Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy ?


Wężyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w wieku 9 lat zauważyłem, że trzęsą mi się ręce, rok później trafiłem do szpitala, bo odczuwałem

ból w klatce piersiowej, okazało się, iż był to nerwoból. Od pewnego czasu zacząłem mocniej zwracać

uwagę na trzęsienie rąk. Rzeczywiście wyraźnie widać ich ruch. Mam też wybuchy agresji, po prostu gdy np. o coś się potknę to wpadam w wielką złość i kopie, bije rzecz, która "wyrządziła" coś nieprzyjemnego. Wybuchowy jestem, mam problemy ze snem, czasami nie mogę zasnąć, podczas dnia bywam senny. W wieku 11-15 lat miałem triki nerwowe, jak trzęsienie głową, plucie, zaciskanie powiek.

Czasem też odczuwam kucie w klatce piersiowej, które potrafią być silniejsze, że czuję jakby uciekała

świadomość i serce "robiło przerwę". Mam fobię związaną z bakteriami. Gdy czegoś dotknę jestem przekonamy, że mam brudne ręce i muszę je umyć, bo inaczej nie zjem niczego. Jak ktoś mnie chce poczęstować to przeważnie odmawiam bo lękam się bakterii. Znajomi mi mówią, że jestem hipochondrykiem gdyż zawsze coś sobie wmawiam. Czy mam nerwicę ? Czy to tylko mi się wydaje.

Jak to jest, liczę na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak Ty... Też przed zjedzeniem czegoś myję ręce jak idiota, i boję się że stracę świadomość, a najbardziej uciążliwe jest to, że mam myśli "Czy ja żyję na serio?" "Czy to co się dzieje dookoła, to jest sen?" "Czy może to się nie dzieje na serio, tylko coś powoduje że to widzę.." Też jak się mocno zdenerwuje to kopie po rzeczach wale z pięści, wydzieram się... Też mam tiki nerwowe, strach że dostanę parkinsona, ręce mi się trzęsą, nie raz koledzy, koleżanki mi zwracały uwagę "Co Ci się tak ręce trzęsą" naprawdę uciążliwa ta choroba nerwica, komplikuje z góry zaplanowany dzień, ciężko jest cokolwiek zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×