Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tętniak mózgu czy hipochondria?


Nilaja

Rekomendowane odpowiedzi

Niedorzeczne pytanie, a jednak...

Od pewnego czasu nie potrafię się uspokoić. Cały czas wydaje mi się, że mam tętniaka (zaczęło się kiedy w internecie przeczytałam o bezobjawowym tętniaku mózgu).

Byłam u neurologa oraz otolaryngolog, którzy nawet nie stwierdzili podejrzeń co do tętniaka.

Otolaryngolog sprawdzał reakcje moich źrenic na światło oraz po natychmiastowym przemieszczeniu ciała (kiedy dosłownie mną zaczął targać na lewo i prawo), stwierdził, że reakcje są prawidłowe.

Neurolog sprawdziła mnie metodą: stopy razem, zamknięte oczy oraz palec-nos. Przy zamkniętych oczach poleciałam troszkę na prawą stronę, ale neurolog nie stwierdził odchyleń od normy. Również po uderzaniu młoteczkiem w różne punkty na moim ciele i obserwowanie reakcji. Kazał również maszerować w miejscu z wyciągniętymi przed siebie ramionami oraz zamkniętymi oczami. Zaczęłam maszerować mając ramiona "na północy", a skończyłam "na zachodzie". 90 stopni się okręciłam nawet o tym nie wiedząc. Neurolog nie stwierdził odchyleń od normy (nie wiem czy skręcanie o 90 stopni przy zamkniętych oczach nie jest odchyleniem od normy, ale dobra - to on jest specjalistą, nie ja).

 

Również często "tyka" mi prawa brew bądź powieka albo worek pod okiem. Zawsze prawa, nigdy lewa.

Bóle głowy są dość delikatne i często są jedynie uciążliwe (nie z powodu bólu ale częstotliwości z jaką występują - głównie są to uciski na skroniach, czole oraz na czubku głowy - czasami uczucie jakby ktoś dotykał mi tych miejsc małymi igiełkami), ale nic poza tym.

 

 

Czy jest prawdopodobieństwo, że mam tętniaka mózgu pomimo wizyt u neurologa oraz otolaryngologa, które temu zaprzeczyły? Czy może to hipochondria wita swoją kolejną ofiarę?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×