Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Peter007, U mnie nadmierne pocenie się, utrzymywało się przez cały okres kuracji wenlą. Nie u każdego tak musi być. U Ciebie może trwać np. kilka tygodni po zwiększeniu dawki a później z dnia na dzień ustąpić. Ale niekoniecznie musi ustąpić. Może utrzymywać się przez cały okres leczenia. Pamiętaj, że im wyższa dawka leku (każdego, nie tylko wenli), tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych. A akurat nadmierne pocenie się, to jeden z najczęstszych skutków ubocznych wenlafaksyny.

Wchodzenie na wenlafaksynę to i tak pikuś w porównaniu ze schodzeniem z niej, ale o to póki co nie musisz się martwić ;) Jaką nazwę leku bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa Efectin, ale mam tez 150mg Faxolet. mialem pocenie nocne na 37,5mg i na 75mg, ale po 2-3 dniach wszystko wracalo do normy. Teraz ta sennosc w ciagu dnia mnie martwi, co ciekawe teraz mam full energii a jest pozno. Dopiero 3 dni na 150mg, wiec pewnie sie jakos to wszystko wyrowna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, Dla mnie wenlafaksyna była najlepszym antydepresantem. Za jakiś tydzień prawdopodobnie wrócę do niej.

 

-- 31 gru 2015, 22:56 --

 

Muszę w końcu ruszyć się z domu do pracy a wiem, że tylko wenlafaksyna potrafi wyciągnąć mnie z depresji i nerwicy. Zobaczymy czy zaskoczy.

 

-- 31 gru 2015, 22:58 --

 

Peter007, Dobrze działa u Ciebie na depresję? Mocno poprawiła nastrój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, Wenlafaksyna była moim pierwszem lekiem antydepresyjnym. Niestety rozkręcała się bardzo długo bo ponad 2,5 miesiąca. Jednak kiedy już zaczęła działać to poczułem się jak zdrowy człowiek. Zero depresji, fobii społecznej i lęków. Podjąłem wtedy decyzję o samowolnym odstawieniu i to był ogromny błąd bo wszystkie objawy choroby momentalnie wróciły + dołączył się do tego jeszcze zespół odstawienny, którego nikomu nie życzę. Czegoś tak okropnego jeszcze w życiu nie przeżyłem. To był horror.

Po kilku miesiącach od odstawienia ponownie wróciłem do wenlafaksyny. Jednak tym razem już bez efektów. Później były kolejno: paroksetyna, moklobemid, Wellbutrin, sertralina. Jedynie sertralina z tych leków podziałała na mnie, ale było to jedynie działanie wyciszająco-ogłupiające i nawet dobre przeciwlękowe. Tylko co z tego jak czułem się jak jakiś półmózg. Więc o normalnym funkcjonowaniu na niej nie ma mowy dlatego za tydzień wracam do kuracji wenlafaksyną. Chcę brać tym razem oryginał, czyli Efectin bo z tymi zamiennikami to różnie jest. Brałem już z wenli: Efectin, Alventę, Prefaxine i Jarvis. Działały na mnie Efectin i Jarvis. Dwa pozostałe nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja lekarka tez mi mowila, zeby cierpliwie czekac do 3 miechow i zacznie dzialac. U mnie juz po 7+ dniach leki i deprecha duzo mniejsze. Teraz to juz jest totalny luz, xanax nie musze brac doraznie. Wczesniej pomagal mi Escitalopram/Lexapro, jedyna jego wada, ze zamula potwornie. Efectin ma mnie pobudzic w dawce 150mg, wiec czekam .... Ogolnie jak sie przetrwa te skutki uboczne co sa przez pierwsze kilka dni / tyg, to dzialanie jest faktycznie super :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, Z tego co piszesz to widzę, że jesteś jednym ze szczęściarzy na których działają praktycznie wszystkie leki z grup SSRI/SNRI. Bo wszystkie, które do tej pory brałeś to działały na Ciebie. Wenlafaksyna też dość szybko zaskoczyła. Po 3 tygodniach to w jej przypadku szybko :smile:

 

-- 31 gru 2015, 23:48 --

 

Peter007, Dlaczego teraz wypisała Ci Faxolet a nie Efectin? Ja tam zawsze wolę brać jeden i ten sam lek przez cały okres kuracji. Wiesz, teoretycznie to jedna i ta sama substancja. A jednak wielu ludzi - w tym ja - dostrzega różnicę po zmianie na inny odpowiednik danej substancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziala na mojego ojca i tez sobie ja chwali, a sporo lekow przerobil. U mnie nastroj OK, mam lepsze i gorsze dni, ale coraz wiecej tych dobrych + naprawde zajebistych dni :).

 

-- 01 sty 2016, 21:09 --

 

Dzis znowu powrocila bezsennosc, ale to chyba zwiazane jest ze zwiekszeniem dawki z 75mg do 150mg 3 dni temu. Pare dni poratuje sie Imovane + Trittice 100mg i moze sie ureguluje wszystko, tak jak bylo na 75mg. Co ciekawe na 150mg czuje, ze puls mam wiekszy, na dawce 75mg nie bylo takiego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, Jeśli mogę spytać. Kto Twojemu Ojcu przepisuje taki zapas leków? Czy na Niego wenlafaksyna też działa tak samo dobrze? A jak u Ciebie z działaniem przeciwlękowym?

 

-- 31 gru 2015, 23:57 --

 

Nie napisałeś mi jak u Ciebie z nastrojem.

 

szaraczek, zmienił Ci lekarz sertralinę na wenflaksynę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekły kogoś oczy po tym leku, wenlafaksynie?

 

Tak przez pierwsze kilka dni piekly mnie oczy rano, po przebudzeniu. Teraz juz tego uboka nie mam.

No niestety, ale ten lek działa bardzo podobnie do ssri, już tu widziałem wielu niby udzrowieńców co czuli się super kila tygodni czy nawet miesięcy a potem to samo co na innyc lekach, ale kto wie, może ten okres u ciebie będzie spory, nie oszukujmy się, ale tego się nie da wyleczyć, może są jacyś wybrańcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter007, kurde trudno mi powiedzieć bo nie mam zdolności zapamiętywania w szczegółach subiektywnych odczuć, tzn. problemy z psychiką dalej są, ale opatulone lepszym nastrojem tak ogólnie.

 

jak nie biorę kilka dni bo się skończy, to moja psychika skrzypi jakby była nienaoliwiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×