Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

aga85 xanax jest krótkodziałający, jeśli chodzi o benzo no to około 20 godzin działa bromazepam(lexotan, sedam) i jest o wiele mniej uzależniający, więc doraźnie ten lek bym proponował, pramolan jest uspokajający, nieuzależniający, tisercin jest mocno uspokajający i nasenny, spowalnia, lerivon antydepresyjny, nasenny....a fluoksetyna jest ogólnie pobudzającym antydepresantem, nie należy do leków antydepresyjnych o profilu znacząco przeciwlękowym, paroksetyna jest najlepsza od lęków lecz również bardzo rozleniwia i nic sie nie chce za bardzo, fluoksetyna jest motywująca lecz jest słabszym lekiem na objawy lękowe i na uspokojenie....fluoksetyna - motywacja, pobudzenie, nudności, bezsenność, dobry efekt antydepresyjny. Paroksetyna - rozleniwienie, uspokojenie, mocniej relaksuje, bardzo dobrze działa przeciwlękowo i troche zobojętniająco i lepiej na sen działa, troche może zamulać. Po miesiącu dołączania sertraliny i fluoksetyny wniosek jest taki że paroksetyna jak dla mnie to najlepszy lek z tych wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluo jak na razie nie spełnia moich oczekiwań. Dostałam ją, bo podobno zaczyna się od najsłabszego leku. Przez trzy tygodnie na 20 mg było lepiej, potem nawrót, więc mam zwiększoną dawkę. Żadnego pobudzenia i bezsenności po niej nie mam. Przynajmniej na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie fluo działała zawsze bardzo dobrze, chociaż zanim się wkręciła po odstawieniu to mijała wieczność. Teraz coś się pokręciło, bo mimo, że nie odstawiłem atak wrócił, było to co prawda związane z pewnym wydarzeniem, ale jednak chyba nie powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aga85 ja jestem na 40 mg od 4 lutego. Mam oczywiscie jeszcze lęki zawroty Glowy raz lepiej raz gorzej roznie jeszcze wiec nie zmieniaj leku poczekaj ja biore jeszcze alprox 0.5 mg na dzien jak odstawilam polówkę to byl nawrot lęków ale przeszlo i są mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zamierzam rezygnować z Seronilu. Dam mu szansę. Zobaczymy jak zadziała 40 mg. Jak nie zadziała to wtedy będę się martwić. Zaczynam powoli odstawiać Xanax.

 

Patryk29 lekarz zawsze myśli, że jest mądrzejszy od pacjenta. Jakby przeszedł wszystkie choroby i sam się z nich wyleczył. Może zmień psychiatrę.

Kazał Ci dalej brać Seronil? Zmienił dawkowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, Mówil ze mam dalej brac, ja juz nie chce tej fluo bo ja to lykam jak cukierki i jedynie co to uboki czuje, zero dzialania, zero poprawy nastroku, zero energii, wrecz jest gorzej niz bylo, od dzisiaj biore wenle bo mam duzo jej w domu, bede wchodzil na wieksze dawki i zobacze, zmniejszylem fluo do 20mg narazie jeszcze biore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze fluoksetyna utrzymuje sie w organizmie do 5-6 tygodniu ja wchodzilem szybko na fluo z koszmarnego escitalopramu dla mnie najgorszy lek ze wszystkich. Fluoksetyna 20 mg po kilku dniach uspokoila mnie i zadzialala przeciwlekowo ssri biore ciagiem od ladnych kilku lat po zadnym z lekow nie mam zaburzen sexualnych wrecz przeciwnie poprawiaja libido:) Te leki dzialaja jak naprawde sie bierze je dlugggggo i co jakis czas robi roszade. 20 mg bralem 4 tygodnie teraz zwiekszylem na 40 mg od 2 dni czuje mniejszy apetyt ale o to mi chodzilo i czuje lekkie odrealnienie i sennosc:) Zobaczymy jak to bedzie ale organizm musi zlapac stacjonarna dawke:) Fluo jest bardzo polecana ludziom z zaburzeniami osobowosci :) Poniewaz ona nie dziala czysto na serotonine i nie chamuje jej az tak mocno jak inne leki. Najlepiej działa w borderline. Nie wiem co bedzie dalej ale narazie jestem zadowolony. A balem sie jej jak ognia przez wiele lat. Dodatkowo za mna jest kilka lat terapi.... I tylko polaczenie leki plus terapia ma sens w nerwicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem na 40mg fluo, wcześniej było 20mg, kolejną noc z rzędu nie mogę spać, budzę się co 2h, przewracam. Nie czuję zmęczenia mówiąc szczerze, ale jednak jest to męczące i wiem, że w końcu wysiądę. Wcześniej pomagała mi melisa i zmęczenie fizyczne, teraz niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci miesiąc na fluo, 12 dzień na 40 mg. Nie mam problemów ze snem. Do 20 mg brałam na noc najpierw 10 mg, a potem 25 mg hydro. Do 30 mg fluo 0,25 mg Xanaxu. Teraz do 40 mg biorę na noc tylko pół tabletki Xanaxu i śpię jak zabita. Mam tylko głupie lub bardzo realistyczne sny.

 

maciekpoznan jak się czujesz po powrocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda to się unormuje, fluoksetyna potrzebuje cholernie dużo czasu do wkręcenia.

aga85 - dzięki, lepiej, ale tak nie do końca, chyba za dużo rozmyślam o tym jak mnie przyatakowało, chodzę taki przygnębiony trochę. Jutro wizyta u lekarza, pogadam z nim, popytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga85, A jak z dzialaniem??

Patryk29 na razie ciężko mi powiedzieć, bo dopóki wspomagam się Xanaxem jest w miarę ok. Wydaje mi się, że to alpra działa na mnie pozytywnie, a nie Seronil. Powoli ją odstawiam, więc wkrótce wyjdzie szydło z worka :twisted:

 

Humor mam lepszy, ale zdarzają się gorsze dni. Czasem mogę spać cały dzień, wstać na 2 h i dalej iść spać, aż do rana. Silne ataki zniknęły, zawroty głowy pojawiają się często, ale są mniej silne niż przedtem. Apetyt średni, trochę zmalał. Myśli samobójcze są sporadyczne, a nie natrętne. Na razie tyle. Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poważne zaburzenia pamięci na fluo. Szwankuje pamięć krótkotrwała. Rozmawiam z kolegą, po trzech dniach spotykam go znowu i powtarzam to, co mówiłem wcześniej. Nigdy czegoś takiego wcześniej nie miałem.

Ja też miałam, ale na razie minęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Dog, znam ten filmik o czarnym psie, rozumiem Ciebie. Miesiąc czasu to wcale nie tak długo jak na rozkręcenie się fluoksetyny, bądź dobrej myśli. Mnie escitalopram nie pomógł, każdy organizm inaczej reaguje, jeśli za kolejne 2,3 tyg. się nie zmieni Twój stan, myślę, że warto udać się do lekarza celem zmiany leku lub dawki fluo. Poza tym pytaj ludzi tu o leki, niektórzy wypróbowali wiele i możesz opierać się na ich wiedzy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×