Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, co u Was? U mnie ciezko. Podbrzusze nadal boli po lewej stronie przy dotyku, nam tam zgrubienia, niektore male, inne duze, ktore jak naciskam to wlasnie bola, ten bol nawet bez dotykania wystepuje, promieniuje do pachwiny, plecow w dolnej czesci. Dodatkowo mam bol z tylu biodra, na jego samym szczycie przy dotyku, a takze jakby w nadbrzuszu po lewej stronie w okolicy zebra, boli jakby zaraz pod skora, jakbym miala siniaka. Do tego wyniki ok! Ob, crp, mocz... usg jamy brzusznej... szukam pomocy, ale lekarka rodzinna mowi, ze ona nie wie skad te moje bole, ze nie moze mi pomoc. ;( moze Wy macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989, to nie masz ządnych chłoniaków !!!!!!, jak nie masz powiększonych węzłów, proszę Was nie siejcie paranoi, gardło z rana bardzo często boli jeśli w mieszkaniu jest suche powietrze, ja np codziennie rano mam zatkany nos, jak wyjdę na dwór to mija, u mnie w mieszkaniu jest bardzo suche powoetrze, już tyle czasu to mam i żyję, dodatkowo jeszcze flegmę w gardle,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy mi lepiej powiedzcie, co to jest to Hashimoto, to jest niedoczynność tarczycy? czy niedoczynność tarczycy jest tym spowodowana, lekarka mi coś o tym napomknęła, że to zazwyczaj dziedziczne, ale u mnie w domu nikt tego nie ma, albo ma i nikt nie wie o tym, mam coś napisane na skierowaniu inne postacie niedoczynności tarczycy ;/ i nie wiem co to, plus mam zrobić te przeciwciała tarczycowe,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989, może w laboratorium gdzie przebywam. Ale to jeszcze nie jest irracjonalne. Gorzej, że wmawiam sobie tez nierealne sytuacje, w których może się to stac, np. nadepniecie śliny z krwią na ulicy, albo zlapanie się rury w tramwaju, na której nie ma krwi. I tak dalej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, ja mialam wyniki tego samego dnia a jednego badania tarczycy po 2 dniach nie pamietam ktorego...

zrob sobie ft3 ft4 anty tpo- i wlasnie to pokazuje czy masz hasimoto czy nie ..ale spokojnie nie masz sie czym martwic naprawde!!

 

zagubiona00, wirusem hiv nie tak latwo sie zakazic... musialby byc kontakt swiezej krwi ze swieza krwia... a i to nie daje pewnosci, ze ktos sie zarazi- sa paru w ktorych osoba chora niewiedzac o tym kocha sie z partnerka 100 razy i ta kobieta jest zdrowa...

to temat rzeka, ale tez kiedys sobie to wkrecalam wiec troche oczytana jestem...

jak dotkniesz czyjejs krwi a nie masz w tym miejscu wielkiej rany to nie da sie zarazic ;) daj spokoj...

nadepniecie sliny z krwia na ulicy :brawo::lol::lol: to mistrzostwo... i akurat w tej sladowej ilosci sliny i krwi jest magiczna wiremia wirusa i posiada on magiczne zdolnosci przenikniecia przez obuwie, skarpetki skore naskorek az do kwioobiegu... wow! genialne :D wybacz, ale nie moglam sie powstrzymac...pomysl troszke nad tym :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, ja też się często śmieje z moich wymyslow, ale mimo to, ta myśl nadal wierci mi dziurę w brzuchu. Mysle, analizuje, draze, no po prostu miele na wszystkie sposoby. Codziennie pojawia się coś nowego. Mimo, że mam wiedzę na temat tego wirusa, to w żaden sposób nie umiem sobie tego racjonalnie wytłumaczyć. No wykończyć się idzie. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie tez mam swędzenie, najczesciej od rana i przed spaniem w łózku, szczególnie uda i z tyłu łydek

Potem jak sie rozkręcę to swędzi mnie nawet głowa. Obłęd.

 

ta gówniana nerwica nigdy mi nie odpusci, juz kiedys to pisałam; jest tyle narządów i układów w ciele, że do starości nie wystarczy by to "przerobić"

teraz męczę podbrzusze, boli mnie prawa pachwina, czasem w okolicy wyrostka, wszelkie badania (ginekologiczne, urologiczne, USG brzucha itp) miałam robione w przeciągu ostatniego roku.

Juz nie wiem czy to biodro, czy jajnik, czy jelito, czy co.

Od porodu (3 lata) napieprza mnie spojenie łonowe i krzyż. chyba czas sie pogodzić, z tym, że rózne bóle będe miała juz zawsze. jak nie to to tamto. A Wy? Boli was cos codziennie? pomijam lęki.

 

dziwne jest tez to, że w ciągu ostatnich 2 tyg odstawiłam Bioxetin i Triticco i z dnia na dzien jest coraz gorzej FIZYCZNIE, psychicznie jest nieźle. Dlaczego tak? :( Powinna wracać depresja i lęki a nie objawy fiz. A moze te dolegliwości to jakaś choroba fiz. a nie skutek odstawienia antydepresantów. :(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tak się cieszyłam, że nic mnie nie boli ... Ale niestety lęki są !!! Ciągle mam w głowie jakieś takie poczucie zagrożenia, że coś mi jest, że na coś jestem chora, że coś mi się stanie. TO NIE DO WYTRZYMANIA !!!

Ciągle czuję się senna, zmęczona i jakaś taka słaba. To samopoczucie nakręca lęk i myśli o chorobach. Na nic nie mam siły. Ale wiadomo, obowiązki są i nie ma zmiłuj - swoje trzeba zrobić. Dzisiaj zmusiłam się do prasowania. Nazbierała się cała góra ciuchów. Na początku nawet byłam w dobrym nastroju, muzyczka itd. Ale pod koniec czułam się na maxa padnięta: ból nóg, pleców, totalna słabość. Nagle zaczęła mi jakby napinać się sama lewa łydka. Takie uczucie jak na chwilę przed skurczem. Dziwne. Oczywiście od razu myśl, że to pewnie jakieś stwardnienie rozsiane i panika. Zaczęły mi się trząść w środku całe nogi. Boję się, cały czas czuję tą łydkę, wrażenie jakby była spuchnięta. Patrzyłam w lustrze nic nie widać. A w głowie już panika. Chce mi się płakać. Ciągle to poczucie zagrożenia nie daje mi normalnie żyć. Od tygodnia mam ochote iść i zrobić sobie krew ale boję się. To zmęczenie, senność, teraz ta łydka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nefretis codziennie prawie boli mnie reka w nsdgardtku . I man też te drgania mięśni .

A co co trittico to ja mam z nim niedobre doświadczenia. Bardzo źle się czułam jak go brałam. I nasilenie objawów właśnie. Teraz biorę magnez i 2 lub 3 razy dziennie piję nerwosol. I to mi pomaga. Ale lęk jest i to duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefretis, organizm sie przyzwyczail do tych lekow dlatego masz objawy fizyczne- to normalne i powinno ustepowac- o ile- a wiem ze to trudne- nie bedziesz sie nakrecac...

ja nawet gdy 2 godziny spoznialam sie z Setaloftem to juz mi bylo nieswojo...

wlasnie przy odstawieniu lekow dominuja odczucia fizyczne.... bole glowy zawroty, brak apetytu itp- nie przejmuj sie kochana to minie- staraj sie pic melise i rob cos dla swojej przyjemnosci, kapiel , maseczka kakaowa- polecana tu przeze mnie tysiac razy...

moze zdecyduj sie na jakies ssri ?? ja biore od 11 dni seroxat, wczesniej bralam sertraline i tez bylo gorzej, teraz jest troszke lepiej ale przede mna dluuuga droga...co do bolu- to tak, bolala mnie codziennie glowa- wrecz mi pekala... jak ja sie wtedy balam, myslalam ,ze to zatoki pozniej ze guz a jak lekarka zrobila endoskopie i mialam tomografie zatok i stwierdzila ze to napieciowe to poszlam do innego lekarza i to samo powiedzial ehh i wtedy przestalo bolec.. ale mam zawroty glowy dziwne uczucie ze upadne ze ciezko mi isc, w sklepie nie moge ustac dlatego unikam sklepow...

moze powinnas skonsultowac te bole z innym ginekologiem ?> moze masz tam cos niegroznego co powoduje bole, a my wiadomo wszystko czujemy inaczej i inaczej interpetujemty...

 

pralinka1, a mialas mierzony poziom magnezu potasu i ferrytyne ? mi to troche na jakis niedobor wyglada a nie na SM.

ja od kiedy wyszla mi ferrytyna 11 lykam zelazo i czuje sie napewno lepiej (nie badajcie zelaza tylko ferrytyne)

 

scooby, - jesli te grudki sa wycxzuwalne to skatuj lekarza rodzinnego o usg tych tkanek... cos co jest namacalne nalezy sprawdzac!

popros koniecznie lekarza o to usg i nie daj sie zlekcewazyc... to moze byc calkiem cos niegroznego- ja mam taka torbiel przy kosci biodrowej a tezsie bardzo balam...

 

kochani pamietajcie ze trzeba rozpoczac terapie! bo kolejne badania lekarze uspokajaja nas tylko na chwile! sami widzicie... co chwile jest cos nowego... a trzeba znalezc przyczyne tego stanu...przed czym uciekamy w te nasze choroby? moze mamy zbyt malo uwagi poswieconej nam i w ten sposob podswiadomie chcemy ja zwrocic...

 

zycze Wam milutkiego wieczou bez strachu i lekow :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silna somatyzacje. Mianowicie od ośmiu miesięcy czuje coś w prawej stopie, ni to mrowienie, ni dretwienie, ciężko opisać. Nakręcałam się, że to SM. Miesiące wyjęte z życia. W końcu zdecydowałam się na rezonans, który przysporzyć mi jeszcze wiece leków, ale koniec końców nic mi nie jest. I powiem Wam, że od tamtej pory to uczucie w stopie jest minimalne. Czasem mocniej poczuje. Ale nie ma porównania do tego co było wcześniej. To wszystko siedzi w Naszej głowie! A psychika jest połączona z cialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×