Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezinteresowność i altruizm


trzyznaki

Rekomendowane odpowiedzi

Grunt aby nie szkodzić innym swoim zachowaniem. ;) Ja świadomie nie szkodzę i też się uważam za egoistę. Myślę o tym aby mi się dobrze wiodło a to że czasami chociażby tutaj staram się podpowiedzieć komuś w jego problemie to sprawia mi to wielką przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak chciał. Niestety w poprzednim wcieleniu musiałem narozrabiać,

skoro spotkało mnie kilka przykrości i trapi mnie chęć naprawy świata słowem i czynem.

Najgorzej jednak wychodzi mi "świecenie przykładem", czego właśnie doświadczacie. :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram zdanie Ivaaa, wszystko co robimy daje nam korzysci. Najmniej ufam tym, ktorzy chca naprawiac i pomagac calemu swiatu.. wiem wtedy , ze uciekaja od naprawy siebie i probuja tym wypelnic wlasne deficyty. zdrowsze jest to, ze potrafimy dawac ale i brac. MOge komus w potrzebie pomoc nie oczekujac od niego absolutnie niczego... oczekuje natomiast, ze kiedy bede w trudnej sytuacji ktos pomoze mnie... wiec taka zupelna bezinteresownosc nie istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, skąd wiesz co robie?a czego nie?Pomagając innym mozemy także pomóc samym sobie więc każda pomoc nie jest do końca taka bezinteresowan coś nam daje .Dając otrzymujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ma powodów by nazywać to "czystym" altruizmem / fałszywym altruizmem,

zdrowym egoizmem/ niezdrowym egoizmem.

 

Ja to widzę tak:

Każde działanie dobre wraca do nas w tym , lub w najgorszym razie w następnym wcieleniu.

Przypuśćmy, że ludzie udają, że nie wierzą w reinkarnację, ale podświadomie wiedzą,

że dobro uczynione innym wraca do nas pomnożone. (W tym lub następnym wcieleniu.)

Bogatsi w tą wiedzę czyńmy świadomie dobro / zło, zależnie od humoru. :?:

Wiedzmy, że nasi ewentualni "dobroczyńcy" spłacają długi z przeszłych lub przyszłych wcieleń,

co nie zmienia naszego ciepłego stosunku do nich, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, skąd wiesz co robie?a czego nie?Pomagając innym mozemy także pomóc samym sobie więc każda pomoc nie jest do końca taka bezinteresowan coś nam daje .Dając otrzymujemy.

Nic , z tego nie zrozumiałem :105:

:lol::lol: coż. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×