Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też uważam, ze terapia jest bardzo pomocna. Wiadomo, że najważniejszy jest lekarz i leki!!! terapia nie zmieni biochemii mózgu, ale widzę po sobie, że terapia uczy żeby popatrzeć na chorobę z innej perspektywy, nauczyć się akceptować pewne aspekty choroby. Może nie którzy tego nie potrzebują, ale pewna część osób chorych na pewno bardzo. Życie z chorobą to przede wszystkim dużo własnej pracy i akceptacji wielu ograniczeń w tym leków.

Dobry nastrój nadal trwa oby przetrwał cały weekend, bo już mam tysiące planów ;)

Co do książek sama poszukuję tej książki:

 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/56553/na-hustawce-emocji-moje-zmagania-z-choroba-dwubiegunowa#buy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bode Miller, wykurwiaj - jak każdego wielkiego autora wyprzedzającego swoją epokę, docenią Go dopiero po śmierci :P:D

 

Monster6, wiem przecież, tak tylko się zgrywam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w ciągu jednego dnia mam ochotę strzelić sobie kulką w głowę,lub za jakiś czas w najlepszym wypadku kogoś zatłuc bo mnie wkurza a za chwilę nie mogę usiedzieć w miejscu z przepełnianej mnie radości to z tego co wiem to szybka zmiana faz. Wiem również że to nie jest wahanie nastroju jak u kobiet w ciąży czy przy menopauzie. Tylko zastanawia mnie dlaczego nigdzie nikt nie pisze że depersonalizacja i lęki są na porządku dziennym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster6

 

Dziękuję za odpowiedz. Nie wydaje mi się żeby moje wahania były od czegoś innego. Generalnie jestem tego pewna. Najlepiej poszłabym do psychiatry, oczywiście mam zamiar znów go odwiedzić ale najlepiej już po przeprowadzce do innego miasta. Tylko obawiam się że źle mnie zdiagnozuje i da mi znowu jakieś beznadziejne leki które znów mi namieszają w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś zdecydowanie za dużo dobrego nastroju, oczywiście dołki są i ta chwiejność, ale jak na to, że aktualnie nie biorę leków i antydep za dużo mam optymizmu. Przypuszczam, że ma na to wpływ słońce i ciągły wysiłek fizyczny typu bieganie, rower. Każdą wolną chwilę spędzam na słońcu. Z niepokojem myślę o tym, że nie długo lato się skończy i przyjdzie ta potworna jesień, a zaraz zima, a dla mnie to zawsze oznaczało nawrót ciężkiej leżącej depresji.... brrr... oby tym razem było inaczej w co wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u swojego konowała. Wypisał Seronil na 3 miesiące. Poprosiłem jeszcze o Trittico. Popróbuje sobie to kombo skoro jestem na urlopie. Jak dobrze pójdzie to może całkowicie zamienię leki i zrezygnuje z Seronilu. Kto wie? Będę pewnie lepiej zasypiał i libido może trochę skoczy.Nie ma we mnie hurraoptymizmu. Znam te złudne fałszywe nadzieje, które pryskają jak bańka mydlana po 6-8 tygodniach. Zbyt wiele razy już to przerabiałem ,ale przynajmniej na takie korzyści z tego leku liczę. Czy coś z tego będzie to czas pokażę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj na noc wziąłem Trittico to dzisiaj już z niego zrezygnowałem. Pobudził mi apetyt i byłem zamulony przez pół dnia do południa. Pierdole to. Nie chcę się bawić półśrodkami. Fluoksetyna mi wystarczy. Postanowiłem sobie ,że jak wróci mi libido po tritico to pojadę na kurwy. Ale z mojego postanowienia nici. Kurwa z opisu najlepszym lekiem dla mnie był Wellbutrin ,ale powodował mocny niepokój i tak w kółko plusy(o ile jakieś są to minimalne) i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po tygodniu to w ogóle można coś powiedzieć o działaniu leku???

Wczoraj widziałam się ze znajomym psychiatrą, powiedział, że mam ewidentną górkę, albo jakiś górkowy mix i jak się nie zacznę leczyć to mnie zamknie u siebie na oddziale. Znając go pewnie to zrobi bo bardzo chce mi pomóc. Pier*ole idę w następnym tyg do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×