Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zanim zdiagnozujemy nerwicę...


tomakin

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

i ja chciałabym prosić Was o radę co do swojego stanu.

 

Rok temu zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy. Został mi przepisany euthyrox, który brałam zgodnie z zaleceniami lekarza i, faktycznie, wyniki badań krwi mówią, że poziom TSH ustabilizował się.

Mimo to:

wraz z badaniami hormonów tarczycowych, zbadałam sobie poziom prolaktyny jako że przy lekkim nacisku z gruczołów sutkowych wydobywała się biała wydzielina i bingo: poziom prolaktyny był bardzo wysoki, lecz unormował się wraz z wyrównaniem poziomu TSH. Jednak nadal mam tę wydzielinę. Dodatkowo skóra między palcami doni w jednym miejscu zaczęła mi się łuszczyć a od czasu do czasu nadal mam zaparcia - piszę to właściwie mimochodem licząc, że któryś z Was posiada wiedzę, która mogłaby rozwiać moje wątpliwości. Poza tym czytałam kiedyś, że nadwyżka prolaktyny powoduje nadmierną produkcję stresu.

 

 

Co do samej nerwicy:

1) niemal cały czas czuję dyskomfort w klatce piersiowej, jakby kleszcze na sercu; towarzyszy temu przyspieszone tempo tego mięśnia,

2) nie potrafię jasno wyrażać swoich emocji, muszę świadomie kontrolować mięśnie twarzy, by wywołać śmiech (nawet gdy dana rzecz faktycznie mnie bawi, nie potrafię tylko wyrazić tego rozbawienia zewnętrznie) i, analogicznie, z wyrażeniem smutku, czuję, że mnie coś rozsadza od środka, ale nie potrafię płakać,

3) łapię się na tym, że popadam w jakieś pokręcone, rozwlekłe, w gruncie rzeczy bezsensowne toki myślowe, potrafię tak spędzić całe godziny, jednak dopiero, gdy ktoś przerwie mi ten rytuał zdaje sobie z niego sprawę,

4) jestem studentką pierwszego roku na asp, chciałam się tam znaleźć od dawien dawna, ale jednocześnie zdawałam sobie sprawę, że jestem za słaba i nie uda mi się, a tutaj niespodzianka. Lecz jakbym sobie tego nadal do końca nie uświadomiła: nie cieszyłam się ani razu, malowanie nie sprawia mi przyjemności prawie w ogóle(bardzo, bardzo rzadko), opuszczam zajęcia nawet te, które uważam za ciekawe,

5) przestałam wierzyć w rozwój człowieka, zgorzkniałam i zobojętniałam, lecz z drugiej strony staję się coraz bardziej lękliwa i coraz więcej sytuacji przyprawia mnie o palpitacje serca,

6) cała jestem spięta, zarówno psychicznie jak i fizycznie; fizycnzie - wiadomo, a psychicznie - jakby mnie cały czas coś swędziało, jakbym miała kamyczek w bucie, spawia to, że jestem opryskliwa i sarkastyczna dla najbliższych,

7) od zawsze miałam trudności z zawieraniem znajomości, w ogóle z komunikacją; teraz mimo tego, że jestem już dorosła, konieczność prowadzenia rozmowy z kimś przyprawia mnie o mdłości i pocenie się jak szczur, a gdy już z kimś wdam się w konwersację, staram się zanadto co skutkuje tym, że jestem bardzo sztuczna i spięta, a to z kolei sprawia, że nie mam żadnych znajomych na uczelni, z którymi mogłabym chociażby wyjść od czasu do czasu na piwo,

8) zaczęłam otwierać w sobi jakieś stare rany, traumy z przeszłości: nie wiem, czy to oznacza, że jescze się z nimi nie uporałam?

9) trudno mi się skoncentrować, jestem senna i zmęczona (rzeczywiście mniej niż wtedy, gdy nie brałam jeszcze euthyroxu, lecz nie czuję się w 100 % wydajna), zadyszka dopada mnie nadzwyczaj szybko, mam w głowie chaos, stado nieuporządkowanych myśli, szwankuje mi pamięć,

10) nadal obgryzam paznokcie, jak wtedy, gdy byłam dzieckiem. mam też nawyk zawijania włosów na palcu i bawienia się tym kosmykiem z taką intensywnością, że jest cały sfilcowany, czasami muszę go wyrwać, powstaje taki duży kołtun; nie palę regularnie, ale zauważyłam, że gdy czasami brałam papierosa od znajomych, sprwiało mi to dużo przyjemność, po prostu mam taką tendecję do popadania w zachowania, które jakoś odwracają uwagę od myśli,

 

Chciałabym się wreszcie ogarnąć, dać sobie kopa w cztery litery i zacząć cieszyć się życiem, ale nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać..

 

Dodam jeszcze, że wypaają mi nadmiernie włosy, a więc od trzech miesięcy łykam Belisse, tutaj jest jej skład: http://www.domzdrowia.pl/64869,belissa-50-drazetek.html

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×