Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

A jakie on ma uzasadnienie dla takich dawek ? Przecież 45mg to by powykręcało słonia, który zjadł konia.

Przecież to już nawe nieekonomiczne się staje.

4,5 opakowania na miesiąc x 20 zł zamiennika to daje 90 zł.

 

Nie, nie, nie... to już musi być sadomaso. On to musi lubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad tym, bo jednak trochę do glowy wchodzi ten lek delukatnie zwalniajac f. poznawcze. Oczywiscie nie tek jak inne leki. I tak escitalopram jest najlepszy pod tym wzgledem, ale ja w ogole nie lubie czuc leku w glowie, albo raczej nie znosze. Umysl.powinien byc przejrzysty i bystry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jakie dawki są dopuszczalne w niektórych przypadkach leków z grupy SSRI: http://www.mp.pl/psychiatria/zaburzenia/zaburzenia-lekowe-nerwicowe/show.html?id=42656

 

Wyjątkowo dobrze tolerują tą dawkę esci,od jutra wchodzę na 60 mg.

 

No właśnie. W niektórych przypadkach. Twój lekarz pewnie nie wie o Twoich poczynanich :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tu nowa... Od 7 lat leczę się na nerwicę lękową. Na początku brałam Parogen - było super przez 3 lata - ale zamieniłam na Setaloft po przytyciu ponad 30 kg.....Byłam szczęśliwa ale i gruba....co mnie dołowało. Setaloft początkowo działał dobrze, przez około 2 lat, ale potem lęki się nasiliły - dawka zwiększona a poprawy brak. Teraz jestem Escipram od września - i niby jest ok, a niby nie -lęki się pojawiają - teraz biorę 1,5 tabletki i jest totalna masakra. Ja już nie wiem co robić....wrócić do Parogenu czy poczekać jeszcze (5miesiąc brania Esci),

 

 

Pozdrawiam Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tu nowa... Od 7 lat leczę się na nerwicę lękową. Na początku brałam Parogen - było super przez 3 lata - ale zamieniłam na Setaloft po przytyciu ponad 30 kg.....Byłam szczęśliwa ale i gruba....co mnie dołowało. Setaloft początkowo działał dobrze, przez około 2 lat, ale potem lęki się nasiliły - dawka zwiększona a poprawy brak. Teraz jestem Escipram od września - i niby jest ok, a niby nie -lęki się pojawiają - teraz biorę 1,5 tabletki i jest totalna masakra. Ja już nie wiem co robić....wrócić do Parogenu czy poczekać jeszcze (5miesiąc brania Esci),

 

 

Pozdrawiam Magda

 

A Twój lekarz wie że po 5 miesiącach nadal masz lęki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha albo słabą psychike. Wydał mi się przez chwilę ze zamiast 30mg to wziąłem dwa razy po 30mg citalu i się przestraszyłem ,ze przedawkowałem. Okazało się ze nie przedawkowałem ale teraz mnie lęki nachodzą. A jakie sa objawy przedawkowania w ogóle? zespol serotoninowy czy skutki uboczne z ulotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha albo słabą psychike. Wydał mi się przez chwilę ze zamiast 30mg to wziąłem dwa razy po 30mg citalu i się przestraszyłem ,ze przedawkowałem. Okazało się ze nie przedawkowałem ale teraz mnie lęki nachodzą. A jakie sa objawy przedawkowania w ogóle? zespol serotoninowy czy skutki uboczne z ulotki?
Patrz ile kolega bączuś bierze i nie narzeka. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam pecha albo słabą psychike. Wydał mi się przez chwilę ze zamiast 30mg to wziąłem dwa razy po 30mg citalu i się przestraszyłem ,ze przedawkowałem. Okazało się ze nie przedawkowałem ale teraz mnie lęki nachodzą. A jakie sa objawy przedawkowania w ogóle? zespol serotoninowy czy skutki uboczne z ulotki?
Patrz ile kolega bączuś bierze i nie narzeka. :mrgreen:

 

ale ja przeżyłem już zespół serotoninowy......i mam traumatyczne wpomnienia. To było w koncówce listopada ale wspomnienia są czasem jak żywe.

 

-- 15 lut 2016, 20:20 --

 

Juz mi lepiejpo 5mg hydoxyzyny. Zastanawiam się czy ja po prostu nie biorę zbyt małej dawki citalu skoro stres powoduje jak by osłabienie/przerwanie działąnia leku. Tydzień temu jak się wkurzyłem bo miałem problemy z kompem i nie wiedziałem czy nie trzeba będzie kupić nowego, tez mi się pogorszyło z nerwica. Jednak wtedy pojawił się zaledwie niepokój niewielki. Dzisiaj było o wiele gorzej bo i szum w uszach, zołądek ściśnięty. Czego to moze byc skutek , takie nagłe powroty objawów?

Dodam ,że jak brałem sertagen to żaden stres nie był w stanie wywołac depresji-na nia się leczyłem sertagenem. Wywnioskowałem stąd ze 30mg citalu to za mało dla mnie. Taka dawka styka gdy bym prowadził 100% bez stresowe życie. W piątek mam wizyte a teraz bym chciał zasięgnąć opini specjalistow z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi...

Mam wykupiony lek ELICEA ale jak czytam o tych skutkach to odciągam w czasie jak tylko się da przyjmowanie tego specyfiku....

Czy mam się czego obawiać ?

 

Na co masz przepisany esci?

Ja oprócz suchości w ustach i zmniejszonego libido nie miałem większych ubokow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×