Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

MalaMi1001, ale jak wszystko jest ok to je nie mam problemów w pracy. Lubię ją, jest ciekawa itd. Stres jakiś tam był, ale nie miałam z tego powodu problemów.

 

-- Pn cze 15, 2015 11:23 am --

 

Na każdym leku miałam dokładnie to samo, ale teraz to już kompletnie przeginam. Sama się też nakręcam i to nie ulega wątpliwości.

Sprobuj phenibut-u, dziala lepiej niz benzo (moim zdaniem).

Moze inaczej napisz jak mozesz co czujesz jak idziesz do pracy i czego sie boisz , dokladnie ?

Wenla moim zdaniem to niezbyt trafiony wybor, obym sie mylil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może z racji tego powinnaś dostać jakiegoś uspokajacza mocniejszego? Próbowałaś brać w ciagu dnia hydroksyzynę np.? Albo chlorprotiksen? Bo benzo to nie, uzależnisz się i po co Ci to.

dokladnie, wenla niezbyt uspokaja ,bardziej nakreca, hydro niezbyt likwiduje leki bardziej otumania (mi nie pomagalo). Mozesz tez sprobowac wysokiej dawki l-thenainy, magnezu, wit b6.

 

-- 15 cze 2015, 10:32 --

 

a ja juz ujebany jestem phenibutem , ogolony, wypachniony, jeszcze jakas dziewice musze spotkac i bedziemy uprawiac dziki seks na srodku rynku :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię powiedzieć czego się boję. To się pojawia taki strach, że muszę tam iść i trzeba wytrzymać te 8h. Boję się, że jeść nie będę mogła przez co będę się czuć gorzej, a ja muszę byc ogarnieta.

 

-- Pn cze 15, 2015 11:35 am --

 

No dobrze, ale ja za każdym raz na początku tak mam i niezależnie czy to była setra, esci czy wenla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię powiedzieć czego się boję. To się pojawia taki strach, że muszę tam iść i trzeba wytrzymać te 8h. Boję się, że jeść nie będę mogła przez co będę się czuć gorzej, a ja muszę byc ogarnieta.

 

-- Pn cze 15, 2015 11:35 am --

 

No dobrze, ale ja za każdym raz na początku tak mam i niezależnie czy to była setra, esci czy wenla.

 

Moim zdaniem to ejst wlasnie sytuacja kiedy benzo mzoe sie przydac, 0,25mg alpry przed praca przez kilka dni az uboki mina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwopnilam się do domu.

Hej, az tak zle bylo ? odpisz

 

emilk Powodzenia , trzymam kciuki a ze mam dar przewidywania przyszlosci i wiem wiele rzeczy o ktorych nie mowie, to powiem ze masz ta prace . pzdr- bez stresu, najlepiej przed 1 mg alpry albo 2 clonow- rozmawiasz jak z kolegami ( ktorych tak naprawde nie masz lOLOLOLOLOL).

pzdr

 

Jestem juz ;) No wiec tak na razie to byla wstepna rozmowa,musze jeszcze im dowiesc papiery,bez wspomagaczy poradzilem sobie bez problemu :D nawet leku nie czulem :D stawka 8 zl jest mega nie ? :P heh ;)

 

-- 15 cze 2015, 12:47 --

 

Gadalem z gosciem jakbym go znal od dawna :P facet jakos po 50 :P

 

-- 15 cze 2015, 12:48 --

 

Zwopnilam się do domu.

 

Nie poddawaj sie bedzie dobrze ;)

 

-- 15 cze 2015, 13:05 --

 

Inez nie rezygnuj z wenli to dobry lek ale potrzebuje czasu ;) Nie ma sensu co chwile zmieniac leku,bo tez nie ma gwarancji czy na innym nie bedzie lepiej,bierzesz jeszcze go za krótko ;)

 

-- 15 cze 2015, 13:09 --

 

Ja przetestowalem większość SSRI i leki tego typu to tylko zamulenie.Jesli sie pracuje to tylko SNRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emilk, no to super, że rozmowa ok :).

 

Nie zamierzam rezygnowac z wenli, ale kompletnie nie wiem co mam zrobić. Boję się co z pracą, po dzisiejszym nie dam rady. Chociaż jakby tak spojrzeć z boku to nic takiego się nie stało. Jestem załamana.

 

-- Pn cze 15, 2015 1:28 pm --

 

emilk, no to super, że rozmowa ok :).

 

Nie zamierzam rezygnowac z wenli, ale kompletnie nie wiem co mam zrobić. Boję się co z pracą, po dzisiejszym nie dam rady. Chociaż jakby tak spojrzeć z boku to nic takiego się nie stało. Jestem załamana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inez, a może powinnaś sobie kupić te jogurty/papki, które kupuje się w aptece dla osób bardzo wycienczonych? Mogłabyś sobie strzelić taką z rana, później w pracy popijać a coś konkretnego jeść dopiero w domu. Przynajmniej się nie wykończysz fizycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leczę się wenlafaksyną - Faxolet ER od 3 miesięcy i efekty są super. A było to tak: w styczniu dostałem sedam od psychiatry (mocną benzodiazepinę) na problemy bólowe somatyczne (od półtorej roku z nasilającym się natężeniem odczuwam dolegliwości takie jak: ból po żebrami w prawym boku, bóle pleców i kręgosłupa, po pewnym czasie doszło spore osłabienie i po pewnym czasie z tego wszystkiego deprecha, do tego schudłem 15kg z 82 na 67kg). Lekarz twierdził że po wykonanych badaniach eliminujących przyczyny organiczne (2 razu USG, morfologia, gastroskopia, kolonoskopia, próby wątrobowe, TK i RM kręgosłupa i jamy brzusznej) że to objawy somatyczne nasilającej się nerwicy. Sedam pięknie pomógł tylko, że gdy go zacząłem odkładać po 2 miesiącach to mnie tak poskładało że nie mogłem wstać z łóżka, zero snu i koniec końców wylądowałem w psychiatryku :papa: . Gdy z niego wychodziłem po kolejnych 2 miesiącach okazało się że po tym wszystkim leczono mnie kolejną benzodiazepiną - właśnie Tranxene. Faktyczne objawy somatyczne w dużej mierze przeszły, ale... no właśnie - kilka dni temu zacząłem (po konsultacji z psychiatrą) ograniczać dawkę (z 5 codziennie na 5 co drugi dzień) i znowu somatyczne bóle wróciły (kręgosłup, brzuch i spore osłabienie). Nie wiem co mam zrobić, bo boję się że jak za jakieś 3 tygodnie odłożę całkowicie to mnie znowu poskłada a ja chcę pracować i nie stracić pracy i opiekować się moją 3 letnią córką.

 

To tyle o benzo - wracając do wenlafaksyny od początku pobytu w szpitalu dostawałem to na wydobycie psychiczne i na początku czułem się nie za dobrze, ale po 2 miesiącach stosowania tego antydepresantu (równolegle z auto terapią - pozytywne myślenie, stymulowanie podświadomości itp.) psychika i ogólne nastawienie do życia naprawdę WIEEEEEEELKA poprawa. To znaczy nawet w obliczu wyżej opisanych problemów somatycznych myślę dniem dzisiejszym, bardzo pozytywnie, nie zamartwiam się, nie mam lęków - a to wszystko doskwierało mi i to bardzo przed trafieniem do psychiatryka. Mam nadzieję, że w miarę brania tego leku psyche będzie coraz spokojniejsza a idealnie by było gdyby w/w objawy somatyczne (brzuch i kręgosłup) poszły sobie precz :yeah:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inez kup sobie ortanol max albo controloc Control mdlosci znikna albo beda mniejsze,ja bez tego to mam caly czas mdlosci na tych lekach.

 

-- 15 cze 2015, 13:56 --

 

Buubi jaka dawkę masz wenli ? Te benzo to nic fajnego wiem jak to jest,bylem uzależniony od cloranxenu i relanium odstawienie tego to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie nie zdaja sobie sprawy jak bardzo leki psychotropowe podrazniaja blone sluzowa żołądka,wydziela sie wtedy więcej kwasu zoladkowego i dlatego tez pojawiają sie mdlodci oraz zgaga,apetyt sie zmniejsza,tym bardziej jak ktos ma wrażliwy żołądek,lecz nie każdy może cos takiego miec.Dlatego Inez spróbuj tego ortanolu max lub controloc Control ;)

 

-- 15 cze 2015, 14:06 --

 

Bubi wiec witamy Cie w szeregach wenlowcow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bubi wiec witamy Cie w szeregach wenlowcow ;)

 

Ano witajcie. W tych szeregach miło być witanym bo akurat z 3 leków które biorę wenla pomogła mi i to bardzo, tritico częściowo (śpię dzięki niemu całą noc, ale większe dawki mulą następnego dnia), a sedam, tranxena i ogólnie benzodiazepiny to droga do nikąd z cyklu krok do przodu i potem dwa w tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buubi, ja też biorę trittico do wenli (1/3 tabletki), niestety sie znow wybudzam. Boję się brać więcej.

 

emilk, te moje problemy to raczej nerwowe niż z żołądkiem.

 

-- Pn cze 15, 2015 2:35 pm --

 

MalaMi1001, nie wiem już co kam robić. Ostatnio pisałam, że apetyt powrócił, a teraz znow do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inez3, Malami dobrze ci radzila z tymi przekaskami z apteki, zeby jesc jak najmniej w robocie, w sumie nie rozumiem co ty masz z tym jedzeniem, rozumiem ze to objaw nerwicy tak??

 

Co do benzo to ja bralem cloranxen to to samo to tranxene, ponad rok czasu, za zgoda lekarza.

to benzo jest dobre bo ma dlugi okres póltrwania.

Bylem na poczcie i w sklepie, kurwa ledwo tam wyrobilem, jestem tak oslabiony, oprócz tego mam zawroty glowy, przejebane jak w ruskim czolgu. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buubi, ja też biorę trittico do wenli (1/3 tabletki), niestety sie znow wybudzam. Boję się brać więcej.

Możesz spokojnie brać do 150 na noc, wg mojego psychiatry nie uzależnia, jak brałem 150g to wcześniej ścieliłem łóżko bo wiedziałem że mnie poskłada w 15 minut i nie zdążę :mrgreen: Teraz 1/3 czyli 50 mi wystarcza i powolutku mnie składa tak ze 2godz. po zażyciu

 

Co do benzo to ja bralem cloranxen to to samo to tranxene, ponad rok czasu, za zgoda lekarza.

to benzo jest dobre bo ma dlugi okres póltrwania.

Jest dobre ale do czasu - ja bym to mógł brać i do końca życia bo fajnie maskuje bóle, ale niestety uzależnia a po kilku latach brania robi z mózgu papkę. Okres półtrwania ma bardzo długi - badania wykazały mi stężenie we krwi po niemal tygodniu od odłożenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, tak, zakładam, że to objaw. Zaczęło się jak mnie zemdlilo podczas obiadu w pracy. Zaczęłam się przejmować, że nie będę mogła jeść no i mam. Teraz mam wrażenie, że jest gorzej. W zeszłym tygodniu coś w pracy jadłam, a dziś nie mogłam. Wiem, że to kompletnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×