Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Afobam, ja właśnie brałem ten lek przez ładnych kilka lat, po czym zdołałem go odstawić. Aktualnie znów do niego wróciłem, tym razem jednak w niewielkich dawkach. Prawdę powiedziawszy nie rozumiem całego tego szumu, jaki niektórzy robią w tym temacie. Jeśli potrafimy zachować zdrowy rozsądek nie sądzę, ażeby środek ten w konsekwencji okazał się dla nas szkodliwy (cokolwiek miałoby to oznaczać). Są ludzie, którzy przyjmowali benzodiazepiny po dwadzieścia lat w dawkach znacznie przekraczających stosowane obecnie i tylko część z nich zetknęła się z problemem uzależnienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,25 mg dziennie to mała dawka.

Powinnaś odstawić to na luzie.

 

Brałem większe dawki, 4-6 mg alprazolamu na dobę. Później przeżuciłem się na klonazepam, którego okres półtrwania, jest dłuższy => nie odczuwa się silnej potrzeby zażycia kolejnej dawki.

Obecnie jestem w stanie przetrwać na 0,5 mg tabletce klonazepamu zażywanej co drugi dzień. Dodatkowo biorę Paromerck i Lerivon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alienated, muszę podzielić Twoje zdanie nie rozumiem sztucznie nakręcanego szumu co do uzależnienia moze nie brałem wielkich dawek ale brałem 3 leki benzo w jednym czasie przeszło poł roku i odstawiłem to w ciągu 3 dni a i myślę gdybym nie poszedł za fala stopniowego odstawienia to odstawił bym to po decyzji lekarza od razy bez jakichkolwiek dolegliwości mało kogo poznałem kto ma taki efekt więc nie wydaje się to dziwne :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałam już wszystkiego w ciągu ostatnich 10 lat- neurol, permazyna, lorafen, sedam, letrox anafralin i pełno innych ale tylko po afobamie mogę normalnie funkcjonować, nie przymula mnie a wręcz odwrotnie chce mi sie zyc, sama juz nie wiem co mam robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę od maja bioxetin i spamilan jest dużo lepiej niż kiedyś ale są dni kiedy bez afobamu ni rusz ......średnio teraz biorę 0.25 dwa razy na tydzień. Podczas wakacji nie brałam wcale, teraz wróciłam do pracy, mnóstwo obowiązków i pełna dyspozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 0.5 od dwóch tygodni, dopiero od 3 dni Paromerck i czekam na efekty tego drugiego, żeby móc odstawiać Xanax. Od początku jak zaczęłam brać mam poczucie osłąbienia napięcia mięśni w lewej nodze...Może być od tego? W skutkach ubocznych o tym pisali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bralem wczesniej afoban (ktory z tego co wiem jest dorazny), poprosilem swoja lekarz o zmiane na cos co bedzie dzialac od rana do wieczora caly dzien. Przepisala mi xanax ale z tego co czytam to tez jest dorazny czyli na chwile ?? (dodam ze mam go brac o 18 i niby dcaly dzien bedzie git) Zostalem oszukany przez pania lekarz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SR sie bierze doraźnie, czyli profilaktycznie, jak wiesz, ze masz coś waznego do załatwienia w ciągu dnia a jest to ponad Twoje siły, lub też gdy Cie juz dopadnie to w ciągu godzinki od zażycia powinno przejść. Zwykły xanax z tego co tu czytałam, mozna łykać codziennie, niektórzy lekarze przepisują go też na sen. nie wiem czy to dobry pomysł bo ja po nim jestem strasznie nakręcona, ale ja biorę SR a moze zwykły działa inaczej. tak czy tak obydwa mogą uzależniać, wiec uważaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damy rade, Afoban tez uzaleznia a wciagalem po 2 dziennie przez 2 miesiace i nie bylo problemu z odstawka. Tak jak pisalem wczesniej mam go brac o 18:00 i niby nastepny dzien ma dzialac cos mi sie wierzyc nie chce ale sprubuje dzisiaj wziac i zobaczymy co bedzie jutro. Podziele sie refleksjami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliksa ja Xanax bralam SR 0,5 mg dwa razy dziennie przez miesiąc. Odstwilam z dnia na dzien bo mi sie skonczyl. bez skutkow odstawiennych. Teraz tez sie po niego wybieram do lekarza, ale na mnie brany doraznie lepiej dziala niz na stale. Mozna brac na codzien czyli na stałe i SR i zwykly, SR rozni sie tym od zwyklego ze dluzej dziala i tyle.

 

Maksi- 0,25 mg to jest tak malutka dawka Xanaxu ze niewiem czy WOGOLE ją odczujesz. Ja 1 mg dziennie praktycznie nie czulam.

Acha, i jak lekarz Ci przepisal to bierz to, no chyba ze masz doktorat z psychiatrii i znasz sie lepiej od lekarza???

 

p.s. Maxi zapraszamy do Szczecina na spotkanie :)

 

I faktycznie, Xanax uzaleznia -ale brany kilka lat, a nie dwa miesiące ! ludzie !

 

[Dodane po edycji:]

 

Acha, i mi tak samo jak Wam pomaga sama mysl ze mam go w torebce :)

Dla mnie lek na 6+, dorażnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie martwie czy to nie za slabe ale sie okaze wlasnie przyjalem dawke zobaczymy co dalej. Afoban w tej samej dawce byl hmm... lekko nie skuteczny. No z psychologia to nie wiele mam zwiazane ale na noc zeby dzialal na nastepny dzien to juz brzmi "dziwnie" jeszcze w tej dawce:/ pozyjemy zobaczymy, jak bedzie slabe to wciagne 0,5 jutro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie 0,25 to strasznie malo. Moze skonsultuj sie z lekarzem, moze karze brac wiecej. A masz jakis lek główny czy Xanax to jedyne co masz? Bo wiem, on raczej nie leczy, jedynie tłumi objawy, zreszta jak wiekszosc lekow. Ja go bralam jako wspomagacz do asertinu (asentra) i clonazepamum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to mam. A do tego dochodzi lek na nadcisnienie ktore niby wzielo sie od nerwicy:| Jak pislalem wczesniej mialem afobana doraznie ale takie branie jak sie cos dzieje to nie dla mnie bo zamin zacznie dzialac to lochocho... dlatego porprosilem o cos co bedzie dzialac od rana do wieczora i tak dostalem xanax 0,25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×