Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kącik humanisty.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

ja również nie czytałam szkolnych lektur - ot, dla zasady :D po skończeniu szkoły nadrobiłam zaległości, przeczytałam prawie wszystkie, bo... Już nie musiałam ;)

 

Ja również! Lektury szkolne to był jakiś koszmar, mnie najbardziej mierziły te z okresu pozytywizmu, fuj. Na szczęście byłem zwolniony z ustnej części egzaminu maturalnego z polskiego, inaczej zapewne poległbym niechybnie. :/

 

I rzeczywiście jest tak, że ludzie, którzy są na bakier z przedmiotami ścisłymi, lubią nazywać się humanistami. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę się pochwalić?

W ogóle na część ustną pracy nie napisałam ;) Byłam tak zajęta pisaniem prac innym ludziom (za pieniądze oczywiście), że na własną nie miałam już czasu ani ochoty.

Wiedziałam mniej/więcej jak ma ona wyglądać, bo przecież zrobiłam konspekt tak na "odwal się" - coś trzeba było oddać.

Trzy dni przed maturą rozpisałam na takiej małej białej karteluszce z notesu w punktach, co mam powiedzieć i to wszystko.

Na egzaminie improwizowałam. Zdałam na 100 %.

 

Przepraszam, że się chwalę, ale to jedna z nielicznych rzeczy w moim życiu, z których jestem dumna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super! :great: Jesteś po prostu humanistką z krwi i kości, co zapewne wyczuli egzaminatorzy. Ja zdawałem jeszcze "starą maturę", część ustna była po pisemnej. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś dwa czy trzy błędy ortograficzne oznaczały automatyczne oblanie przedmiotu. Mam nadzieję, że zostało to utrzymane - a jeśli nie, to powinno zostać przywrócone. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cheiloskopia, super, potrafisz sobie poradzić w trudnych sytuacjach ;)

 

bonsai, niee, za czasów mojej matury po prostu odejmowali punkty za ortografię, teraz zdecydowanie łatwiej jest ją zdać

No i super! :great: Jesteś po prostu humanistką z krwi i kości, co zapewne wyczuli egzaminatorzy. Ja zdawałem jeszcze "starą maturę", część ustna była po pisemnej. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś dwa czy trzy błędy ortograficzne oznaczały automatyczne oblanie przedmiotu. Mam nadzieję, że zostało to utrzymane - a jeśli nie, to powinno zostać przywrócone. ;)

 

Teraz matura podobno znowu się zmieniła i nie wiem, czy jest trudniejsza niż za moich czasów, ale w 2009 roku to był pic na wodę - pozdawali ją ludzie, którzy porządnie zdania nie potrafili sklecić, prace kupili u kogoś i wykuli na pamięć... Nie wspominając już o tym, że jesli o język polski chodzi - nie trzeba bylo mieć praktycznie żadnej wiedzy ani na temat gramatyki, ani lektur, ani właściwie niczego (ot, tylko interpretacja podanego fragmentu książki, o której można było nie wiedzieć dosłownie nic i cale wypracowanie oprzeć na podanym na tacy tekście + test na czytanie ze zrozumieniem)... Porażka.

Co ciekawe - ludzie, którym ja pisałam i opracowywałam prezentację na część ustaną, pokończyli kierunki typowo humanistyczne, są magistrami, a ja mam tylko to swoje byle jakie średnie :mrgreen:

Fraza "Matura to bzdura" za Giertycha nabrała nowego wymiaru ;)

 

Ps. Dzięki za komplement - ale mi się miło zrobiło :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matura to bzdura. Dla mnie nie jest absolutnie żadnym wyznacznikiem wiedzy. Ot, zwykły test sprawdzający pamięć, korzystanie z tablic i szablonów wypowiedzi, do tego potrafi nieźle zestresować.

 

Humanistą jest dla mne osoba, która posiada interdyscyplinarne zainteresowania ze spektrum nauk społecznych i ścisłych/przyrodniczych (przy czym umie się wypowiedzieć na tematy ich dotyczące), do tego ma łepetynę pełną koncepcji i umie je wprowadzać w czyn.

Niedościgniony ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×