Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mama - prawdziwa miłość czy okrutny egoizm?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, Misery!

Myślę, że ten film dobitnie ukazuje, co może być złego w "dobrym".

W nadmiernej opiece, uwielbieniu, dbaniu do przesady, życiu dla kogoś.

Trudno takiej osobie uświadomić, że jej rzekomy altruizm to egoizm do potęgi, a jej dbanie to krzywdzenie.

 

Znacie pewnie takie zagrywki:

"Co złego jest w tym, że chcę Ci dać to i to...?"

"To źle, że się o ciebie martwię..? To mam być obojętna?"

" To już o nic cię zapytać nie moge? Źle, że się interesuję..?"

"Jaka kontrola, ja tylko jestem ciekawa, bo cię kocham.."

"Powiedz mi konkretnie, o co chodzi, no dla siebie to będziesz zatrzymywać..?"

"No weź, zjedz, przecież każdy potrzebuje zjeść"

" myślałam, ze miło spędzimy czas, a ty sobie chcesz iść..?"

" inni ludzie cię tak nie zaakceptują, jak ja"

"Facet to facet, zawsze może odejść i cię zdradzić, to nie sa trwałe więzi. a matka zawsze będzie matka"

"Skoro sama tego nie zrobisz, to ja muszę. Jakim prawem? prawem matki. Bo mie pozwolę, anys popełniła taki błąd. Bo jak widać nie myślisz teraz, wiec trzeba ci pomoc"

 

Ktoś cos doda? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że we wszystkim nie zostal uwzględniony jeden czynnik, tj. znalezienie innego partnera. Dziecko potrzebuje zarowno męskich jak i kobiecych wzorców, bez względu na płeć. To co wynosi z domu warunkuje jego postrzeganie rzeczywistości przez wiele dobrych lat. Nie zmienia to faktu, że samotnie wychowane dzieci potrafia wyjsc na ludzi. Sam jestem przykladem dziecka wychowanego przez samotna matke. Wyroslem na ludzi, skonczylem studia, mam swoje pasje. Na pewno bym powiedział, ze latwo ze wszystkim tej kobiecie nie będzie, jednak moze sie udac jej udźwignąć taka sytuacje. Inna sprawa, ze dziecko pewnego dnia wyfrunie z gniazda i znowu zostanie pustka, wiec moze warto by bylo w jakims stopniu uporządkować swoje sprawy a dopiero brać sie za macierzyństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spacenov, wielokrotnie spotykałam się z opinia kobiet, ze tylko dziecko gwarantuje stałą, prawdziwa miłość do końca życia :arrow: dlatego to dziecko trzeba sobie zrobić, jeżeli nie chce się być samotnym :!: w takim wypadku potomek zastepuje partnera, przyjaciela i wgl zaczyna spełniać w zyciu matki role, której spełniac nie powinien :/ takiej kobiecie jest potem b trudno to dziecko "wypuscic" od siebie, spod swoich skrzydeł :bezradny: i próbują wszelkimi sposobami je od siebie uzaleznic.. autor watku to dla mnie ofiara takiej chorej, egoistycznej miłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziecko potrzebuje zarowno męskich jak i kobiecych wzorców, bez względu na płeć.
A po co? żeby zamiast pozwolić mu być sobą, to od najmłodszych lat, wbić mu do łba, społeczne wzorce męskości i kobiecości? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×