Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespol abstynencyjny poradzi ktos


Elem1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisalem tutaj wczesniej. Niewiem od czego znow zaczac. Moze tak , ponad dwa miesiace pilem non stop i bralem tabletki nasenne. Mialem kilku 1-2 dniowe przerwy w piciu ale tabletki biore od 2 lat kazdego dnia nawet jak bylem pijany. Nie pije 3 dzien biore 6mg relanium dziennie jakos sie trzymam ale i tak tragedia co sie podzialo ze mna. Strach przed wyjsciem napady lęku , natrectwa , urojenia wymioty. Od kilku lat cierpie na nerwice. Jestem alkoholikiem ale takich ciagow jak teraz to nigdy niemialem. Wziolem teraz 2 tabletki zolpic 10mg i doszlem do siebie wszystko puscilo. Wiem ze powinienem isc na detoks odwyk ale jakos nie umie sie do tego zabrac wstyd mi poprostu. Jak nie pije to czuje sie tragicznie ale niewiem czy od alkoholu czy tych tabletek. Juz o godzinie 18 czy 19 taka dziwna potrzeba zazycia tego swinstwa bo dzieja sie fatalne rzeczy ze mna napady paniki itd. Jak ja mam to odstawic samemu w domu. Te tabletki nasenne i tak nie poagaja na spanie bo chodze spac o 4 5 nad ranem ;/ poradzcie cos pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz nadal brac Relanium, a zolpidem powoli ograniczac, bo przeciez ma b. krotki okres poltrwania. Pomaga zaledwie na kilka godzin. Dobrze, ze masz to Relanium, bez niego bylaby tragedia po tak dlugim ciagu. Teraz do Relanium trzeba dolaczyc SSRI z nadzieja, ze z biegiem czasu uda sie ograniczyc benzo i zejsc z niego. Tez jestem uzalezniony, ale nie od az tak wysokich dawek. To jest niebezpieczne. Najlepiej uczciwie pogadac z lekarzem, zeby w razie gdyby skonczyly sie tabletki, wypisal recepte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie powinno się odstawiać gwałtownie. Wszystko powoli ograniczać. Gwałtowna odstawka to ryzyko drgawek. Żadnych gwałtownych ruchów. W razie czego dzwon na numer alarmowy i tam Ci powiedzą, gdzie dokładnie masz się zgłosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zolpidem to de facto benzodiazepina, tylko bardzo krotko działającą i selektywna. Jeśli bierzesz diazepam, i to w takiej końskiej dawce, to nie powinno być problemu ze stopniowym odstawieniem. Nie groza ci tez żadne tragiczne skutki (jak drgawki) po przerwaniu ciągu alkoholowego - tutaj diazepam sprawdza się świetnie. Powinno być dobrze. Moze powinieneś dodać sulpiryd, ma we wskazaniach leczenie psychoz alkoholowych i w ogóle alkoholizmu. Uspokaja, podbija dopamine (podobnie jak alkohol), zmniejsza apetyt na alko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×