Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nasz prezydent nie żyje !


milano3

Rekomendowane odpowiedzi

paradoksy, miejsce spoczynku ,ale nie takie zwyczajne - tam są pochowani wybitni Polacy, którzy za zycia przysłużyli się polsce. Kaczyński nie dokonał niczego za życia. A co z Kaczorowskim ? czemu jego też nie pochowają na Wawelu?

 

 

Pogrzeb na WAWELU to prawdopodobnie decyzja Tuska.

 

Było jasno powiedziane, że to decyzja rodziny a ostateczną decyzję ma podjąć Jarosław dziś wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prof. Andrzej Romanowski napisał

Opłakuję śmierć prezydenta mojego państwa, ale jestem kategorycznie przeciwny idei pochowania Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką na Wawelu.

 

To nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości z pięciu przyczyn. Po pierwsze, na Wawelu nie leży żaden z polskich prezydentów, ani Mościcki ani Narutowicz. To nekropolia królewska. Po drugie, trzeba otwarcie zadać pytanie, czy Lech Kaczyński jest takim samym bohaterem narodowym jak Piłsudski? Nie jestem pewien, czy większość społeczeństwa podziela to zdanie. Po trzecie, gdy w latach 90 tych symbolicznie chowano w Polsce najbardziej tragicznego naszego władcę Stanisława Augusta - nikomu poza garstką ludzi - nie przyszło na myśl, by chować go na Wawelu. Choć to nekropolia królów. Po czwarte, zawsze słyszeliśmy od władz kościelnych, że na Wawelu nie ma już miejsca. Po piąte, nasi bohaterowie narodowi Piłsudski czy Sikorski nie zostali pochowani wraz z żonami.

http://wyborcza.pl/1,105766,7767881,Bp_Pieronek__O_pochowku_na_Wawelu_powinien_zdecydowac.html#ixzz0l0QaXWEn

 

Zgadzam się z tą wypowiedzią w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podam jedną zasługe bardzo szybko:

 

w obecnej sytuacji już Rosjanie nie wmówią światu że mordów w Katyniu dokonali hitlerowcy

 

kurtyna kłamstwa opadła

potrzeba było śmierci tylu osób

jak czują sie teraz władze rosyjskie, to chciałbym wiedzieć, czy czują się w porzadku względem siebie, swoich sumień?

 

zgadzam sie tylko z jednym, że pycha przemówiła przez Jarosława

 

Co do Wyborczej to mam na jej temat zdanie takie samo jak na temat TVN-u, propaganda a nie rzeczywistość

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cie nie zlinczuje tym bardziej ze masz racje,Wałesa inteligencji musiał się uczyć ,bracia Kaczyńscy wyssali ją z mlekiem matki.

 

 

Ale o jakiej inteligencji wałęsy mówicie??? to prosty facet który dobrze chciał. A są tysiące świadków na to że jego inteligencja mogła się brać z inspiracji SB. Która wiedziała że system komunistyczny pada i trzeba wyprowadzić czerwonych pająków do sysyemu kapitalistycznego - do tego musieli znaleźć jakiegoś agenta BOLKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też z Prof. Andrzejem Romanowskim się zgadzam w 100%.

Nawet jeśli Lech Kaczyński przyczynił się do tego, że zbrodnia Katyńska już nie jest taką tajemnicą i już każdy wie że to nie niemcy zabili tych ludzi, to i tak trochę za mało jak na miejsce dla Polaków wyjątkowe- Wawel.

Jednak to, że ktoś zginął w czasie służenia kraju w katastrofie nie czyni jeszcze świętym czy zasłużonym.

Górnicy też zginęli w czasie służby dla kraju jakby nie patrzeć i w czasie wielkiej katastrofy, a jednak na Wawelu nikt ich nie chował.

 

Wiadomo już czy ten Wawel to na 100%? Bo w tv nic nie mówią.

 

[Dodane po edycji:]

 

p.s. Wałęsę bardzo szanuję. Prosty chłop, ale dużo zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że dobrze by było zrobić nekropolię prezydentów. Gdzieś na terenie ogrodów pałacowych, albo w pobliżu. Bo przecież kolejni prezydenci będą odchodzić prędzej czy później... To było by fair w stosunku i do królów i do prezydentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przedstwie moją skromną opinie na temat inteigenci wałesy.

 

Ale o jakiej inteligencji wałęsy mówicie??? to prosty facet który dobrze chciał. A są tysiące świadków na to że jego inteligencja mogła się brać z inspiracji SB. Która wiedziała że system komunistyczny pada i trzeba wyprowadzić czerwonych pająków do sysyemu kapitalistycznego - do tego musieli znaleźć jakiegoś agenta BOLKA

 

 

chciało by się powiedzieć żeby nie kontynować tego tematu o inteligencji wałęsy ale mamy krwią wywalczoną demokrację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodobało mi sie zachowanie Wałesy,na mszy podczas przekazywania sobie znaku pokoju nie zdobył sie na gest podania ręki Jarosławowi Kaczyńskiemu...

Pewnie zaraz mnie zlinczujecie, ale pan Wałęsa klasy nigdy nie miał, (słyszałam jego wypowiedź po katastrofie i była żenująca) więc czego się można spodziewać.

 

Dokładnie, to mówienie o tym, że nic nie będzie takie samo, bo szybko takich ludzi "nie odbudujemy" było żenujące. Ale jeszcze bardziej przegięła minister Kopacz, gdy opowiadała o tym, jak p. Kaczyńską identyfikowano po dłoniach, paznokciach etc. Ja rozumiem, że identyfikacja ciał po katastrofie jest niesłychanie przykrą czynnością, ale ta wypowiedź była po prostu skrajnie niesmaczna i nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karawana idzie dalej ,myslenie ze smierc tych ludzi zmieni swiadomosc społeczna jest bardzo naiwne(gdzie jest pokolenie JP2??).. za tydzień ,dwa wszystko wróci do normy,emocje opadna i zacznie sie prawdziwe życie którego zasady wyznaczać beda jak narazie najbardziej rzeczywiste prawa Darwina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tej całej żałobie najbardziej drażni hipokryzja mediów. Całe lata Kaczyński był przez nie wyśmiewany i opluwany, a teraz "wielki człowiek" , "patriota" etc. I ten pochówek na Wawelu k/Piłsudskiego. Szkoda, że nie w piramidzie! Albo w Watykanie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karawana idzie dalej ,myslenie ze smierc tych ludzi zmieni swiadomosc społeczna jest bardzo naiwne(gdzie jest pokolenie JP2??).. za tydzień ,dwa wszystko wróci do normy,emocje opadna i zacznie sie prawdziwe życie którego zasady wyznaczać beda jak narazie najbardziej rzeczywiste prawa Darwina.

 

Ja nie miałem nawet przez chwilę wątpliwości, że będzie jakiekolwiek "zjednoczenie", "zmiana". Natomiast jestem przekonany, że decyzja o pochówku podzieli naród jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten pochówek (...). Szkoda, że nie w piramidzie! .

 

Rozwaliło mnie to ;)

 

Najpotężniejszy człowiek świata będzie żegnał naszego Prezydenta.

 

Że niby Obama jest najpotężniejszym człowiekiem świata? A z której strony? ... :?:roll:

 

[Dodane po edycji:]

 

A zjednoczenie będzie- na kilka dni/tygodni/miesięcy... Przypomnijcie sobie co było po śmierci Papieża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie Obama, to kto..... - Osama?

 

może też wpadnie.....

 

przepraszam, nie mogłam się powstrzymać. brak powagi zaczyna być po prostu zdrowszym podejściem.

 

[Dodane po edycji:]

 

nie wiem, dlaczego ciągle wspominacie jak to było po śmierci Papieża. skupiacie się tylko na złych elementach. przepraszam, ale czy żal i żałoba mają trwać zawsze? mamy trwać w zadumie na zawsze??? jeżeli ktoś jest wrażliwy i potrafi głębiej odczuwać, na tym śmierć Papieża odcisnęła jakiś znak. jaki? to jest sprawa osobistego przeżywania danego człowieka.

poza tym, jeżeli miłość do bliźniego i pokojowe nastawienie nie może trwać zawsze, bo przecież ziemia kręci się dalej, dobrze że jest nam dane choć na chwile się zatrzymać.

gadanie, że i tak nic dobrego w Polakach nie zostanie, jest typowym polskim zrzędzeniem.

we mnie zostanie. być może w moim sąsiedzie z naprzeciwka też.

może lepiej skupić się na tym, co ja mogę wynieść z tego wydarzenia, jaką naukę mi to przekazuję, co mogę zmienić na lepsze w sobie, zamiast mówić, że za tydzień znowu będzie do dupy.

IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Jan Paweł II czy Matka Teresa. Obecnie wg mnie Papież, albo choćby Dalajlama... Ale na pewno nie żaden prezydencik. Ale to tylko moje zdanie.

 

p.s. Ja nie mówię, że żałoba ma trwać zawsze ale np zjednoczenie i jakiś szacunek ludzki. Po śmierci Papieża też miały być zmiany i co? Jak jest każdy widzi. Teraz w polityce też jest normalnie, ale za kilka tygodni znowu będzie ''spieprzaj dziadu' itd- o takich zmianach mówię/piszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale jakby na to nie patrzeć Stany Zjednoczone są mocarstwem. Co czyni Obamę jednym z najbardziej wpływowych ludzi na świecie.

 

Magda, ale ja mówię, że zmiany powinniśmy odczuwać w sobie, sami je w sobie przeprowadzać, zamiast biadolić "no gdzie te zmiany, gdzie te zmiany???". czy Ty się zmieniłaś? jeśli tak - no to masz zmiany. jeśli się nie zmieniłaś..., to o nie nie pytaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×