Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Dominik wot, dobra, poczytałem, pomyślałem i koncepcje mam dla Ciebie taką, że być może potrzebujesz serotoniny i dopaminy na raz. Stąd fluoksetyna nieco Ci pomagała. Takie jest moje zdanie, amitryptylina też jest antyserotoninowa także... skoro wkurzenie miałes po niej to nieśłuży ci jej metabolit czyli nortryptylina.

noo :D dokładnie tak jest :) ja to wiem :) no i się tego domyślam...

 

 

tylko moje pytanie jest inne : co mam k*rwa w takim razie brać kolego :P ??? hehehe :)

 

-- 23 gru 2015, 08:36 --

 

Tianeptyne + esci???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, akurat nie moge znalezc linka do tego posta, jednak to naprawde trudna literatura i autor posluguje sie bardzo czesto typowo medycznymi pojeciami bez objasnien, stad raczej nie jest to najlepszy wybor jako poczatek swojego zainteresowania tym tematem. Jednak jezeli bardzo bys potrzebowal, to pw. Lepiej zacznij od ksiazki Kalat'a, Stahl'a czy od tego tematu:

sex-drugs-podstawy-cz-1-t56774.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to co Wy braliscie i łykaliscie pierwsi go wymyslicie i nie omieszkacie spróbować tego na sb. :P napiszcie potem jak wrażenia ;)

 

-- 23 gru 2015, 12:20 --

 

hahaha Vengence + ahino

 

-- 23 gru 2015, 12:47 --

 

bylibyscie niezłą parą :P

 

a co nie ma cie kto dymać, zazdrosny jesteś!? :mrgreen:

 

-- 23 gru 2015, 20:21 --

 

Dominik_wot, akurat nie moge znalezc linka do tego posta, jednak to naprawde trudna literatura i autor posluguje sie bardzo czesto typowo medycznymi pojeciami bez objasnien, stad raczej nie jest to najlepszy wybor jako poczatek swojego zainteresowania tym tematem. Jednak jezeli bardzo bys potrzebowal, to pw. Lepiej zacznij od ksiazki Kalat'a, Stahl'a czy od tego tematu:

sex-drugs-podstawy-cz-1-t56774.html

 

Po co ma to czytać jak on nic z tego nie zrozumie. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to co Wy braliscie i łykaliscie pierwsi go wymyslicie i nie omieszkacie spróbować tego na sb. :P napiszcie potem jak wrażenia ;)

 

-- 23 gru 2015, 12:20 --

 

hahaha Vengence + ahino

 

-- 23 gru 2015, 12:47 --

 

bylibyscie niezłą parą :P

 

a co nie ma cie kto dymać, zazdrosny jesteś!? :mrgreen:

 

-- 23 gru 2015, 20:21 --

 

Dominik_wot, akurat nie moge znalezc linka do tego posta, jednak to naprawde trudna literatura i autor posluguje sie bardzo czesto typowo medycznymi pojeciami bez objasnien, stad raczej nie jest to najlepszy wybor jako poczatek swojego zainteresowania tym tematem. Jednak jezeli bardzo bys potrzebowal, to pw. Lepiej zacznij od ksiazki Kalat'a, Stahl'a czy od tego tematu:

sex-drugs-podstawy-cz-1-t56774.html

 

Po co ma to czytać jak on nic z tego nie zrozumie. :twisted:

no na szczęście nie ma mnie kto dymać :P dzięki Bogu NIE i nie nie jestem i to wcale zazdrosny ;)

a pozatym zrozumiem więcej niż Ty no i koniec tych przepychanek słownych każdą Twoją odpowiedź będę traktować jako wygraną no bo idą święta a dwa to nie jest miejsce ani temat do takich rozmów...nie kłóć się ze mną - spadaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to co Wy braliscie i łykaliscie pierwsi go wymyslicie i nie omieszkacie spróbować tego na sb. :P napiszcie potem jak wrażenia ;)

 

-- 23 gru 2015, 12:20 --

 

hahaha Vengence + ahino

 

-- 23 gru 2015, 12:47 --

 

bylibyscie niezłą parą :P

 

a co nie ma cie kto dymać, zazdrosny jesteś!? :mrgreen:

 

-- 23 gru 2015, 20:21 --

 

Dominik_wot, akurat nie moge znalezc linka do tego posta, jednak to naprawde trudna literatura i autor posluguje sie bardzo czesto typowo medycznymi pojeciami bez objasnien, stad raczej nie jest to najlepszy wybor jako poczatek swojego zainteresowania tym tematem. Jednak jezeli bardzo bys potrzebowal, to pw. Lepiej zacznij od ksiazki Kalat'a, Stahl'a czy od tego tematu:

sex-drugs-podstawy-cz-1-t56774.html

 

Po co ma to czytać jak on nic z tego nie zrozumie. :twisted:

no na szczęście nie ma mnie kto dymać :P dzięki Bogu NIE i nie nie jestem i to wcale zazdrosny ;)

a pozatym zrozumiem więcej niż Ty no i koniec tych przepychanek słownych każdą Twoją odpowiedź będę traktować jako wygraną no bo idą święta a dwa to nie jest miejsce ani temat do takich rozmów...nie kłóć się ze mną - spadaj...

 

Nie zasłaniaj się świętami, nie ważne z resztą, żartuje tylko luzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jaka nazwa handlowa jest wenlafaksyna szybkouwalniajaca?

Witam Efectin jest chyba ta wersja wolnouwalniaja sie, pamietam ze na poczatku jak bralem (Velafax) to byly takie rozowe kapsulki i fajnie kopalo. I moje pytanie czy ta substancja ma wersje szybko i wolnouwajniajaca jak metylofenidat. Czy istnieje tylko ta wolna o tzw przedluzonym dzialniu. Jesli sa te o szybkim uwalnianiu prosilbym o nazwy handlowe.. Z gory dziekuje i pozdrawiam:))

 

 

Prosze o przeniesienie do dzialu Leki gdyz znowu mam problem z dodawaniem watkow w tym dziale, moge jedynie w Indeksie:/

 

 

 

Jeśli jeszcze raz któryś z Użytkowników forum będzie wypowiadał się w tym wątku nie na temat to przyznam ostrzeżenie lub zbanuję. Do spamowania są stworzone odpowiednie wątki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Proszę Was o odpowiedź w sprawie czysto teoretycznej. Chciałbym wiedzieć na które receptory w teorii wpływa wenlafaksyna i jakie działanie powoduje jej wpływ na konkretny receptor. Czy w ogóle znajdę gdzieś w internecie informację na ten temat? I analogicznie też tyczyłoby się to leków z grupy SSRI. W tutejszym temacie "Czym różnią się poszczególne SSRI" te wszystkie rzeczy opisane są dosyć pobieżnie a mnie chodzi o szczegóły.

 

-- 24 gru 2015, 14:25 --

 

Ricah wkleił link ze świetnym, dokładnym opisem funkcji poszczególnych receptorów. Teraz znalazłem ten link. Właśnie o coś takiego mi chodzi. Do szczęścia potrzebowałbym jeszcze tylko na które z receptorów działa wenlafaksyna w szczególności + leki z grupy SSRI :smile:

 

-- 24 gru 2015, 14:38 --

 

Nie sprecyzowałem więc teraz to zrobię. Na które receptory wywiera wpływ wenlafaksyna, tzn. których receptorów jest agonistą a których antagonistą i jakie działania się z tym wiążą.

 

-- 24 gru 2015, 14:54 --

 

I jeszcze takie pytanie. Wpływ na które receptory powoduje, że wenlafaksyna jest świetna w walce z lękiem uogólnionym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Proszę Was o odpowiedź w sprawie czysto teoretycznej. Chciałbym wiedzieć na które receptory w teorii wpływa wenlafaksyna i jakie działanie powoduje jej wpływ na konkretny receptor. Czy w ogóle znajdę gdzieś w internecie informację na ten temat? I analogicznie też tyczyłoby się to leków z grupy SSRI. W tutejszym temacie "Czym różnią się poszczególne SSRI" te wszystkie rzeczy opisane są dosyć pobieżnie a mnie chodzi o szczegóły.

 

-- 24 gru 2015, 14:25 --

 

Ricah wkleił link ze świetnym, dokładnym opisem funkcji poszczególnych receptorów. Teraz znalazłem ten link. Właśnie o coś takiego mi chodzi. Do szczęścia potrzebowałbym jeszcze tylko na które z receptorów działa wenlafaksyna w szczególności + leki z grupy SSRI :smile:

 

-- 24 gru 2015, 14:38 --

 

Nie sprecyzowałem więc teraz to zrobię. Na które receptory wywiera wpływ wenlafaksyna, tzn. których receptorów jest agonistą a których antagonistą i jakie działania się z tym wiążą.

 

-- 24 gru 2015, 14:54 --

 

I jeszcze takie pytanie. Wpływ na które receptory powoduje, że wenlafaksyna jest świetna w walce z lękiem uogólnionym?

 

Znasz angielski??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jaka nazwa handlowa jest wenlafaksyna szybkouwalniajaca?

Witam Efectin jest chyba ta wersja wolnouwalniaja sie, pamietam ze na poczatku jak bralem (Velafax) to byly takie rozowe kapsulki i fajnie kopalo. I moje pytanie czy ta substancja ma wersje szybko i wolnouwajniajaca jak metylofenidat. Czy istnieje tylko ta wolna o tzw przedluzonym dzialniu. Jesli sa te o szybkim uwalnianiu prosilbym o nazwy handlowe.. Z gory dziekuje i pozdrawiam:))

 

 

Prosze o przeniesienie do dzialu Leki gdyz znowu mam problem z dodawaniem watkow w tym dziale, moge jedynie w Indeksie:/

 

 

 

Jeśli jeszcze raz któryś z Użytkowników forum będzie wypowiadał się w tym wątku nie na temat to przyznam ostrzeżenie lub zbanuję. Do spamowania są stworzone odpowiednie wątki!

 

Nie do konca rozumiem o co chodzi.. Chcialem umiescic ten watek w dziale Leki -natomiast nie pojawia mi sie tam okienko"Nowy watek" w tym dziale. We wszystkich innych jest O.K. Moge jedynie je zamieszczac w Indeksie i one zostaja pozniej przenoszone.. Prosilbym o jakiej sprostowanie ew. odnosnie mojego konta, gdyz nadole dzialu jest napisane, ze moge zakladac watki. Natomiast jesli chodzi Ci o cos innego (niestosowne pytanie w tym watku na temat wenlafaksyny) to pytanie jest chyba jak najbardziej stosowne?(przynajmniej tak mi sie wydaje) Zalezalo mi na odpowiedzi czy wszystki leki z ta substancja sa przedluzonym dzialaniu czy sa rowniez szybkouwalniajace? Jesli chodzi o metylofenidat to bylo tylko porownanie, dla zobrazowania o co mi chodzi bo byc moze nie kazdy zalapal a duzo osob wie ze sa dwie wersje metylo i mialem nadzieje ze to bardziej pojasni moje pytanie. Czy mozesz mi powiedziec co jest w tym az tak niestosownego, bo nie wiem, ktorym momencie polelnilem blad, lubie korzystac z tego forum bo jest wiele ciekawych inforamcji, ale tym razem naprawde czuje sie oslupiony bo nie mam pojecia, gdzie zrobilem cos niestosownego. Nie chce dostac bana czy ostrzezenia za niewinnosc:P staram sie umieszczas watki prawidlowo/jedynie cos z dzialem Leki cos szwankuje i prosilbym o sprawdzenie co sie dzieje;/ Dzieki i pozdrawiam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :)

Wesołych :pirate:

 

Mam pytanie :D

Brałam pol roku effectin 75 i wlasnie odstawilam, od wczoraj nie biore juz w ogole.

Zanim zaczelam sie leczyc to czesto krecilo mi sie w glowie w miejsach publicznych.

 

Od wczoraj bardzo kreci mi sie w glowie i nie umiem zdania złożyc, w dodatku wszystko mnie wkur**a :pirate:

Myslalam, ze te zawroty to tylko na dworcu i jak wroce do domu to bedzie ok (do domu rodzinnego na swieta)

Jestem w domu i nawet jak siedze to kreci mi sie we łbie :uklon:

Teraz sie boje, ze nie wroce do domu..

Mam alprox przy sobie, ktory biore bardzo rzadko. Wzielam wczoraj 0,5 i nie dosc, ze mi nie bardzo pomogło na te lęki to jeszcze czułam sie nacpana :pirate:

 

To jest normalne przy odtsawieniu? Czy ja sobie to wmawiam? albo moze umieram na cos :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :)

Wesołych :pirate:

 

Mam pytanie :D

Brałam pol roku effectin 75 i wlasnie odstawilam, od wczoraj nie biore juz w ogole.

Zanim zaczelam sie leczyc to czesto krecilo mi sie w glowie w miejsach publicznych.

 

Od wczoraj bardzo kreci mi sie w glowie i nie umiem zdania złożyc, w dodatku wszystko mnie wkur**a :pirate:

Myslalam, ze te zawroty to tylko na dworcu i jak wroce do domu to bedzie ok (do domu rodzinnego na swieta)

Jestem w domu i nawet jak siedze to kreci mi sie we łbie :uklon:

Teraz sie boje, ze nie wroce do domu..

Mam alprox przy sobie, ktory biore bardzo rzadko. Wzielam wczoraj 0,5 i nie dosc, ze mi nie bardzo pomogło na te lęki to jeszcze czułam sie nacpana :pirate:

 

To jest normalne przy odtsawieniu? Czy ja sobie to wmawiam? albo moze umieram na cos :pirate:

 

Pewnie, że jest to normalne, ja miałem podobnie, dodatkowo kopnięcia prądem i inne rewelacje, to najgorsze gówno do odstawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczełam brac wenle to nie umialam wyjsc z domu bo było mi słabo.

Przez miesiac, dwa nie pracowałam i nie chodziłam na uczelnie.. W dodatku bardzo często płakałam.

 

Teraz normalnie jezdze do pracy bez alpra (biore go tylko w stresujacych momentach)

Jeszcze na poczatku leczenia wydawało mi sie, że jestem w ciezkiej psychozie, tego tez juz nie mam..

 

Czasem jeszcze boje sie byc sama w domu, ale to jak sie czegos naczytam ;)

 

Zyć mi sie zawsze chciało tak samo ;) wiec tutaj sie nie wypowiem.

 

Tylko dalej mam tak, ze jak nie musze wychodzic z lozka to nie wychodze :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×