Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

myszek, 10mg to nawet nie jest dawka lecznicza, podejżewam, ze dostałeś ją, żeby przejść skutki uboczne łagodnie, potem wskoczysz na 20mg (bo to jest minimum) ja brałam 20mg, potem 40mg, potem znów 20mg a teraz nie biorę już nic :mrgreen:

 

Każda dawka, która pomaga jest w jakimś sensie lecznicza. Dla mnie 10 mg to właśnie był strzał w 10 :). Po miesiącu zwiększyłem jednak, myśląc właśnie, że skoro na ulotce jest napisane... I wszystko, co piękne, skończyło się :/. Potem odstawiłem ten lek. Lekarz sam twierdził, że w niektórych przypadkach 10 mg działa o wiele lepiej niż tzw. dawki terapeutyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy czytac ze zrozumieniem,ale wybaczam wam w końcu wiadomo jakie to forum :P ..napisałem "m-n-i-e-j" seksu/masturbacji co znaczy ze seks nadal jest obecny w naszym zyciu tylko w pewnych proporcjach,nie wiem czy wiecie ale jeszcze 2 tygodnie po stosunku utrzymuje sie na obnizonym poziomie dopamina w mózgu,na podwyzszonym zas prolaktyna-to naukowe fakty...nadmiar seksu który nalezy rozpatrywac indywidualnie powoduje patologiczne obnizenie poziomu dopaminy skutkujący depresją (anhedonią) ze szczególnie zarysowanym chronicznym brakiem energii życiowej i motywacji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy jeżeli nie pomógł mi Anafranil SR przez ok. miesiąc stosowania w dawce 150 mg, to czy jest szansa, że pomoże mi fluoksetyna (20 mg)? Może mój problem nie wiąże się z poziomem serotoniny?

 

Poza tym seksuolog, u którego byłem, powiedział mi, że fluoksetyna powinna poprawić u mnie potencję (mam z nią problemy na tle właśnie depresji i lęku)... Nie był to jednak lekarz ze specjalizacją konkretnie z seksuologii, ale psychiatrii i nie wiem, czy naprawdę zna się na rzeczy... Czy to możliwe, aby fluoksetyna poprawiała potencję?

 

Piszę w wątku Seronil, chociaż mam wykupiony Andepin (najtańszy odpowiednik), ale oba te preparaty mają tę samą substancję czynną.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a - czyli mówisz o nadmiarze seksu. No to zmienia postać rzeczy - bo odebrałem to tak, że ogólnie wstrzemięźliwość poprawia nastrój. A to się nijak nie miało do własnych obserwacji. No ja nie wiem ilu na forum jest seksoholików. Może im zmniejszenie by coś dało - bo jak wiadomo wszystko w nadmiarze szkodzi - nawet sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopamina nazywana jest również "hormonem szczęścia", gdyż pojawienie się jej w przestrzeniach między neuronami w jądrze półleżącym, zewnętrznie objawia się poczuciem euforii.
ja tam uważam ,że wydziela się go dużo podczas seksu wiec obalam Twoją teorie względem indywidualnym :mrgreen:

 

i mam pytanie jakie to forum ??? bo tego nie zrozumiałem panie basior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olo20, To czy pomoże czy nie to całkiem indywidualna sprawa i nikt tu ci nie udzieli odp[owiedzi.

Interesuje mnie natomiast czemu odstawiłeś ten Anafranil już po miesiącu? To bardzo krótko.....mi fluo pomogła po prawie dwóch dopiero, nie dałeś czasu lekowi.....

Co do potencji - także indywidualna sprawa - ale są głosy, że poprawia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że w tak dużej dawce musi zadziałać po miesiącu, a jeśli nie widzi się poprawy - nie ma sensu dalej brać. Poza tym miałem problemy z zachowaniem równowagi (miałem po tym taki chwiejny chód), koncentracją i ciągle urywały mi się wątki prowadzonych rozmów... Ogólnie nie czułem się po tym dobrze. Wobec tego nie wiem, czy Seronil może mi pomóc. No cóż... Może w końcu coś mi pomoże ;]. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ridllic -i dobrze ze pan nie zrozumiał...nie bede sie musiał produkowac by to panu wyjasniac :P ..."ja tam uważam ,że wydziela się go dużo podczas seksu wiec obalam Twoją teorie względem indywidualnym"...po zastosowaniu amfetaminy jest podobny efekt..tylko patrzac dalekosiężnie czego pan nie uczynił nie trudno sie domyslic jakie sa konsekwencje zarzywania amfetaminy...z nadmiarem seksu jest zgoła podobnie jak z zarzywaniem amfetaminy...najpierw efekt dodatni potem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basior z całym szacunkiem ale to jest chore co piszesz,kto się zastanawia czy po sexie bedziesz miał taki a nie inny poziom dopaminy,no ludzie nawet jakby miałoby tak byc ( co absolutnie nie odczuwam) to co? czy zawsze musisz miec poziom dopaminy równy? podobno w psychiatryku chodzą tylko głupio uśmiechnieci 24 na dobe,a jak partnerka ma większe potrzeby to nie?patrząc takimi kategoriami ...ale zresztą ...no koment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×