Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk przed tym, że zostanę otruty


ZnerwicowanyTyp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum i nie wiem dokładnie jak to obsługiwać, ale muszę się tu wypisać. Otóż ostatnio przeżyłem bardzo stresujące sytuacje (sytuacja rodzinna). Od tamtego czasu przypisuje sobie różne choroby/nagłe zagrożenia życia. Na początku był zawał, potem zator, potem znowu zawał, potem tężec, potem zakażenie krwi, potem guz mózgu, potem wstrząśnienie mozgu itd. Ale od pewnego czasu pojawił się nowy lęk, Lęk przed zatruciem przez kogoś. Za każdym razem kiedy coś pije/jem, mam lek ze ktoś mi tam coś dodał- jakieś leki lub coś w tym stylu. Niedawno zjadłem obiad i pomyślałem, że co, jeśli ktoś mi tam dodał jakieś leki? Oczywiście już byłem spanikowany, i szybko wyszukuje objawu zatrucia lekami. Patrzę, a tam drgawki i nadmierna potliwość (oczywiście już cały drzalem i byłem spocony ze stresu) wiec już ogromny lęk że umieram, już tak wtedy drżałem, ze myślałem ze nie wiem co. Chwile po tym doszedł ból serca, ból brzucha. Teraz jak to pisze i nie myśle jakoś o tym to trochę mi przeszło, ale pewnie za chwile będzie to samo. Chyba już się zaczyna :zonk: Ma lub Miał ktoś z was podobne objawy? Takie lęki przed otruciem lub czymś podobnym?

Pozdrawiam

EDIT:Doszła jeszcze duszność (to tez był objaw na tej stronie) cały się trzęsę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wmawianie sobie różnych chorób to chyba jeden z charakterystycznych objawów nerwicy. Najlepiej byłoby żebyś udał się z tym do lekarza psychiatry. Nie jestem lekarzem, ale to wygląda na jakąś nerwicę natręctw. Może to być też coś innego, jak np. jakieś zaburzenie osobowości. Lub to i to.

Jednak kwestia jest tego typu: Czy istnieją jakieś przesłanki ku temu byś podejrzewał kogoś o wcześniejsze dosypanie jakieś leku do jedzenia które spożywasz? Podałeś zbyt mało informacji. Czy te jedzenie jest przyrządzane przez kogoś innego? Czy wcześniej spotkałeś się już z taką sytuacją w swoim życiu? Jeśli jedzenie przyrządzasz sam i masz takie myśli, to myślę, że lekarz wskazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×