Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica ???


erostakles

Rekomendowane odpowiedzi

Objawy nerwicy ??

pocenie ciała ( dłonie, stopy )

bardzo nie równe oddechy, czasami trudno mi aż złapać oddech

codzienny ból brzucha

dosyć częsty ( 2,3 razy w tygodniu ) ból głowy

rzadki ( 3,4 razy w miesiącu ) dotkliwy ból klatki piersiowej

czasami nie jestem w stanie opanować drgań moich nóg...

ręce również po wyprostowaniu całe się trzęsą ( dłonie )

jestem niesamowicie agresywny... zwykłe drobnostki potrafią doprowadzić mnie do furii, krzyków, uderzania pięściami gdzie popadnie..

moje samopoczucie niczym się nie różni od humorów depresyjnego 70 latka

bardzo często włącza mi się uczucie lęku, ogromnego strachu przed ??niczym?? - próbuje znaleźć źródło ale nie jestem w stanie...

moje życie, każdy ruch, każdy plan jest dla mnie dylematem..

czasami taaak strasznie nie chcę mi się żyć, mam myśli samobójcze...

 

Mam dopiero 16 lat :(

 

 

Pozdrawiam. Eryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nerwica. Jesteśmy w podobnym wieku, wiele rzeczy z opisu jest podobne do moich objawów, które kiedyś przypisałam temu zaburzeniu. Myślę, że w twoim przypadku przydałby się specjalista (skoro do tej pory sobie nie poradziłeś, to raczej ciężko będzie w przyszłości, a przecież mogą się objawy nasilić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erostakles, powinieneś sobie zrobić badania krwi, hormonów itp. jeżeli cię nie trapią jakieś gryzące problemy emocjonalne, to twoje objawy są tylko i wyłącznie fizyczne. Może też być tak że jesteś w wieku dojrzewania i jesteś w trakcie "burzy hormonalnej" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem tu po raz pierwszy, ponieważ dręczy mnie pytanie czy aby nie mam nerwicy lękowej i mam nadzieję że może ktoś mi pomoże się upewnić bądź rozwiać moje wątpliwości.

 

Mam 22 lata i od kilku tygodni czuję mocne bicie serca mimo iż skurcze są w normie, dzieje się tak o każdej porze dnia praktycznie, wielokrotnie budzę się z takim kołataniem i lękiem, nieuzasadnionym lękiem. Jestem osobą, która stresuję sie dosłownie wszystkim, nie potrafię się zdystansować, każdy najmniejszy problem mnie przytłacza.

 

Wyczytałam, że takie są pierwsze objawy nerwicy : Pierwsze objawy nerwicy lękowej to kompletny brak pewności siebie, spodziewanie się zawsze tego co najgorsze, oczekiwanie zawsze z niepokojem na najbliższe wydarzenia, powolne wycofywanie się z kontaktów z otoczeniem oraz zbytnie przejmowanie się opinią innych osób - wszystko się zgadza jeśli chodzi o mnie, jednak takie objawy to może byc kwestia osobowości człowieka, nei koniecznie muszą oznaczać nerwicę stąd też moja niepewność bo niepokojące jest to uczucie lęku i kołatanie, które nei daje myśleć o niczym innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×