Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Zenonek, Moj lekarz jest dobry,ale nie należy do tych "Drug lovers",nie będzie w Ciebie Matt ladowal kilogramow prochow,żebys byl znieczuloną ośmiornicą,tym bardziej,że u Ciebie przyzcyny zdają się stricte psychologiczne.Nawet Go uprzedzil;am,że przyjdzie kolega z forum,bardzo fajny chlopak :)

W sumie od konsultacji faramakologicznych najlepszym specem jest podobno Landowski z AMG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Landowski jest drogi. Bierze 160 zł za wizytę, poza tym na obchodach w AM jak chodził co środę i tak wyglądało jakby miał wszystkich gdzieś (takie moje odczucie). Tzn dla mnie był miły bo brał mnie do studentów na pogaduchy i ja wszystko potrafiłem ładnie opowiedzieć bo podobno jestem czystym książkowym przykładem nerwicy lękowej jak twierdzili lekarze z AM. Nawet gadałem ze studentami ze Szwecji po angielsku. Super...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matt FX, Shadowmere,

 

Wiem, ze lekarz Shadow nie jest drug manem, ale chodzilo mi o to, ze jest kompetentny, wiec rozmowa z nim o lekach moze byc wiele wyjasniajaca...

 

Zatem moze sobie zapisz na kartce i popytaj go np o nowoczesne leki jak :

 

- Valdoxan (ma bardzo dobre opinie na zachodzie)

- Cymbalta (mocny lek)

 

Czy o stare, ale jare :

 

- Fevarin

- Zoloft

- Pernazyna jako dodatek

- Prozac (wedlug mnie nie dla Ciebie, ale ciekawe co powie dobry lekarz o nim)

- Coaxil

- Ixel

- Mokloxil

 

Pogadaj z nim dokladnie i NIE zgrywaj sie, ze nie jest zle, bo jest chujowo, po 4 miesiacach leczenie powinienes czuc sie co najmniej o 25% lepiej + objawy fizyczne powinny byc usuniete, a u Ciebie jest gorzej, wiec o czym tu w ogole mowa jest?

 

Esci NIE dla CIEBIE.

 

Ja na Twoim miejsci NIE wyszedlbym z gabinetu z zaleceniem daleszego zazywania Esci. Nie ma bata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak samo jakby powiedziec, ze jak ktos ma nadcisnienie to musi umrzec wczesnie to, bo niby tak go stworzyla natura, a przeciez wystarczy brac leki i mozna zyc dlugo. Tak samo jest z nerwicami itp itd

 

Zreszta przewaznie jakos wrazliwosc ustepuje z wiekiem (przynajmniej troche), ale trzeba sie leczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, tak zachwalasz te leki,a to są leki stricte na depresje,nie ma czegos takiego jak lek na borderline-one mogą łagodzic niektóre objawy.

W nerwicach też leki nieraz zawodzą choc niby są jedynie "chorobą duszy".

Leki na nadciśnienie są na nadciśnienie-więc poprostu dzialają.A zaburzenia psychiczne to delikatna,niezwykle skomplikowana materia i jak dotąd nie wynaleziono niezawodnej pigulki,ktora podwyższy poziom tego,obniży tamtego i wszystko dziala jak trzeba.To nie insulina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere,

 

Przeciez sama dobrze wiesz, ze antydepresant to slowo klucz, przyjeta nomenklatura.

 

Dodatkowo rowniez wiesz, ze czyste depresje bez objawow nerwicowych sa bardzo nieliczne.

 

Zdecydowana wiekszosc depresji towzrzyszy nerwicom, wiec rownie dobrze te leki moglyby sie nazywac antynerwicowe.

 

Ale przyjeli taka nazwe i tyle.

 

 

Kapsulki na nadcisnienie tez bardzo czesto NIe dzialaja na dane osoby- pomimo tego, ze sprawa tu sie wydaje znacznie prostsza- bo cisnienie wysokie to trza obnizyc- proste ? NIe do konca...czesto potrzeba kombinacji lekow lub przetestowaniu paru zanim sie utrafi, czyli schemat identyczny, oczywiscie amplituda wahan jest na pewno mniejsza, ale jest.

 

Dodatkowo, ja bardziej mowilem o o mechanizmie dzialania, ze tu i tu mamy leczone objawy.

 

Moze skoncz w koncu z tym pesymizmem, co ? Bo cos Cie wzielo ostatnio i sie sama nakrecasz jak katarynka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere,

 

O zesz Purchawo :) obys miala racje, ze za kilka lat beda takie piguly szczescia, ze kosmos.

 

Ale co do depresji bez lęku i innych objawow nerwicowych to sama wiesz, ze to prawie nie wystepuje...nie wiem czy byl tu ktos taki forum (oczywiscie z jednobiegunowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz dopisał mi do 20mg Lexapro dodatkowo 75mg Effectinu, potem zwiekszenie Effectinu na max

i odstawienie Lexapro, ale nie wiem czy to ma sens, czy Effectin okaze sie lepszy znowu, watpie.

dodatkowo dostałem xanax SR (neurol sr), w dawce 0,5mg.

 

wiec poki co

 

- 20mg Escitalopramu

- 75mg Wenlafaksyny

- 0,5mg Alprazolamu SR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz dopisał mi do 20mg Lexapro dodatkowo 75mg Effectinu, potem zwiekszenie Effectinu na max

i odstawienie Lexapro, ale nie wiem czy to ma sens, czy Effectin okaze sie lepszy znowu, watpie.

dodatkowo dostałem xanax SR (neurol sr), w dawce 0,5mg.

 

wiec poki co

 

- 20mg Escitalopramu

- 75mg Wenlafaksyny

- 0,5mg Alprazolamu SR

 

Widze, ze zaczynasz leczenie...

 

Trzymam kciuki zeby zaskoczylo, bo to mozna nazwac farmakoterapia...

 

Pytales swojego lekarza o TLPD lub stabilizatory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, super.to już będzie porządniejsze leczenie.brales już efecin prawda?jak na Ciebie dzialal?

 

mocno uspokajał ale jednoczesnie nic mi sie nie chcialo po nim - ale to juz kwestia psychiki

i tego czego zmienic sie chyba nie da.

 

[Dodane po edycji:]

 

 

Widze, ze zaczynasz leczenie...

 

Trzymam kciuki zeby zaskoczylo, bo to mozna nazwac farmakoterapia...

 

Pytales swojego lekarza o TLPD lub stabilizatory ?

 

TLPD to juz nie dla mnie - objawy uboczne za silne, a o stabilizatory nie pytalem,

z reszta stabilizatory nie sa dla mnie tylko dla CHAD, a ja mam typowa jednobiegunowa.

 

nie wierze w cudowne leki, ktore sprawia ze zachce mi sie zyc i zaczne sie tak

poprostu cieszyc, a to mnie najbardziej przybija ze nie potrafie sie cieszyc niczym,

ani odczuwac radosci, satysfakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Ale TLPD moga byc jedyna szansa powrotu do zdrowia...

 

I przeciez pisalem Ci 10 razy, ze stabilizatory dodaje sie czest celem potencjalizacji kuracji antydepresyjnej...w depresji jednobiegunowej i w nerwicach.

 

Dalem Ci linka jak Profesor Puzynski opisuje wlasnie metody potencjalizacji kuracji...

 

 

Z TLPD skutki uboczne moga byc mocne przy Petylylu i duzych dawkach Amitryptyliny.

 

Reszta ? Popatrz na topik o Anafranilu jak go ludzie chwala i wcale nie ma jakis skutkow ubocznych nie wiadomo jakich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilizatory nie są na CHAD,to jakas bzdura wyssana z pawianiego tylka.Po pierwsze jesli już chcemy koniecznie precyzowac co jest na co,to stabilizatory są na epilepsję :lol:

Pomocniczo stojuje się je w dwubiegunówce,ale również w zabuzreniach osobowości i normalnej depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem absolutnie nie pytaj lekarza o żadne leki-po co ma się sugerować?

Lepiej zobaczyc co sam z siebie zaproponuje,moje fatalne doswiadczenia z lekami zaczely sie od momentu,w ktorym sama zaczelam rezyserowac swoje leczenie sugerując się "znawcami z forum".

Masz tylko szczerze odpowiadac na jego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×