Zanim zdiagnozujemy nerwicę...

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez tomakin 03 mar 2008, 18:02
A gdzie o tej toksoplazmozie czytasz? Jak na wiki to możliwe że nic nie pasuje, wiki to ma do siebie że bzdury tam wypisują. Zarazić się tym można na 10 000 sposobów, przez najzwyklejsze w świecie zadrapanie chociażby. Fakt że najczęściej przez jedzenie nie dogotowanego mięsa, ale starczy że ktoś padlinę położy na desce na której potem się warzywa kroi...

Górna norma EO to zazwyczaj coś koło 6%, właśnie zależy jak laboratorium bada, ale 14% świadczy o bardzo silnym problemie - i to niemal na pewno nie borelicznym. Z reguły są 2 powody wyskoczenia takiej ilości tych krwinek, albo alergia, albo pasożyty. Jeśli z przewodem pokarmowym nie ma problemów, trzeba pomyśleć o innych robalach. Chociaż w sumie... wiesz jak rozpoznać czy ma się np tasiemca? Na co trzeba w kiblu zwracać uwagę? On zostawia co jakiś czas człon, łatwo rozpoznać.

Kolejna możliwość to alergia. Ale to musiałaby być naprawdę ostra alergia, żeby dać aż takie objawy. I nie wiadomo na co, dusiłbyś się cały czas jakby to było coś wziewnego, kichał rano. Jeśli byłaby pokarmowa, miałbyś zapewne rozwolnienia. Jak skórna, miałbyś czerwone plamy na skórze, wypryski jak po poparzeniu pokrzywą. Jak któreś z tych pasuje można i o alergiach myśleć, ale nie szedłbym za mocno w tą stronę...

Tak czy tak, sprawdź toksoplazmozę bo ona bardzo często daje właśnie męty w ciele szklistym (czego borelioza nie robi w zasadzie nigdy) i potem można myśleć o kolejnych chorobach pasożytniczych - te eo się z nieba nie wzięło we krwi. W sumie pasożyty raczej nie atakują stawów, ale u Ciebie wygląda na to, że stawy są najzwyczajniej w świecie przesuszone (ciągły ból gardła świadczy o wysuszeniu organizmu) bądź po prostu zatrute toksynami. No nic, zobaczymy jak te testy teraz wyjdą.

ps. całe nasiona lnu nie są trawione, więc kwasów omega 3 raczej z nich nie wchłoniesz. Miel to i wcinaj :D

pps. jest jeszcze jedna możliwość, choroba autoimmunologiczna - czyli to, co pisałem parę postów wcześniej, jakiś rodzaj kolagenezy. I tutaj byłby baaaaardzo duży problem. Podobno są terapie naturalne (darmowe) które leczą takie choroby,wg oficjalnej medycyny są one nieuleczalne. No ale rak też ponoć był nieuleczalny, aż w końcu zbadano jedną z naturalnych terapii i okazało się, że lek jest.

przez takitam 04 mar 2008, 16:40
a ja sobie siemie lniane i gryze i miele :D zeby nie przegapic dobrej metody :D ochydne to najmniejszy problem :D
Nie pójdziesz do przodu, ciągle patrząc w tył, twe marzenia w pył,
obrócą się momentalnie,
by tak nie było, wciąż nadzieją się karmie, wiem że jutro przyjdzie,
rozegrać kolejna partie.

przez tomakin 04 mar 2008, 20:53
Tylko pamiętaj, że ono dużo śluzu wydziela, a ten dokumentnie zalepia ścianki jelit przez co utrudnia wchłanianie. Tak że lepiej z siemieniem nie przesadzać, zwłaszcza na noc :P

(tak piszę żeby potem nie było, hehe)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez takitam 04 mar 2008, 22:38
wiem wiem :) dlatego mam posilek osobny orzechowo lniany i do tego omega i witamina a i e i to jest osobny posilek wiec to co sie ma wchlanac to sie wchlonie ale 2 lyzeczki jem nie wiecej

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:41 pm ]
w ogole nie wiem czy jest temat taki na tym forum ale podwisil bym w cos rodzaju dietetyki bo tak jak mowiles wiele osob cierpi na jakies nerwice z powodow niedozywienia a witaminy ztabletkowane ( czy jak to tam nazwac ) nie sa bogate w naturalne katalizatory aminokwasy i takie tam inne cuda o ktorych medycyna nie ma pojecia ... dowodem jest fakt ze zadna witamina nie wystepuje osobno w naturze wiec przydal by sie taki temat tam by sie to tak ukladalo dyskutowalo jak kto co robi bo tutaj mam swiadomosc ze offtopa robie lajtowego :/
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez del 05 mar 2008, 16:39
a ja chcialme cos dodac

dodatek do tematu w postaci ZANIM ZDIAGNOZUJESZ NAWROT NERWICY

upewnij sie czy to nie objawy odstawienne proszków, nawet ziolowych
objawy odstawienne moga dlugo trwac - kilka tygodni

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:40 pm ]
a co do siemienia to na wlasnej skorze odczulem... po tygodniu lykania nagle poczulem sie slaby :) albo uczulenie albo zaburzenie wchlaniana
del

przez tomakin 05 mar 2008, 17:35
Takitam, fakt, tabletkowe witaminy można o kant kuli otłuc :D Tylko kilka faktycznie działa tak jak powinno, reszta albo się nie wchłania, albo po wchłonięciu nie spełnia swojej roli. Co do tematu, można zrobić, ja zrobiłem stronkę - www.xxxxxxxxxxxxxxxxxxx gdzie dość dokładnie są omówione zagadnienia zdrowego odżywiania, zwłaszcza pod kątem nerwicy.

Co do odstawienia proszków - można mieć po tym objawy nerwicowe, ale nie objawy typowo somatyczne. Chyba że to było jakieś uzależniające świństwo i ma się zwykłe objawy "głodu narkotycznego".

Co do osłabienia po tygodniu łykania siemienia lnianego, raczej nie jest to możliwe :P Owszem po miesiącu to tak, ale tydzień? Tygodniowa nawet głodówka nic nie robi normalnemu, zdrowemu człowiekowi. No chyba że łykałeś nie zmielone, to wtedy mogą wywołać jakieś zaburzenia, tyle że nie niedoborowe a jakieś inne, z powodu nadmiaru śluzu. Alergia raczej inaczej się objawia.

Pytanie - nie łykałeś czegoś jednocześnie z tym siemieniem? Witaminy D na przykład?

przez takitam 05 mar 2008, 22:50
hmm a co sie dzieje jak sie lyka wit d przy tym bo ja lykam tran omege witamine a i e i do tego siemie a w dranie jest wit d wlasnie ? w ogole zadnej poprawy nie odczuwam a nie jem nic tlustego ale to pewnie dlatego ze moja kuracja dopiero trwa pare dni ...
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez tomakin 06 mar 2008, 10:45
Jak się łyka za dużo witaminy D (np z odżywek dla sportowców, dość popularne) to właśnie duże zmęczenie odczuwasz.

I daj omedze szansę, chociaż ten miesiąc - lekarze mieli dużo więcej czasu i w nic nie trafili sensownego :D

przez takitam 06 mar 2008, 12:19
daje szanse daje ... ja lykalem duzo gainerow z 10 kg tego zjadlem jak nie wiecej dextrozy troche kreatynki 600 g tylko wiec wit d tam nie bylo w gainerach jest zawsze zestaw witamin ale to taki jak wcale... sportowcy ogolnie odczuwaja stany depresyjne czesto bo duzo aminokwasow hamuje wydzielanie ser... cos tam i przez to ze jestes mniej nabuzowany na treningu mozesz przeprowadzic spokojny trening :) tak wyczytalem ... skonczylem z tym sportem bo stwierdzilem ze nie ma sensu sie temu poswiecac jak sie zle trawi i nic sie nie wchlania ... ale te odzywki to trzeba wiedziec ktore kupic a ktore to szambo potwierdzone badaniami "amatorow" ktorzy zaniesli probki do labolatoriow i okazalo sie ze bialko bialkiem wcale nie jest tylko czyms innym :D
obrócą się momentalnie,
rozegrać kolejna partie.

przez del 07 mar 2008, 20:04
tomakin oczywiscie ze lykalem nie zmielone

i to caly kubek 2 razy dziennie

oslabienie moze byc tez efektem uczulenia

przy uczuleniu pada najslabszy uklad..

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:07 pm ]
objawy odstawienne to nasilony niepokoj

a nasilony niepokoj rozklada sie na objawy somatyczne

chodzi mi o to ze wielu ludzi polenia blad..bierze leki
jakos sobie poradzil , i teoretycznie moglby powalczyc bez lekow zeby poczuc dawne emocje poczuc sie soba

odstawia mija ledwo 2 tyg i bierze cos innego bo stwierdza ze nerwica nawrocila

a wiem po sobie ze obajwy odstawienne moga spokojnie siegjnac kilku tygodni..i nie mowie tutaj u benzodiazepinach

jak bralem 10 miesiecy lexapro..to schodzilo ze mnie 2 miechy
i po 2 miechac poczulem sie w koncu normalnie

same receptory po procesie downregulation odbuduwuja sie min 2-3 tyg wiec objaw odstawienny nie moga trwac krocej niz ten okres
a czesto trwa duzo dluzej

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:10 pm ]
tzn nie odbuduwuja tylko uaktywniaja (poprawka)
proces down regulation to taka mala slepa uliczka
w ktora kazdy musi wdepnac biorac leki zwiekszajace ilosc serotoniny i innych neuroprzekaznikow w przestrzeni miedzy neuronami

bo niestety wbrew temu co Ci powie lekarz i co napisane na ulotce

ssri, snri, imao nie wyrownuja poziom neuroprzekaznikow, tylko zwiekszaja.... zrozumcie roznice..jest ogromna
del

przez tomakin 07 mar 2008, 20:20
del, no sorki, ale taka ilość jest dość... kosmiczna. Nie zmielone i to cały kubek 2x dziennie... no, kompletnie sobie zapchałeś wchłanianie.

Nie zmielone siemię lniane ma ten sens, że oblepia wszystko tym śluzem, przez co pomaga przy np wrzodach żołądka.

Jeśli takie coś w tydzień Cię osłabiło, to moja dobra rada - zacznij zdrowo jeść, bo masz prawie zerowe zapasy niektórych ważnych składników odżywczych :)

przez del 08 mar 2008, 20:39
mam wszystko w normie i to idealnie po srodku

mialem morfologie
witaminy i inne mineraly

idealne po srdoku normy :)

pewnie to reakcja uczuleniowa...pozatym mysle ze medycyna nie zna wszystkich mozliwych reakcji
wiec to pewnie bylo cos czego medycyna jeszcze nie zna

i nie ma co wnikac przestalem to jesc i doszedlem do siebie
del

przez tomakin 08 mar 2008, 22:22
o, ciekawe gdzie zrobiłeś badania na np stężenie witaminy D. Z tego co wiem robi to w Polsce tylko kilka ośrodków i tylko w wyjątkowych przypadkach.

Albo gdzie oznaczyłeś stężenie ATP

Albo szlaki metaboliczne cynku

albo jakiekolwiek inne rzeczy, które w tym wypadku warto byłoby oznaczyć.

Nie wiem co Ci lekarz naopowiadał, ale jeśli mówił że zrobiłeś wszystkie badania mogące wykluczyć przyczynę to po prostu kłamał - mogę się założyć że nie zrobiłeś ani jednego z nich, może za wyjątkiem cukru i - ewentualnie - prób wątrobowych.

przez del 12 mar 2008, 00:29
takich badan nikt nie zleca

rowniedobrze moglbys badac ..sprezystosc wlosow
skory
czas metabolizowanie poszczegolnych zwiazkow

nie popadaj w skrajnosci

mam wszystkie podstawowe badania w normie
badanie pierwiastkowe mialem robione z wlosow
wszystkie w normie

nie obchodzi mnie co moze byc zle
skoro nie mam zadnych uczulen

w calym swoim zyciu poznalme tylko 3 rzeczy ktore zle na mnie wplywaja (chodzi o droge pokarmowa)

mleko (po 17 roku zycia organizm zaczal zle tolerowac- swedzenie skory itp ale to znaczy ze moj organizm funkcjonuje poprawnie, dorosly czlowiek nie potrzebuje juz mleka jak kazdy dorosly ssak), siemie lniane, glin (dzialnia neurotoksyczne)

wiecej nie udalo mi sie poznac

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:30 pm ]
a jem wszystko
lubie probowac ....

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:32 pm ]
stezenie ATP nie ma co oznaczac..to jest zwiazane z przetwarzaniem energii a mam jej sporo :) glupota byloby oznaczanie poszczegolnym etapow przetwarzania energii

lepiej mi powiedz jak te ATP obnizyc chetnie bym pochodzil zamulony i niedozywiony ale nie iwem jak to zrobic :D
del

Sortuj wg