Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czym sie rózni depresja od nerwicy lękowej?


pawel88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem nowy na tym forum. Przedewszystkim chcialbym sie dowiedziec na co dokladnie cierpie czy jest to nerwica czy depresja. Moje obiawy zaczely sie na poczatku studiow . Ale od dziecka bylem nadpobudliwy. Objawy nasilily sie po powaznym wypadku samochodowym , ktory mialem pare lat temu i do tej pory bardzo mi to przeszkadza w zyciu codziennym. Nie wiem czy to jest nerwica czy depresja. Do specjalisty zglosilem sie jak wracajac z pracy wszystkie miesnie nagle mi sie zacisnelu nie moglem ruszac rekami i nogami i mialem hiperwentylacje. Myslem , ze

to zawal ale po przyjezdzie do szpitala lekarz kazal mi sie uspokoic dal mi zastrzyk i sie uspokilo ale stany kolatania serca , i leku przed takim czyms , ze w kazdej chwili moze mi sie cos takiego stac jak wtedy przeszkadza mi w zyciu. Dostalem Serotax i Lexotan od psychologa jadlem i pomagalo ale nei chce jesc tego przez cale zycie. Wystepuja u mnie tez objawy leku przed tym ze cos stanie sie moim bliskim a w szkole przed egazminami robi mi sie duszno i kreci mi sie w glowie ledwie chodze po kotyarzu. Czy dobrze trafilem bo widze , ze na tym forum macie podobne problemy. Moze udzielibymi ktos jakies rady , kto przezywal podobne sprawy?. Niska samoocena tez u mnie wystepuje mialem czesto kompleksy tak apropo.

 

 

Dzieki z gory i Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczolem znow brac seroxat wspomagany lexotanem . Dobrze robie czy powinienem wybrac sie na jakas terapie indywidualna?

po 1. lekarz powinien ocenić czy robisz dobrze czy źle biorąc leki

po 2. terapia jeszcze nikomu nie zaszkodziła

 

tyle rad z mojej struny :>

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich. Ja również jestem nowa i mam podobny problem jak Paweł. Leczę się od grudnia, biorę seroxat i chodzę na terapię. Jednak do tej pory nie dowiedziałam się czy mam nerwicę czy depresję. Ja również byłam w fatalnym stanie, myślałam, że to mój koniec. Zawroty głowy, duszności, ogromny lęk przed wszystkim. Trafiłam do poradni w opłakanym stanie. Pozdrawiam Was bardzo, bardzo mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj agawo... widzisz mam podobny problem. jedna lekarka twierdziła, że mam depresję z elementami fobii społecznej, druga, że to nerwica lękowa- i tu i tu seroxat był mi zalecany. mnie skolei szczerze mówiąc zwisa to jak to kto nazywa - po mojemu to we łbie mi się po prostu pierd... ;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem psychiatra ,ale przezylam depresje ,a obecnie mam nerwice lękową..Wiec postaram ci wyjasnic na czym polega depresja ,mianowicie depresja objawja sie niesamowicie wysokim poczuciem winy ,brakiem apetytu ,spaniem ,negatywny nastroj w godzinach rannych i wieczornych .zas poprawa nastroju pojawia sie w poludnie.Jak rowniez objawia sie brakiem snu ,czasem bywa agresja ,osamotnienie ,niekiedy płacz i niechec do robieenia czegokolwiek .ostatecznie moze doprowadzic do popelnienia samobojstwa

Zas nerwica lekowa wywoluje ogromny lek(przed roznymi rzeczami (ja osobiscie mam lek przed chorobami)) przed ktorym nie mozna zapanowac ,ciagnie to za soba przyspieszony rytm serca drzenie rak ,jak rowniez brak snu.aha jeszcze jedno ciagle sie o tym mysli podobnie jak w depresji powtarzaja sie negatywne mysli .dla mnie srodkiem niszczacym nerwice lekowa jest lek olzapin

mam nadzieje ze ci jakos rozwialam niepwnosc

radze przejsc sie do psychiatry

pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia

 

"Bywa,ze komus starcza odwagi w wyjatkowych

okolicznosciach,a nie starcza na co dzien."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

mysle ze to zniszcze raz na zawsze, ale niestety faszerujac sie lekami .

przyznam sie osobiscie ze nie wierze w terapie ,wiec pozostaja mi tylko tabletki .ale mam nadzieje ze tobie sie uda i mi sie pochwalisz wygrana walka z nerwica lekowa .

pozdrawiam .

p.s jak masz ochote porozmawiac o chorobie (i nie tylko :-))to zapraszam na moje gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewab, napisalas ze nie wierzysz w terapie...mam nadzieje ze niewielu jest ludzi na tym forum ktorzy tak mysla...ktos ladnie napisal ze tabletki daja plastikowe zycie.

Chodze na terapie od 1,5 miesiaca, zaczynam widziec poprawe, nie boje sie juz tak panicznie jak kiedys, czuje lekki niepokoj. Oczywiscie nie biore zadnych lekow, przez te 1,5 miesiaca wzielam tylko 3 tabletki Valerinu:)(zilowe tableki) w krytycznych sytuacjach:) zakupilam sobie muzyke relaksacyjna, i powtazram w kolko ze to tylko moje wymysly, ze mi sie wydaje i ze sobie wmawiam bo nic sie nie zmienilo a śwat sie nie wal:) i jakoś ciagnę:)

pozdrawiam i wszyscy głowa do góry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×