Skocz do zawartości
Nerwica.com

CHAD- Choroba Afektywna Dwubiegunowa cz.III


Amon_Rah

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko długo nie wytrzymam w tym ućpaniu neuroleptykowych.Chociaż wiem że jest konieczne to jakoś nie mogę.Jak dostałem kiedyś kwetę na pacyfikację tego stanu to na drugi dzień byłem tak naćpany że podłoga mi się podnosiła,szafy skakały na boki.Nic przyjemnego.Chodziłem jak zombi i tylko czekałem aż lek przestanie działać żeby wrócić do ''normalności''.

 

To może się ućpaj jakoś do połowy?

Z kwetą u mnie jest tak, że ścina po przerwie i brana nieregularnie oraz w nierównych dawkach. Mogę być w śpiączce albo chodzić jak zombi. Do regularnych dawek (tyle samo w dzień i w nocy) mogę się przyzwyczaić i nie jestem aż tak zamulona. Mam wrażenie też, że bardziej zamula poniżej 150 niż powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu olanzapinę,kwetiapinę,apiriprazol.Tylko długo nie wytrzymam w tym ućpaniu neuroleptykowych.

 

Jeśli dajesz radę bez zbicia manii, to cofam "świadomym debilem". Ale masz też chyba świadomość, że im bardziej teraz wycieńczysz mózg, tym cięższa przyjdzie depresja.

Z Twoich postów i opisu najwyraźniej mania w czystej postaci, pewnie trochę dysforyczna.

Ciekawe co napisałeś, że jesteś świadomy manii. Ja swoich hipomanii przed leczeniem nie byłem świadomy. Kolejne to były już manie psychotyczne, więc trzeźwa ocena sytuacji nie była możliwa.

Teraz mając świadomość nadchodzącej manii - grzecznie pociągnąbym neuroleptyki, bo wiem, że skończy się psychozą. Mam szczęście, bo wiem że taki amisulpryd mi pomoże.

Czy jestem debilem biorąc 2 antydepresanty obecnie? Raczej nie. Wellbutrin - jedyny lek, który toleruję i nie indukuje u mnie manii, a Trittico - to tylko mikrodawka na sen, który Wellbutrin zakłóca.

Samoleczenie - moją drogą. Teraz to ja idę do lekarza i mówię, co ma mi przepisać, a jeśli tylko nie mam srogich objawów choroby - zawsze odstawiam leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pobycie w klinice psychiatrii poznałem typa który ma chad nie bierzę leków ma remisję normalnie funkcjonuję a dostaję manii psychotycznych tylko po ćpaniu.Wtedy mu odpierdala na grubo lata nakręcony,modli się twierdzi że ma magiczną moc a jego ręce leczą więc chodzi dotyka i sądzi że uzdrawia.

 

Dlatego niestety od 4 lat nie palę trawki, która była lepsza niż każdy antydepresant. Miałem równie grubo lub grubiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Żadne artykuły nie zmienią stygmatyzacji chorób psychicznych w tym chad.Bo kto nie miał z tym styczności i tak tego nie zrozumie jakby nie próbował.Rozumieją to osoby które same to mają albo kogoś bliskiego z tym.Od kiedy mam wyjebane i się przyznaję do tego co na choruję nie którym.To się dowiaduję że np. jedna panna ma ciotkę z chad albo znajomy wójka z chad.Te osoby bardzo dobrze wiedzą jakie to gówno i znają to piekło jakie przechodzą rodziny z chadowcami.

 

Wielokrotnie się przekonałem że rozmowa ze zdrowymi o ,,naszych,, przypadłościach kompletnie nie ma sensu.

Przekonuję się o tym we własnym domu prawie każdego dnia................. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster6, Jestem pod wrażeniem, że zachowujesz jakikolwiek krytycyzm w tym stanie. Jak czytam Twój opis stanu maniakalnego, to przypomina mi się bodaj 2005r, kiedy miałem taką wypisz-wymaluj półroczną manię bez kontroli i bez jej świadomości. Po prostu po długiej depresji paroksetyna wywaliła mnie w kosmos i uznałem, że w końcu wyzdrowiałem xD.

Szósty miesiąc manii to była już psychoza z urojeniami. Popełzłem do lekarza i bredziłem o pokonaniu "piasków pustyni". Rispolept zniósł urojenia i wpadłem w depresję prawie trzyletnią. Po drodze szpital, lity, sryty i dopiero w 2008r. uzdrowił mnie Wellbutrin (a może zwyczajnie zniósł podsycające zły stan działanie różnych zamulaczy). Od tamtej pory przestałem łykać jak pelikan sugerowane leki i biorę te, które toleruję, lub w lepszym stanie żadnych.

Namawiałm bym Cię jednak Monster6, żebyś jednak coś na tą manię zaczął brać. Powinna szybko przejść, więc długo znienawidzonych neuroleptyków nie będziesz musiałłykać.

 

Z życia ponoć ruina i nie zapowiada się nic dobrego a u mnie całkowita beztroska i ten uśmiech jakby nic się nie działo i jakoś to będzie.Decyzję podejmuję pod wpływem impulsu i zupełnie przypadkiem

 

Jak pewnie zdajesz sobie sprawę konsekwencje manii bywają nieprzyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś jest ciekawy a może kogoś przestrzegnie

Albo kogoś poniesie żeby odstawić leki :P

Mnie zawsze kusi wizja wakacji od piguł, jak czytam, że ktoś nie bierze ( mimo że lit działa na mnie spoko to i tak fajnie byłoby nie musieć tego żreć, kontrolować czy nie za dużo we krwi czy nie za mało bla bla bla.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monster6 jak na manię to jesteś bardzo logiczny. Ja to bym pewnie już pisała do administracji ze 100 pomysłami na rozwój forum, albo inne bzdety.

Ale za taką małą hipo to tęsknię.

 

Carica Milica raz na pół roku? Łoł fajnie. Ja mam co miesiąc - dwa. Biorę 1250mg. Przynajmniej uboków nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, Jeśli ktoś ma chad. To nie są zalecane same antydepresanty w tym ssri też.Bo to tylko lek antydepresyjny a w chad oprócz depresji są jeszcze 'przeciwieństwa depresji''.Jak się bierze ssri to z lekiem normotymicznym(działającym przeciwmaniakalnie) Same ssri mogą:

-wywołać epizod hipo/maniakalny przez co pogarszają przebieg choroby

-spowodować rapid cycling czyli ponad 4 epizody w ciągu roku(różne)

-destabilizować nastrój

 

Mam lamotrix ale sie go boje brac

 

Kiedys bralem sertraline wiec znowu do niej wrocilem. Mam straszne obsesje-kompulsje + napady lęku. Czuje za zwariuje zaraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, Jeśli ktoś ma chad. To nie są zalecane same antydepresanty w tym ssri też.Bo to tylko lek antydepresyjny a w chad oprócz depresji są jeszcze 'przeciwieństwa depresji''.Jak się bierze ssri to z lekiem normotymicznym(działającym przeciwmaniakalnie) Same ssri mogą:

-wywołać epizod hipo/maniakalny przez co pogarszają przebieg choroby

-spowodować rapid cycling czyli ponad 4 epizody w ciągu roku(różne)

-destabilizować nastrój

 

Mam lamotrix ale sie go boje brac

 

Kiedys bralem sertraline wiec znowu do niej wrocilem. Mam straszne obsesje-kompulsje + napady lęku. Czuje za zwariuje zaraz.

 

Tylko że ani lamotrygina ani sertralina nie chronią przed hipomanią/manią jeśli masz chad.

 

Trudno powiedziec czy mam. A jaka jest roznica miedzy SSRI a normotykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, czemu się boisz? Są gorsze mózgojeby niż lamotrygina, które serwują w ChADzie

Nie powinieneś tak pisać i robić mentliku w głowie komuś.

Lamotrygina na każdego działa inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, Może warto spróbować,a nie słuchać zasłyszanych ,,mądrych opini,,

Spróbuj nie masz nic do stracenia jak Ci Lamotrygina nie podejdzie to odstawisz.

Ja biorę Lamotrygine -minimalną dawkę terapeutyczną 200 mg na dobę i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ḍryāgan, Napisałeś konkretnie takie zdanie :

,,wisnia80, czemu się boisz? Są gorsze mózgojeby niż lamotrygina, które serwują w ChADzie,,

Czyli co sugerujesz że chodzi się po Lamotryginie do tyłu?Czy też jest się kompletnym warzywem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ḍryāgan, Nie lubię manipulowania wypowiedzią.

A dziewczyna powinna sprawę omówić raczej ze swoim lekarzem,a nie wypytywać na forum.

Zrobi co będzie chciała i nie zamierzam się więcej udzielać.

 

Tak BTW to widzę dzisiaj w psychiatrę się bawisz i dajesz ,,złote rady ,, wszędzie ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×