Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam, mam problem i znalazłem Was.


mariusz_janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym przywitać wszystkich :yeah:

 

Ogólnie to mam problem i chciałbym się z Wami nim podzielić :-|

Otóż w grudniu zeszłego roku, dostałem wysokiego nadciśnienia, towarzyszyło przy tym uczucie duszności i paniki, udałem na pogotowie gdzie dostałem leki na zbicie ciśnienia co dorażnie pomogło, zrobiono badania i nic nie stwierdzono. Muszę dodać że do tamtej pory leczyłem się na lekkie nadciśnienie (brałem bisocard 5mg). Po wydarzeniu z pogotowiem poszedłem do rodzinnego, dostałem skierowania na komplet badań, wszystko w normie, tj serce, naczynia, nerki, krew, podczas wizyty kardiolog stwierdził że moje serce jak on to określił jest "nie spokojne" i żebym skonsultował tą sprawę z psychiatrą (moje cisnienie nadal było wysokie dosyć więc dostałem bisocard 10 mg i co-prestarium 5+5) bo wina leży po stronie umysłu, więc udałem się do psychiatry, dostałem tabletki cloaxil i pramolan i brałem jedną cloaxilu rano i i wieczorem jedna razem pramolanem. Dwa dni temu znowu zaczeło mi skakać ciśnienie, poszedłem do lekarza rodzinnego i dostałem zalecenie żebym brał jeden jeszcze cloaxil w dzień dodatkowo plus wieczorem prestarium 5 mg. Ogólnie to jestem już zmęczony tymi tabletkami tą całą sytuacją, mam 30 lat dbam o siebie nie palę, nie piję, uprawiam sport (jeżdzę rowerem), więc nei mogę pojąć skąd mam takie problemy , chodz muszę przyznać że od nastolatka był problem ze skaczącym cisnienie. Od pewnego czasu panicznie reaguję na pomiar ciśnienia, poprostu na samą myśl już dostaję szybszego bicia serca i pewnie ciśnienia też, obsesyjnie mierzę sobie puls, patrzę czy na twarzy nie jestem zaczerwieniony bo może skacze mi ciśnienie, ogólnie to każde dolegliwości jakie odczuwam to wiąże z nadcisnieniem. Niewiem co mam robić i jak z tym walczyć, mam nadzieję że ktoś mam tu też taki problem bądz przebrnął przez niego, i poda mi jakieś wskazówki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to tak, że to twoj lęk przed mocniejszym uderzeniem serca powoduje szybsze i mocniejsze tętno;] Błędne koło człowieku. Przecież miałeś badania; jesteś zdrowy. Pójdź może do psychologa?

 

Dla mnie serce uderza wielokrotnie mocniej w ciągu dnia i tym sie nie przejmuję:) Wszystko z nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrodzoną wadę serca,i na początku nerwica miałem podobne objawy co ty, ostatnio byłem u kardiologa na wizycie kontrolnej, i badania wyszły lepsze niż zawsze, mimo, że czasem też odczuwam skoki ciśnienia, duszności, itp,

Wszystkiemu winne nerwy niestety.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×