Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kicz i kiepski gust


Gość Natascha

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie przejawem kiczu i bezguścia są od jakiegoś czasu wieśniaki z ogolonymi na łyso głowami paradujący po mieście bez koszulek i demonstrujący swoją odmienność (będącą w istocie wtórnością), pod postacią pokrytego tatuażami ciała. Często dominuje tutaj zasada, że im więcej tym lepiej. Kwestia oryginalności i jakości wykonania schodzi jakby na plan dalszy... Przecież za coś takiego powinno się karać mandatami w takim samym stopniu jak na przykład za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi sie przypomniało:

-jak idzie facet i charka i spluwa tym na chodnik :x lałabym po pysku ...

-dziewczyny i -15* mrozu a one w krótkich kurteczkach z gołymi plecami,

-cyrkonie w zębach, różnego rodzaju dopinane treski, doklejane kolorowe warkoczyki, jakieś świecące sznurki we włosach - masakra,

-14 letnie gówniary na ławce przed blokiem, popijające browara i rzucające tekstami : "Co sie k***a gapisz, za***ać Ci k***a w zęby ?!"- bo to takie " cool " :-|

-te same 14 latki a starsze też, rechoczące, drące paszcze, w autobusie, żeby sie tylko popisać, o i jak puszczaja jeszcze muzykę z telefonu na cały głos, wtedy mam ochote wziąść to to za łeb i naparzać aż pojawi sie krew...

-mężczyzna ubrany w różowa cześć garderoby,

-wystające stringole spod spodni, czarne stringi i białe spodnie,

-wygolone brwi i zamiast nich namalowane czarną kredka krechy :hide:

-mężczyzna z blond pasemkami ,jeszcze jak nieumiejetnie zrobione to tworzą taka jakby "panterke " na łbie :lol:

-okulary słoneczne nawet jak nie ma słońca :lol:

-tona makijażu na twarzy, którą można zdzierać szpachelka, do tego uwalona tym cała kurtka biała,

-teksty, "SłIt, oStrO, buSiacZki, mIsiaCZki, i inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-14 letnie gówniary na ławce przed blokiem, popijające browara i rzucające tekstami : "Co sie k***a gapisz, za***ać Ci k***a w zęby ?!"- bo to takie " cool "

To ja myślałem, że u mnie w mieście jest wieś (80 % młodzieży to dresiarze, albo półdresiarze, albo ziomki w żelu na włosach, czy też inny szpanerzy wiejscy, laski też raczej takie nie za inteligentne), ale takiej patologii jeszcze raczej nie spotkałem. Chyba musiałbym szukać czegoś takiego na jakiś największych cudach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pani w avku Doxy to chyba Amy Smart, tak? Ta z efektu motyla......

rozwiewam wątpliwości: to Natalie Dormer (Tudorzy).

 

 

ode siebie dodam:

- facetów (?) którzy chodzą w obcisłych spodniach które, to początek swój mają w połowie dupy... czyli widać im prawie całe gacie, bleh

- hebanowe "piękności" za parę lat wyglądające z pewnością jak rodzynki

- wściekły róż noszony przez kogokolwiek lub w nadmiarze

- bazarowa moda: (u mnie to tak wyglądało, że) jakaś jedna szmata jest na bazarze, zazwyczaj w neonowozielonym kolorze - zaraz pół miasta się w takiej wozi, bo myślą, że to jest cool...

- pokazówy typu: mam cabrioleta, otworzę dach, założę czapkę, zajebiste okulary i puszczę na głos muzę - żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, przypomniało mi się

 

- jak ktoś podczas jazdy autem udaje, że inni go chyba nie widzą i zieeeeewa, otwiera paszczę jakby miał połknąć autostradę, albo dłubie w nosie

 

XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, przypomniało mi się

 

- jak ktoś podczas jazdy autem udaje, że inni go chyba nie widzą i zieeeeewa, otwiera paszczę jakby miał połknąć autostradę

 

XD

 

Tego, przyznam, nie rozumiem. Przecież człowiek ziewa, kiedy organizm potrzebuje dotlenienia. Co jest kiczowatego czy obrzydliwego w ziewaniu?

Mnie zawsze wkurzały nauczycielki, które się czepiają dzieci za ziewanie.

 

Do takiego gówniarstwa 12-16 lat mam sporo tolerancji- sama byłam paskudną gówniarą w tym wieku- zdążą z tego wyrosnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okulary słoneczne nawet jak nie ma słońca :lol:
A wiec wychodzi na to, ze moja nadwzrocznosc czyni ze mnie wiochmena :mrgreen::mrgreen:

Nie wygląd czyni obciach, lecz zachowanie, np bluzganie przy kasie w markecie, w autobusie, palenie na przystanku, picie wina w parku, zajmowanie dzieciom huśtawki, parkowanie na trzech miejscach skuterem (lub czymkolwiek innym) itd. A już szczególnie wioskowe jest wyprowadzanie psa pod blok, niewazne czyj, aby sie tam wykasztanił ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, przypomniało mi się

 

- jak ktoś podczas jazdy autem udaje, że inni go chyba nie widzą i zieeeeewa, otwiera paszczę jakby miał połknąć autostradę

 

XD

 

Tego, przyznam, nie rozumiem. Przecież człowiek ziewa, kiedy organizm potrzebuje dotlenienia. Co jest kiczowatego czy obrzydliwego w ziewaniu?

Mnie zawsze wkurzały nauczycielki, które się czepiają dzieci za ziewanie.

 

Do takiego gówniarstwa 12-16 lat mam sporo tolerancji- sama byłam paskudną gówniarą w tym wieku- zdążą z tego wyrosnąć ;)

ależ ja nie mam nic przeciwko ziewaniu, tylko -ludzie, przy tym powinno się zakrywać usta!

a nie rozdziabiać żeby wszyscy widzieli jakie mamy ubytki w jamie ustnej :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle ja z kiczu przyznaję lubię: oglądać dla rozluźnienia amerykańskie komedie czasami (jak każdy chyba)

 

Oj nie każdy...nie każdy... Mnie amerykańskie komedie i szmirowate filmy akcji- w których padają zwroty typu ''sukinkot", postacie gonią się wpadając w stragan i uciekają po drabince na dach a po bójce wyglądają, jakby dopiero wyszły od fryzjera i krawca- przyprawiają o mdłości :x

 

Ale przyznaje się bez bicia, ze czasem oglądam...uwaga...''Modę na sukces"(wiem obciach- total :oops: ) :lol: Więc kicz i szmira nie są mi całkiem obce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie każdy...nie każdy... Mnie amerykańskie komedie i szmirowate filmy akcji- w których padają zwroty typu ''sukinkot", postacie gonią się wpadając w stragan i uciekają po drabince na dach a po bójce wyglądają, jakby dopiero wyszły od fryzjera i krawca- przyprawiają o mdłości :x

 

A jak główny, niezniszczalny bohater spadając z wieżowca chwyta się jedną ręką o jakiś gładki wystający parapet i zawisa... :lol: A to raczej "sukinsyn" pada, son of a bitch ( you sonofabicz :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuj! :P Tam wszystko było- z porwaniem przez UFO włącznie :lol:

Kiedy leciała w TV miałam jakieś 7lat. Pamiętam jak wszystkie dziewczynki z mojej klasy zbierały obrazki z gumy do życia, na których była ''Dynastia''.

Zresztą wtedy ludzie dzielili się na dwie grupy: oglądający ''Dynastię'' i tacy, którzy się do tego nie przyznają :P:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kicz-lista:

 

-białe kozaki,

-opalenizna made in solarium,

-tipsy dłuższe od palców,

-spodnie w kwiaty,

-blond włosy w kolorze posikanej słomy,

-buty z szpiczastym czubem, dłuższym niż sam but,

-sztuczne rzęsy jak u draq queen,

-noszenie przyciasnych ubrań,

-skarpetki + sandały,

-kolorowe pasemka we włosach,

-ogromniaste gumki do włosów ze szmaty,

-futra (jak można nosić na sobie martwe zwierzęta :shock: ),

-spodnie z lampasami (jeszcze gorzej jak nie są białe, tylko oczoje*ne),

-chodzenie bez biustonosza, przy dosyć dużym biuście,

-fryzury emo,

-spódnice krótsze niż pasek u spodni,

-niewydepilowane nogi, a na nich białe rajstopy,

-koszulki z napisami typu: sweet baby, sexy bitch itd.,

-zjawisko tzw. "zimnego łokcia" oraz "umc umc",

-mini-plecaczki,

-tapeta na twarzy, jakby ją ktoś szpadlem nałożył,

-plecaki-pluszaki (one są tylko dla dzieci!!!).

 

To by było na razie tyle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak główny, niezniszczalny bohater spadając z wieżowca chwyta się jedną ręką o jakiś gładki wystający parapet i zawisa... :lol: A to raczej "sukinsyn" pada, son of a bitch ( you sonofabicz :P ).

 

:lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×