Skocz do zawartości
Nerwica.com

potrzebuje pomocy dla przyjaciela...


scotte

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

juz nie wiem co mam zrobic co powiedziec

ma straszna depresje mowi o smierci

ja sie juz wypalilam

nie umiem pomc juz nie wiem co powiedziec

nie chce sie otworzyc nie chce pomocy nie chce isc do lakarza

nie odbiera telefonow

co robic

blagam powiedzcie mi co mam jeszcze zrobic????

moze istnieje jakis lekarz ktory moze do niego zadzwonic porozmawiac przez telefon

bo prawdziwa wizyta jest nierealna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku można zadzwonić do jakiegoś specjalisty(psychiatry) i poprosić o wizyte domową. Lekarz oceni stan zdrowia Twojego przyjaciela i jeśli faktycznie istnieje zagrożenie życia to zapewne zaleci hospitalizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bez jego zgody do zadnego badania nie dojdzie, a zaden szanujacy sie lekarz nie bedzie jechal do pacjenta wbrew jego woli. Musisz wiedziec, ze zyjemy w kraju wzglednie wolnym, w ktorym kazdy obywatel ma prawo chorowac wedle wlasnego uznania. Lekarz zaingeruje w sprawe wtedy, gdy chory zagraza sobie lub innym, a w sytuacji braku historii horoby (mam na mysli udokumentowany, potwierdzony jej przebieg) ocena jego zachowania jest sprawa wyjatkowo sliska. Poza proba nawiazania kontaktu i naklonienia go, aby sam poszedl do lekarza, nic nie mozesz zrobic. Dlaczego uwazasz, ze prawdziwa wizyta jest nierealna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster żaden szanujący się lekarz nie zignoruje też realnego zagrożenia samobójstwem. Lekarz ma ratować zagrożone życie, przede wszystkim.

A co do Twojego pytania scotte to niestety nie jestem z Krakowa i się nie orientuje kto mógłby z Tobą porozmawiać, ale możesz sprawdzić ja jakichś portalach gdzie ludzie wymieniają sie opiniami na temat lekarzy. Z reguły ludzie piszą tam naprawde obiektywne komentarze.No i możesz jeszcze sprawdzić na naszym forum w zakładce bodajże oferty, miasto Kraków i tam tez może znajdziesz kogoś kompetentnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×