi powie ze to rak,mam 34 lata nie pale,dodam ze bardzo boje sie chroby a dokladnie to raka.Prosze mi cos poradzic co to moze byc,czy ja umieram?
Prosze was niech mi ktos napisze, tak sie boje ze to rak pluc,ze to koniec jestem zalamana.POMOCY :cry: :cry:

DZIEKUJE POZDRAWIAM

przez arturk 02 sie 2009, 22:13
Spoko, ja mam raka od 4 lat, przez to dorobiłem się właśnie nerwicy, tak właściwie powinienem już nie żyć, a tu prosze taki psikus, że nic mi nie jest, tylko widzisz ja co jakiś żeby wyeliminować takie przypuszczenie na dłuższy okres czasu idę na badania płuc i oskrzeli bo astme też sobie wkręcałem i to mi pomaga na jakiś tam okres. Więc proponuje iść a uspokoisz się bardziej niż po moim poście. Powodzenia.

Sortuj wg