Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy ktoś może mi pomóc? Strasznie sie boje


Rafal98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat (koncze 27pazdziernika tego roku) Około roku temu na łamach pazdziernika i listopada mialem napad podczas którego ciezko mi było oddychać i myślałem że zaraz odplyne, pojechalem z rodzicami szybko na sor, zrobili mi ekg, badania krwi, wszystko pozytywnie, podali mi zastrzyk na uspokojenie i jakos to poszlo. Przez kolejne tygodnie zmagalem sie dalej z ciężkim oddychaniem itp aż w końcu to minęło. Przejdźmy do sedna sprawy. Około 5 dni temu obudziłem się w nocy z pulsowaniem głowy, nie wiedzialem o co chodzi, nagle czulem bardzo mocne szybkie walenie serca i myślałem że zemdleje, poszedłem szybko do okna i się jakoś uspokoilem. od tamtej pory regularnie budze się co nocy, na lekcjach czuje sie jakby wszystko było nierealne i nauczycielka mówiła obok a nie do mnie. Mam ciągły ucisk w głowie, jestem senny, pogorszyl mi sie wzrok (nosze okulary nie wiem czy to ma znaczenie) mam ciągły pisk/szum w uszach, z dnia na dzien jest gorzej i coraz bardziej sie boje, czytalem o takich objawach i wyszło że to guz mózgu lub nerwica, nie byłem jeszcze u lekarza ale po weekendzie mam zamiar iść bezzwłocznie. O ile dozyje... Najgorzej jest kiedy o tym myślę wtedy to wszystko sie nasila i mi słabo. Dzis doszedł brak apetytu (mimo ogromnych ilosci pochlanianego wczesniej jedzenia, lubie sobie pojesc i jestem dosc masywny)

 

I ti zwracam sie do Was, uważacie, że to nerwica czy jakiś rak? Ma ktoś podobne objawy? Proszę o pomoc strasznie się boję. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal98, witaj, na SOR podali Tobie zastrzyk uspokajający już po badaniach i wykluczeniu jakiejkolwiek choroby... to powinno dać Tobie do myślenia. Objawy wskazują na zaburzenia lękowo-depresyjne lub lękowe. W takich przypadkach dobrze byłoby pójść do psychiatry po skierowanie na psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bierzesz jakies leki? suplementy ?

ja ostatnio wzielam tauryne bo przeczytalam ze jest dobra na wszystko a okropnie mnie po niej bolala glowa,

mozesz miec tez jakies niedobory witaminowe, poczytaj ktore witaminy dzialaja uspokajajaco...

albo to po prostu Twoja samonakrecajac się psychika i objawy nerwicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Twoje wyniki nie wskazują na nowotwór. Ewentualnie na jakąś infekcję. By zdiagnozować raka, wykonuje się zupełnie inny rodzaj badań, ale myślę, że w Twoim przypadku nie będzie to konieczne. Twoje objawy są niemal książkowymi objawami nerwicy. Oczywiście, musisz skonsultować się z lekarzem i iść do psychiatry, ale sam fakt, jak bardzo jesteś zmartwiony o swoje zdrowie, wskazuje na zaburzenia lękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te same objawy. Zaczęło sie od wybudzenia w nocy z powodu pisku w uszach. Wpadłam w panikę i zaczęłam odpływać. Zawroty głowy, niemożność oddychania. Od tej pory miałam 4 ataki, także w ciągu dnia. Mam zawroty głowy, ciągły ucisk głowy lub rozpieranie, uczucie żelaznej obręczy na głowie. Jestem po wizycie u psychiatry, mam przepisane leki. Też boje się, że to guz mózgu, ale ani psychiatra, ani psycholog nie są tym zaniepokojone- uwązaja, że to nerwica. Dzisiejszy ucisk głowy znowu spowodował u mnie panikę. Mam takie ściski co 5 minut np w mieście, jakby ktoś tę głowę zaciskał mi obcęgami. Zaciska- puszcza, zaciska-puszcza.Koszmar. łączę się w bólu. :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu dziekuje wam bardzo mnie uspokoiliscie :D, strasznie sie bałem i juz odchodzilem od zmyslow bo kazdy mnie zlewal i mowil ze sobie wmawiam i ze mam sie ogarnac bo mnie do psychiatryka zamkna :( ale bardzo mnie pocieszyliscie dziekuje wam !

a propos czy suchosc w ustach i takie nudnosci przy jedzeniu to tez normalne? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i dodam, ze bylem u rodzinnego i powiedział, ze podejrzewa nerwice i powiedział, ze do psychiatry trzeba, tylko ja nie chce isc do psychiatry, ponieważ w przyszlosci chce isc do policji/wojska a choroba psychiczna i leczenie u psychiatry wyklucza taka mozliwosc. Poza tym najblizszy psychiatrya dzieciecy (bo mam jeszcze 17 lat) jest 120km od mojego miasta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal98, w takim razie cała Twoja nadzieja w tym, że wszystko samo Ci przejdzie i do czasu rekrutacji do policji /wojska, czyli instytucji stojących na straży prawa i bezpieczeństwa, nauczysz się łgać na tyle sprawnie, że na testach wstępnych i w rozmowie z psychologiem, nie wyjdzie, że możesz mieć do ukrycia w swej przeszłości coś, czym psycholog na rekrutacji mógłby być zainteresowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal98, Rafale... uspokój się proszę. Miałam nadzieję, że się dowiedziałeś, że objawy, które opisujesz wpisują się w zaburzenia lękowe. Jesteś straszliwie zaabsorbowany swoimi objawami. Czy to się nigdy nie skończy? Ciągle wypytujesz, ludzie Cie uspokajają, a Ty dalej brniesz w temat i pytasz.

Idź na terapię bo na 100% objawy lękowe samoistnie nie ustąpią. Jesteś książkowym przykładem hipochondryka... bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×