Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja - za czy przeciw?


puszekokruszek

Co sądzisz o usuwaniu ciąży?  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o usuwaniu ciąży?

    • Jestem za
      23
    • Za tylko w przypadku gwałtu, zagrożenia życia, chorób płodu
      26
    • Jestem przeciw
      26
    • Nie mam zdania
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Miłość to nie wszystko,naprawdę,życie także.

Poczucie bezpieczenstwa,stabilizacja,cierpliwość,niezagrazająca bliskość,to jest masa ważnych,niezbędnych rzeczy dla prawwidlowego rozwoju dziecka.

Nie ma takiej sily bym skazala swoje wymarzone malenstwo na takie życie.

Nie.

Nie jestem tak cholerną egoistką...dla mnie usunięcie ciąży w niektorych przypadkach jest wręcz aktem heroizmu...i tyle.

 

Tak,tak,tak,tak, tak, tak.

Krwiopij, święte słowa i dobrze dobrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie usunęłam ciąży, poroniłam raz. Po poronieniu przeszłam łyżeczkowanie pod narkozą, dla mnie było to coś jak aborcja, straszne :(:( . Nie mam dzieci. Jeżeli dane mi będzie zajść w ciażę i urodzić dziecko będę najszczęśliwsza na ziemi. Nie usunęłabym ciąży, ale jak na złość, na razie nie jest mi dane doswiadczyć macierzynstwa. Uważam jednak, że niezależnie od moich poglądów (owszem chciałabym, żeby każda kobieta myślała podobnie), nie mam prawa wypowiadać się w imieniu kobiet, które ciążę usunęły, a tym bardziej je potępiać. Po prostu.

 

Zaznaczyłam opcję "nie mam zdania".

 

Może kilka słów na temat przepisow antyaborcyjnych, działan panstwa, kościoła itp. Wszystkie tego typu zakazy trącą islamskim fundamentalizmem. Dlaczego np. zgwałcona kobieta, zgwałcone dziecko miałoby wbrew swej woli stać się inkubatorem - przed 9 miesięcy? Dlaczego do traumy, jaką jest gwałt, dokłada się traumę niechcianego porodu?

Dlaczego to państwo/kościół ma decydować i rozstrzygać, kiedy kobieta ma prawo do aborcji, a kiedy ma obowiązek urodzić?

Jestem za edukacją (nie mylić z nachalną kościelną indoktrynacją), świadomoscią, dostępną i bezpłatną antykoncepcją, a także rozpowszechnianiem szokujących obrazkow (a tak przy okazji: gdyby zamiast reklam przy szosach stały przerazające zdjęcia z wypadkow samochodowych, może mniej byłoby trupów na drogach? dlaczego nikt tego nie zrobi?) tylko w taki sposób zmniejszy sie ilość zabiegów, zmusi się ludzi do myślenia.

 

No bo czy zdrowa na umyśle kobieta (nie psychopatka) chętnie i ze śpiewem na ustach poddaje się skrobance, czy jednak wybierze dostępną antykoncepcję? czy to jest obojętne dla jej psychiki?

 

Dopóki prawo do narodzin nie będzie się równać prawu do godnego życia, ani państwo, a antykoncepcja nie będzie bezpłatna i powszechnie dostępna ani Kościól nie ma prawa nic kobiecie nakazywać!

Ktoś kiedyś powiedział, że kościól, owszem, interesuje się brzuchem kobiety przez 9 miesięcy, a później ma wszystko w nosie (los urodzonego dziecka i matki, a niech sobie radzą!). Powiedzcie mi, że jest inaczej! :( Bo mi kołacze po głowie obrazek z Faktów TVN, jakoś nie mogę się otrząsnąć: kilkumiesięczne niemowlę zatłuczone przez 'tatusia' w pijackim napadzie szału. :(

 

 

A przy okazji: gdzie są faceci? Piszecie o tym, że to kobieta powinna być odpowiedzialna? A ci beztroscy zapładniacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego np. zgwałcona kobieta, zgwałcone dziecko miałoby wbrew swej woli stać się inkubatorem - przed 9 miesięcy? Dlaczego do traumy, jaką jest gwałt, dokłada się traumę niechcianego porodu?

 

A dlaczego mamy karać dziecko za czyn, którego dopuścił się ktoś inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego np. zgwałcona kobieta, zgwałcone dziecko miałoby wbrew swej woli stać się inkubatorem - przed 9 miesięcy? Dlaczego do traumy, jaką jest gwałt, dokłada się traumę niechcianego porodu?

 

A dlaczego mamy karać dziecko za czyn, którego dopuścił się ktoś inny?

 

A w którym monecie ,owoc gwałtu staje się dzieckiem ?Sekunda ,minuta ,godzina,dzień ,tydzień ,miesiąc , czy więcej po?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj to temat rzeka, który jest bardzo kontrowersyjny.

 

Mam więc pomysł uniwersalny: zamiast wymyślać znowu koło

przyjmijmy rozwiązania z innych krajów (tych na zachodzie); nie wiem jak jest teraz w szkołach, ale za moich czasów to był temat tabu i mówienie o nim wywoływało jedynie nerwowe uśmieszki.

 

Szkoda, że w PL szkołach nie ma zajęć praktycznych, np. zakładanie prezerwatywy po ciemku itd.

 

Ps. widziałem to na 4 odc. filmie produkcji BBC; poszukajcie go i obejrzcie bo warto.

 

A z drugiej strony nienawidzę natury, że tak to wymyśliła. Że połączyła prokreację z przyjemnością.

Gdyby tak sprytne tego nie zrobiła, nie byłoby miliardów ludzi na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony nienawidzę natury, że tak to wymyśliła. Że połączyła prokreację z przyjemnością.

Gdyby tak sprytne tego nie zrobiła, nie byłoby miliardów ludzi na świecie.

 

Od razu przypomina mi się to:

http://www.lucyknisley.com/galleries/comics/images/3212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego np. zgwałcona kobieta, zgwałcone dziecko miałoby wbrew swej woli stać się inkubatorem - przed 9 miesięcy? Dlaczego do traumy, jaką jest gwałt, dokłada się traumę niechcianego porodu?

 

A dlaczego mamy karać dziecko za czyn, którego dopuścił się ktoś inny?

 

A w którym monecie ,owoc gwałtu staje się dzieckiem ?Sekunda ,minuta ,godzina,dzień ,tydzień ,miesiąc , czy więcej po?

 

Bez związku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słońce_nie_wzejdzie, nie widzisz związku pomiędzy -gwałtem-zygotą-płodem-dzieckiem i miłością ?

Wiec życzę Ci żeby zgwałciło Cie dziesiąci nawalonych brudnych zoli ...i pokochaj ten stan .

( czy by chcieli to już inna sprawa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec życzę Ci żeby zgwałciło Cie dziesiąci nawalonych brudnych zoli ...i pokochaj ten stan .

( czy by chcieli to już inna sprawa)

 

Hola! Rozumiem, że pisałaś to w złości, ale nie warto życzyć źle innym :? Nawet udowadnianie swoich racji musi mieć granice :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nodame, Masz racje .

Po prostu skostniałość archetypowego myślenia ,mnie rozwala . Dla niej jest to karanie dziecka ,dla mnie przeciwdziałanie tragedii jaka spotkała kobietę. Jeśli ta persona nie widzi związku ,to oznacza to ,że dla niej jajeczko po zapłodnieniu jest już dzieckiem Chora *****.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słońce_nie_wzejdzie, nie widzisz związku pomiędzy -gwałtem-zygotą-płodem-dzieckiem i miłością ?

Wiec życzę Ci żeby zgwałciło Cie dziesiąci nawalonych brudnych zoli ...i pokochaj ten stan .

( czy by chcieli to już inna sprawa)

 

Założenia gatunku ludzkiego opierają się na tym, że osoba posiadająca parę chromosomów XY nie jest zdolna do wydawania na świat potomstwa, w sensie rodzenia go i noszenia ciąży ;)

 

Nie widzę zaś związku między kwestią dotyczącą tego, kiedy mówimy o człowieku, a kiedy nie. Dla mnie życie zaczyna się w chwili zapłodnienia i jako takie powinno być chronione przed zachcianką kobiety, której się nie chce donosić ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zachmurami

 

Ktoś kiedyś powiedział, że kościól, owszem, interesuje się brzuchem kobiety przez 9 miesięcy, a później ma wszystko w nosie (los urodzonego dziecka i matki, a niech sobie radzą!). Powiedzcie mi, że jest inaczej! :(

 

to szczera prawda, tak po prostu jest. Jak biedna kobieta da się przekonać i urodzi dziecko sama musi walczyć o życie.

Ja mojej matce wielokrotnie powiedziałem, iż szkoda że mnie urodziła. I nie byłem wtedy pijany jak to mówiłem. Byłem zdenerwowany, ale nawet teraz dziś wciąż tak uważam. Po prostu NIE dla życia za wszelką cenę i NIE dla życia be miłości i wsparcia.

Moja musiała wstawać o 5 rano by na 7 dojechać na robotę na 2 koniec miasta.

Użerać się o miejsce w przedszkolu itd. itp.

 

Z drugiej strony moje panie, nie wkurza was fakt, że są pary chętne na adopcję ale nie mogą się doczekać....

Podać Polskę o to do sądu w PL (taki wymóg) a po wyroku w PL do trybunału w Strasbourgu....

 

@słońce_nie_wzejdzie nie zgadzam się z tobą. A ty z nami. I tak już pozostanie. Może za 20 lat zmienisz zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie o czymś przypomniałam - poprawcie mnie jeśli coś pokręciłam.

 

Czy nie jest przypadkiem tak, że od chwili odbycia stosunku płciowego (lub gwałtu :x ) istnieje okres w którym można zapobiec połączeniu plemnika i jajeczka? Coś w rodzaju tabletki bądź czopka domacicznego? W takim przypadku zgwałcona kobieta mogłaby szybko zabezpieczyć się przed niechcianą ciąża. Wiem niestety, że problemem może być fakt, że kobieta będzie w zbyt wielkim szoku i mogłaby się z tego powodu nie zgłosić do lekarza, bądź też na policję - szkoda mi kobiet, które zbyt się wstydzą przyznać do tego, że zostały zgwałcone bądź boja się zemsty gwałciciela (tym bardziej jeśli jest to mąż!). W takich sytuacjach nigdy nie doszłoby do zapłodnienia i nie było by moralnego problemu czy można usunąć ciąże z gwałtu - tym bardziej, że kobiety o tym czy są w ciązy mogą zorientować się dopiero po kilku a nawet kilkunastu tygodniach - a wtedy płód ma już kształt dziecka, bije mu serduszko (dla mnie już jest dzieckiem, dla innych jeszcze nie).

 

Orientujecie się czy są takie możliwości farmaceutyczne by zapobiegać zapłodnieniu po akcie seksualnym? Ja nie siedzę w temacie, więc nie wiem :oops:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aborcja byla, jest i bedzie. Nie jestem ani za, ani przeciw.

 

Co sądzisz o usuwaniu ciąży?

Zostawiam to sumieniu danej osoby, nic mi do tego. Nie mozna uogolniac, wszystko zalezy od sytuacji w jakiej sie ona znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słońce_nie_wzejdzie, Może się bronic przed gwałtem i nie chcieć się oddać...ale donosić musi ? Mała kałuża przy Tobie to pacyfki .

 

To ,ze natura ( bo moim zdaniem nie mitologiczna postać o nazwie Bóg ) wyposażyła kobietę w umiejętność rodzenia ,nie oznacza .Ze owa musi rodzic zawsze w każdych okolicznościach .

 

Czy jeśli ,istnieje ogromna szansa na śmierć kobiety z powodu ciąży lub porodu ...owa kobieta winna spełnić obowiązek i donosić ..urodzić?

Dlaczego nie może zachować się zgodnie z najzdrowszym z instynktów ..instynktem samozachowawczym ?

 

Nie wyjeżdżaj tylko z prawem boskim ,uświadom sobie ,ze dla takiego plebejskiego bolszewika ,ma on znaczenie zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×