Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Lublin]


weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Loco, u mnie to nie nerwica - walczę z depresyjnymi nastrojami i muszę przyznać, że studia mi w tym trochę pomagają, zmuszają do spotykania się z ludźmi.

 

Ale nie zawsze było tak różowo, już raz rzuciłam studia, olałam wszystko i teraz nie chcę drugi raz do tego dpouścić. To jest zmaganie się z każdym dniem, ale myślę, że warto próbować :)

 

Loco, jak Ty walczysz ze swoją chorobą? Leczysz się jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takjakby długa historia bo troche juz minęło, jakbym miała tylko depresje to bym skakała i uszami klaskała. na samą depresje to próbowałam leku coaxil spróbuj bo może zadziałać w Twoim przypadku. Jadłam pramolan coaxil( ten jest spoko po nim mialam tylko kłopoty z oddychaniem na poczatku ale póxniej było ok brałam go dłuzej) fluoxetyne 4 tabletki po których dostałam wysypki na 2 tygodnie po velafaxie bardzo źle się czułam a jest podobno b skuteczny a wzięłam tylko 2 tabletki i nie wiedzialam co sie ze mna dzieje. Powiem tak leki które nie miały na mnie skutków ubocznych nie działały a te co miały to nie zdążyłam się przekonać. A nie leczę się pewnie az tak intensywnie jak powinnam bo mam w domu zbyt duzo zrozumienia od strony rodziny i jest mi lżej pewnie przez to nie mam tyle motywacji do walki (co nie zmienia faktu ze dzien w dzien bije sie z nerwicą i mam juz dość).To wszystko w skrócie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loco, ja nie biorę żadnych leków. W ogóle bardzo źle reaguję nawet na leki przeciw alergii a po SSRI byłam jakbym dostała po głowie. Dopóki trwa rok akademicki muszę mieć dobrą koncentrację, więc nie mogę sobie pozwolić na szukanie tego idealnego leku dla mnie. Na razie radzę sobie bez chemii. Za to zaczęłam dużo czytać na temat psychologii i chodzić do psychologa. Zaczęłam bardziej dbać o siebie - sport, jedzenie, spanie, chociaż to ostatnie to różnie. W marcu czułam się fatalnie, ale po trochu mi się poprawia. Na szczęście nie jestem ciężkim przypadkiem, myślę, że leki nie są mi potrzebne. Muszę lepiej zrozumieć siebie :)

 

Jeśli Tobie leki pomagają to tylko się można cieszyć. Ale one działają na skutki, nie na przyczynę problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko, narazie chodzę na Staszica do Boguszewskiej ale po ostatniej "idz już kobito"wizycie chcę zmienić a że prochy nie działają na mnie to chcę to zrobić jak najszybciej-tyle, że mam przeprowadzkę na głowie i nie bardzo mam jak(chce mi się)szukać :roll:

 

Fantastycznego psychiatre miałam kiedyś na Abramowickiej ale z racji sterczenia w kolejce od 6 rano z dzieckiem pod pachą ta opcja odpada(jakby ktos był zainteresowany-dr Skowron, Gawron czy jakoś tak, coś z ptaka w nazwisku :mrgreen: )

A ja muszę na nfz szukać,niestety prywatnie za drogo :roll:

 

[Dodane po edycji:]

 

ciężko, narazie chodzę na Staszica do Boguszewskiej ale po ostatniej "idz już kobito"wizycie chcę zmienić a że prochy nie działają na mnie to chcę to zrobić jak najszybciej-tyle, że mam przeprowadzkę na głowie i nie bardzo mam jak(chce mi się)szukać :roll:

 

Fantastycznego psychiatre miałam kiedyś na Abramowickiej ale z racji sterczenia w kolejce od 6 rano z dzieckiem pod pachą ta opcja odpada(jakby ktos był zainteresowany-dr Skowron, Gawron czy jakoś tak, coś z ptaka w nazwisku :mrgreen: )

A ja muszę na nfz szukać,niestety prywatnie za drogo :roll:

 

Dobra, znalazłam gościa który raz w tygodniu przyjmuje też w Łecznej a ma świetne opinie. Ktoś z naszego zacnego grona leczy się lub miał styczność z Wieczorkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem jak Wy, ale ja myślę, że fajnie by było się spotkać w kilka osób. Bo na PW i na mejla to się możemy umawiać indywidualnie, ale może w grupie by było jakoś raźniej?

 

Kiedy macie czas? Ja ze względu na sesję teraz się staram uczyć, ale weekend, najlepiej jak będzie ładna pogoda, na pewno znajdę chwilę czasu. Albo w piątek.

 

Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam styczność z Wieczorkiem. Byłam u niego tylko raz. I więcej nie pójdę.

Jest bardzo nieprzyjemny. Ja wyszłam stamtąd z płaczem. Nie ma podejścia do osób chorych. Taką opinię słyszałam też od mojej koleżanki która też kiedyś tam u niego była.

Ja się leczę u Kopacza od dwóch lat. Jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz swoja opinie o Wieczorku. Rozmawiałem z kumpela, której ojciec sie leczył u niego i mówiła ze jest dobry i bardzo mu pomógł. Zdania sa podzielone, ja mam "lekki uraz" do wszystkich w fartuchach po prostu są nieziemscy:D (oczywiscie nie wszyscy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem przyjemność być u dra Wieczorka. Jestem młodą osobą i może nie przekonał mnie do siebie. Ogólnie uważnie słucha i wyszukuje problem. Przepisał mi leki, ale nie biorę ich staram się walczyć sam, udaję się do psychologa i zobaczymy jak będzie. Trzeba motywacji żeby wygrać z ta choroba, ale czasami nie mam siły. Zresztą nie ja pierwszy.

 

 

 

Wracając do poprzednich postów, jeśli ktoś chciałby pogadać to zapraszam na gg:515247.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poznam kogoś, niekoniecznie z podobnymi zaburzeniami psychiki, mimo to... hej dorośli! tylko Wy piszczie :-].

Jestem studentem (w spoczynku) z Lublina. Kombinuję jakby tu wydobrzeć - oficjalnie-lekarsko - od około pół roku

 

piotreks80@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr Tynecka - polecam to dobry psychoanalityk w lubelskim, analizę transakcyjną się kiedyś zajmowała, myślę, że nadal tylko nie wiem gdzie obecnie przyjmuje.

 

[Dodane po edycji:]

 

michelv,

 

napisz proszę gdzie Wieczorek przyjmuje w Lublinie? pozdr. złość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorek przyjmuje bezpłatnie we wtorki w przychodni Medica na ulicy Jutrzenki. Przyjmuje także prywatnie w przychodni kolejowej, bodajże w środę i u siebie w domu, ale ulicy nie pamiętam :)

 

Co do spotkania, to podczas sesji kompletnie o tym zapomniałem i dlatego się nie odzywałem w temacie :) Teraz jestem już w domu, dosyć daleko od Lublina, ale bardzo chętnie reflektuję na spotkanie we wrześniu lub październiku ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spotkania, to podczas sesji kompletnie o tym zapomniałem i dlatego się nie odzywałem w temacie :) Teraz jestem już w domu, dosyć daleko od Lublina, ale bardzo chętnie reflektuję na spotkanie we wrześniu lub październiku ;p

 

Ja też miałam małe urwanie głowy z sesją, ale już mam to z głowy na szczęście :) A Tobie jak poszło? :)

Teraz jestem w LBN City cały czas, więc mogę się z kimś spotkać. We wrześniu i w październiku pewnie też tutaj będę, jeśli nie nastapi koniec świata lub coś podobnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spotkania, to podczas sesji kompletnie o tym zapomniałem i dlatego się nie odzywałem w temacie :) Teraz jestem już w domu, dosyć daleko od Lublina, ale bardzo chętnie reflektuję na spotkanie we wrześniu lub październiku ;p

 

Ja też miałam małe urwanie głowy z sesją, ale już mam to z głowy na szczęście :) A Tobie jak poszło? :)

Teraz jestem w LBN City cały czas, więc mogę się z kimś spotkać. We wrześniu i w październiku pewnie też tutaj będę, jeśli nie nastapi koniec świata lub coś podobnego ;)

Średnio, bo też dużo zostawiłem sobie na wrzesień ;p. Przyszły rok zapowiada się jeszcze gorzej, bo trzeba będzie się ostro zabrać za pracę licencjacką, a na domiar złego trzeba jeszcze odrobić praktyki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przeżywam załamanie bo... dostałem się na studia. Nie rozumiem swojej psychiki kompletnie. Każdy by się cieszył a ja przeżywam że nie dam sobie rady z formalnościami, a co dopiero będzie jak będę musiał się zacząć uczyć. Z moją depresją to nie będzie takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyjdź z depresji i kropka :P

 

ech, te wakacje. To dopiero jest aktywność, praca, szukanie i inne. Nigdy się tak świetnie nie bawiłem, zapełniając cały dzień jakimiś dynksami ;) Kalkuluję czy nie za dużo biorę sobie na głowę/odpowiedzialność i idzie żyćko do przodu. Tak, więc pracowito na rzecz własnej osoby ;]

 

Oby mijały jak najwolniej - nie chwile, lecz dni w kalendarzu.

 

p.s. sport i hektolitry wody pozwalają mi znieść upały...

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr Tynecka - polecam to dobry psychoanalityk w lubelskim, analizę transakcyjną się kiedyś zajmowała, myślę, że nadal tylko nie wiem gdzie obecnie przyjmuje.

 

[Dodane po edycji:]

 

michelv,

 

napisz proszę gdzie Wieczorek przyjmuje w Lublinie? pozdr. złość

 

 

 

Dr Wieczorek przyjmuje w Sanitasie, i prywatnie jak chcesz, za wizyte u niego płaci się 60zł . Możesz się z nim umówic telefonicznie, jak chcesz to dam Ci numer na komórke.

Napisz na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z Sanitasem złe doświadczenia, ale to może dlatego, że chodziłam z NFZ.

Babki w rejestracji tam nie rozumieją, że do psychologa trzeba chodzić co tydzień bo inaczej nie ma sensu i zapisywały mnie co 3 tygodnie a jak się wkurzyłam to wielką łaskę mi zrobiły, że zapisały na kilka wizyt po kolei "bo u nich tak się nie robi" - Pfff.

 

Ale w końcu byłam gdzie indziej :) Polecam przychodnię akademicką :) A w ogóle to mam wreszcie wakacje od pracy! Od października będę w Lublinie na stałe, jak ktoś ma ochotę mnie spotkać to się będę kręcić po miasteczku akademickim pewnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×