Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a wzrost/spadek wagi.Wątek zbiorczy.


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Z własnego doświadczenia tj. asentra, anafranil, paxtin, escitil, effectin, xanax, citronil wiem, że antydepresant wcale nie musi oznaczać tycia. Jednakowoż pragnę was wszystkich przestrzec przed anafranilem, ponieważ to właśnie on sprawił, że przybrałam ok 15kg, a wiadomo, że nadwaga doprowadza nie tylko do złego samopoczucia, ale również do innych schorzeń. Po pozostałych lekach nie przybrałam nawet 1kg, a po anafranilu dosłownie każdego dnia czułam, że wręcz puchnę, a wcale nie zwiększałam porcji posiłków. Tak czy inaczej nadwaga została, a ja czekam na dzień kiedy znowu będę mogła stanąć na wadzę i zobaczyć 53kg. Ze względu na ataki paniki nie mogę sobie pozwolić na intensywny trening sportowy stąd waga spada bardzo, ale to bardzoooo powoli. Jakie są wasze doświadczenia? Pozdrawiam!

oż kurka pieczona :zonk:

a czy ktos sie orientuje czy sa jakies trojpierscieniowce ktore generalnie nie powoduja tycie / wzmozonego apetytu?

jakie sa wasze doswiadczenia?

podbijam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od 27 marca jestem na Trittico i Rexetinie. tuż przed pierwszą dawką stanęłam na wadze, tak z ciekawości - pokazało ok 79 kilo. dzisiaj waga zatrzymała się na 74.9kg. faktycznie, schudłam, bo widzę po spodniach, których wcześniej nie mogłam zapiąć. na razie jestem zachwycona, bo cokolwiek bym robiła nigdy nie udało mi się schudnąć (nie bardzo tego potrzebuję, nie jestem specjalnie otyła, ale jednak.). zastanawiam się jedynie, czy to nie za dużo? w 11 dni 4 kilo w dół? tym bardziej że się nie głodzę, pije colę i nie stronię od słodyczy. trochę mnie to martwi... :zonk: miał ktoś już tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sudafed,ibuprom zatoki zawierają pseudoefedrynę- enancjomer efedryny działający słabiej psychoaktywnie od efedryny.Do 2 tyg można stosować tzw.mieszankę termogenną ECA-efedryna(30 mg efedryny lub 240 mg pseudoefedryny-2 tabl sudafedu),aspiryna 300 mg(jedna polopiryna S) i kofeina 200 mg(2-3 mocne kawy)Działa zmniejszająco apetyt,nasila termogenezę (spalanie)tłuszczu,pobudza,zwiększa wydolność fizyczną.Najlepiej działa godzinę przed treningiem aerobowym lub siłowym.Kulturyści stosują to standardowo,jeżeli n ie masz uszkodzonej wątroby,nerek,nadciśnienia lub wrzodów to nie ma zagrożenia.Ibuprom sobie odpuść-zawiera też ibuprofen, a sudafed to czysta pseudo.Pzdr

 

-- 09 kwi 2012, 16:29 --

 

a czy ktos sie orientuje czy sa jakies trojpierscieniowce ktore generalnie nie powoduja tycie / wzmozonego apetytu?

jakie sa wasze doswiadczenia?

kiedyś była dezipramina-petylyl. Działała b. silnie na noradernalinę,chudło się po tym w oczach.Z trójpierścieniów najsilniej tyje się po amitryptylinie-zwiększa apetyt i zatrzymuje wodę.Z antydepresantów najsilniej hamująco apetyt działa fluoksetyna i reboxetyna(Edronax-ogromny wyrzut NA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 miesięcy na mianserynie przytyłam 15 kg, co mimo poprawy samopoczucia wpędzało mnie w niezły dołek, na fluoksetynie delikatnie waga w dół, teraz "ćwiczę" paroksetyne, ale za krótko jeszcze żeby cokolwiek powiedzieć...

 

I mocno się zastanawiam nad radami które tu przeczytałam - jak osoba w depresji - na tyle silnej, żeby brać leki - ma wyjść na basen, siłownię, czy choćby spacer, kiedy z łóżka nie można się zwlec cały dzień... chyba, ze leki zaczną działać.... to co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Macieju, od kilkunastu lat zmagam się z dystymią i jakoś nauczyłam się już z nią żyć, a do tego raz na jakiś czas pojawiają się epizody depresji - a tym razem z towarzystwem lęków... Na razie próbuję stanąć na nogi za pomocą leków, potem poszukam chyba terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciej farmaceuta, dzieki za odpowiedz. Mam zaczac brac jakis TLPD a panicznie boje sie przytyc. Psychiatra chce przeforsowac klomipramine a mnie odstrasza potencjalny przyrost wagi, zreszta nie tylko potencjalny bo na watku o niej , duzo osb przytylo.

Ja wyczytalam ze lofepramina ma slabe skutki uboczne ale czy jest skuteczna? Mam nerwice lekowa z depresja.(ssri juz nie dzialaja, snri tez nie) help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sudafed,ibuprom zatoki zawierają pseudoefedrynę- enancjomer efedryny działający słabiej psychoaktywnie od efedryny.Do 2 tyg można stosować tzw.mieszankę termogenną ECA-efedryna(30 mg efedryny lub 240 mg pseudoefedryny-2 tabl sudafedu),aspiryna 300 mg(jedna polopiryna S) i kofeina 200 mg(2-3 mocne kawy)Działa zmniejszająco apetyt,nasila termogenezę (spalanie)tłuszczu,pobudza,zwiększa wydolność fizyczną.Najlepiej działa godzinę przed treningiem aerobowym lub siłowym.Kulturyści stosują to standardowo,jeżeli n ie masz uszkodzonej wątroby,nerek,nadciśnienia lub wrzodów to nie ma zagrożenia.Ibuprom sobie odpuść-zawiera też ibuprofen, a sudafed to czysta pseudo.

szkoda,że mam uczulenie na Aspirynę :( ale łykam Sudafet z kawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aspirynę bierze się po to, żeby chronić serce ;) przy efedrynie i pseudoefedrynie to wręcz obowiązkowe : ]

 

może jeszcze tutaj zapytam... czy ktokolwiek z Was zauważyl przyrost masy ciała bądź spowolnienie metabolizmu (nie chudniecie mimo diety np) przy stosowaniu LAMITRINU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chiha,

może jeszcze tutaj zapytam... czy ktokolwiek z Was zauważyl przyrost masy ciała bądź spowolnienie metabolizmu (nie chudniecie mimo diety np) przy stosowaniu LAMITRINU ?

Brałam Lamitrin i chudłam przy diecie,ale na każdego ten sam lek może działać inaczej.Obserwuję takie coś u siebie,że nie chudnę po mimo diety przy Anafranilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×