Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Hhehe :smile: Wczoraj zjadłam tylko 0,25mg a było pięknie- euforia i zero problemów na pare godzin, wogóle świat mi sie wyłączył..byłam tylko ja i prezenty w markecie :mrgreen: Wydałam pięć razy tyle niż powinnam i zamiast być w sklepie do północy to byłam do 3:40.... skutek działania leków- mózg off :mrgreen:;) Jutro Wigilia- masakra- tak sie zastanawiam...

 

Jak myślicie, lepiej zjeść rano 0,25mg i przed wyjazdem tzn około 16 kolejne 0,25 czy przed samym wyjazdem np godzinę tylko 0,5 mg? Rozdzielać to na dwie dawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dla mnie 0,5 mg to pikuś :smile: Ogólnie jak biorę dorażnie Zomiren to zawsze brałam 0,5mg SR albo 1mg SR zależnie od sytuacji, wczoraj wyjątkowo wziełam 0,25mg i podziałało ale jutrzejszy dzień będzie dla mnie o wiele bardziej stresujący. Wczoraj tylko na zakupy musiałam jechać, a jutro do rodziny na kolację Wigilijną, być może zostanę tam na nic, a to hardcore jest dla mnie. Dlatego 0,5mg napewno, tylko sie zastanawiam czy na dwie dawki czy na jedną. Amon mówi że na jedną :smile:

p.s. A jak zamuli to super, zasymulowałam rodzicom że mam ciężką grypę- katar i kaszel mam, gorączkę udam ale zamulenie będzie ciężko więc jesli mnie zamuli po Zomirenie to git :smile: - no i będzie pretekst żeby sie wcześniej na chate zawinąć :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdalenabmw wez 0,5 w od razu.Dobrze wiem o czym piszecie, mam tak samo,straszny lek Niestety swieta to dla mnie mega stres.Jutro tez wezme afobam,byle jakos przetrwac ten czas.Byloby dobrze zeby mnie troche zamulilo

Wesolych Swiat.

Oby udalo sie Nam opanowac nerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie tylko ja mam dziwne jazdy w święta. :(

U mnie takie mikro dawki o których piszecie nie przejdą i będe musiał wziąć dużo więcej.

Nie cierpię świąt a zwłaszcza tych "zimowych".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzymamy sie razem, jak mi sie zrobi niedobrze przy stole to sobie pomyśle o Was i na pewno mi sie lżej na duchu zrobi :smile: Jezu, jak dobrze że więcej tych czubków narobiłeś, nie jestem sama chociaż ! ;)

U mnie mam nadzieję 0,5 mg wystarczy, bo jak mam atak to i 2mg często biorę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanie powiedzcie mi bo pani doktor kazała mi brać xanax 0,5 mg i mam w związku z tym pytanie..

Czy mogę oczekiwać ze po tym leku będę jakiś bardziej nakręcony i jakiś bardziej pozytywnie nastawiony do życia czegoi mi bardzo brakuje? Jak on dokładnie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xanax, lek zawierający alprazolam- zwalcza lęk, uspokaja, dodaje energii i radości- brany w dzień, ale brany przed snem usypia, mi po nim wszystkie problemy znikają, mam dobry humor, czuję sie lekko... Jeśli masz zwykły Xanax to działa po około 30min-1h a jeśli SR (o przedłużonym działaniu) to działa po około 1h i działa dłużej niż zwykły Xanax. 0,5mg to nie jest duża dawka, więc nie martw sie- pomoże a nie zaszkodzi. Ja zamiast Xanaxu wykupiłam teraz Zomiren( albo Afobam bo te trzy leki mają ten sam skład, a Zomiren i Afobam są tańsze). Tylko pamiętaj że Xanax bardzo szybko i mocno uzależnia jak wszystkie leki z grupy benzodiazepin. Mam nadzieję że lekarz nie przepisała Ci go na dłużej niż 8tygodni.

A poza tym to nie w tym dziale temat założyłeś. Wejdz na dział 'Index leków' - tam masz temat 'XANAX'. Poczytaj :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie dziala bardzo dobrze.Dobrze wplywa na nastroj,dziala przeciwlekowo,uspokajajaco,problemy znikaja,Nie dziala na mnie otepiajaco ani nasennie.no moze ulatwia zasypianie.Jesli chodzi o nastroj to czuje sie fajne odprezenie,znika wszelkie napiecie Lapie sie dystans do trudnych spraw.Uczucie pelnego wyluzowania,przynajmniej przez kilka godzin.Szkoda ,ze taki stan musi minac,chcialabym zatrzymac czas,ale niestety nie da sie.Jedyny minus to mozliwosc uzaleznienia,takze trzeba uwazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem każdą benzodiazepinę na rynku (oprócz Rohypnolu dla wtajemniczonych;). Najbardziej polecam relanium które najmniej uzależnia, działa bardzo dobrze przeciwlękowo, ma najdłuższy okres półtrwania z wszystkich benzo dostępnych u nas. Pamiętam że po alprazolamie, gdy zażywałem go przez kilka dni, to po odstawieniu już czułem coś nie halo. Delikatne objawy odstawienne. Jest to jeden z najbardziej uzależniających leków tylko i wyłącznie do doraźnego brania. Przerabiałem odstawianie tego (z 2 mg dziennie schodziłem do 0). Największemu wrogowi tego bym nie życzył. Naprawde uważajcie z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alprazolam to świetny lek.Działaniem przeciwlękowym rozwala wszystkie antydepresanty razem wzięte na łopatki. Jest tak dobry, że aż za dobry wg mnie. Pasuje wszędzie-do pracy,szkoły,klubu,trudnych negocjacji służbowych, na randkę etc. Wszędzie pożądane jest by być spokojnym i opanowanym a ten lek po prostu to daje.Spokój,opanowanie, luz - to alprazolam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam pierwszy raz jak lekarka w przychodni mi to przepisała bo potrzebowałm czegos od reki.Tylko chyba dawka jej sie pomylila bo dostalam 0.50mg.Wzielam pol tabletki zeby zobaczyc jak to działa i poszłam do sklepu juz po 10 minutach w sklepie zapomnialam co mialam kupic wiec wrzucalam do koszyka to co wydawalo mi sie potrzebne przy kasie miałam problem z zaplaceniem bo zaczelo mnie gibac. Do domu wracałam zataczajac sie jak pijak od kraweznika do kraweznika po drodze z tego wszystkiego zrobilo mi sie strasznie weslo .na tyle ze jak doszłam do klatki to siadlam na schodach bo dostalam glupakwi recholiłam sie z bog wie czego.Jak sie ogarnelam weszlam do domu meczylam sie z glupawka 2 h .Dwa dni pozniej wzilam cwiartke efekt byl podobny tyle ze glupaka mnei meczyla i szybka ja opanowałam.Wiecj tego nie wzielam bo afobam dzila na mnei jak jaranie trawy straszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od 2 lat okresowo mam problemy ze snem (zwłaszcza w trakcie sesji egzaminacyjnych). Brałem wówczas przez okresy kilkudniowe 2 tabletki xanax po 0.25 i mogłem normalnie przespać te kilka niezbędnych godzin. Teraz ta dawka jest dla mnie zbyt mała i budzę się po godzinie. Od 2 dni znowu biorę xanax.

 

Pragnę zapytać czy branie 2 tabletki xannax po 0.5 przed snem przez 9 dni może mnie uzależnić ? Czy jest to szansa tylko wysoce teoretyczna czy bardzo prawdopodobna ?

 

Proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od 2 lat okresowo mam problemy ze snem (zwłaszcza w trakcie sesji egzaminacyjnych). Brałem wówczas przez okresy kilkudniowe 2 tabletki xanax po 0.25 i mogłem normalnie przespać te kilka niezbędnych godzin. Teraz ta dawka jest dla mnie zbyt mała i budzę się po godzinie. Od 2 dni znowu biorę xanax.

 

Pragnę zapytać czy branie 2 tabletki xannax po 0.5 przed snem przez 9 dni może mnie uzależnić ? Czy jest to szansa tylko wysoce teoretyczna czy bardzo prawdopodobna ?

 

Proszę o pomoc !

 

Nie, nie uzależni. Xanax można brać bezpiecznie do 8tygodni wg ulotki, ale każdy organizm jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×