Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nikotyna i kofeina a natręctwa.


zok21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem chory na nerwicę natręctw oraz zaburzenia schizotypowe.

Strasznie dużo palę (40 sztuk mocnych papierosów dziennie) oraz piję kawy (od4 do 7).

Jest to strasznie komulsywne(tzn. nie jest to natręctwo) ale nie potrafię sobie odmówić żadnego papierosa w ciągu dnia oraz żadnej kawy.Jak wiadomo są top stymulanty.Ostatnio zacząłem mieć myśli natrętne o tematyce ksobnej i prześladowczej (mam je ciągle )ale są one bardzo mocno nasilone - A Z PAPIEROSÓW I KAWY NIE POTRAFIĘ ZREZYGNOWAĆ:((

Czy macie jakieś dla mnie porady??

 

ps.Ostatnio boję się że są to myśli paranoiczne , prawie w ogóle nie wychodzę z domu , boję się wyjść na balkon , ciągle tylko te fajki i kawa:((.Nie jestem nowy na forum , po prostu zapomniałem swojego hasła i załozyłem nowe konto ;).

Tu macie mojego posta z przed prawie 2 lat - my-li-natr-tne-o-charakterze-prze-ladowczym-t9870.html

 

Z góry dziękuję za porady.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kurew..ki zok,niezłe masz jazdy z tymi natrectwami, fajki wydzielaja dopamine syndrom szczescia i zatrzymuja jakis tam przekaznik co jest odpowiedzialny za poziom tej dopaminy (pełnia szczescia :D wydziela sie do woli) na rzucenie tego dziadostwa polecam ksiazke aliena cara '' łatwy sposób na rzucenie palenia" (ja kilka miesiacy nie palilem),jak pijesz tyle kaw to wypłukujesz dużo magnezu a nadmiar fajek prowadzi do niedotlenienia a gdzies czytałem ze własnie niedotlenienie jakis czesci ciała w tym płuc ,zwiększa i powoduje lęk, pij kawy z duża iloscią mleka bierz oprócz swoich leków magnez,a jesli chodzi o fajki to wiem jak jest,trudno sie nawet ograniczyc czasami,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak palę papierosa to odczuwam lęk i nigdy papierosy nie poprawiały mi nastroju. Natomiast kawa bardzo mi pomaga, a jeszcze lepiej Red bull ale on rozwala żołądek i piję go sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz mi powiedział, że kawa moze ( ale nie musi ) nasilac leki i mysli bo zawiera kofeine i nas pobudza, natomiast co do fajek - ja rzucilem 2 lata temu nikotyna zweza naczynia krwionosne i przez to nam sie po papierosie tak dziwnie koluje w glowie, ale ja mialem juz takie jazdy ze po fajku tracilem prawie przytomnosc- wolalem olac to badziewie

kawka jest dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×