Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

angie1989, tak slyszalam to wielokrotnie od paru osob, ze skarzyly sie na swedzenie skory... a moj kolega mial alergie na jakis zel pod prysznic, ktorego ciagle uzywal ... :roll: i tez go wszystko swedzialo...

mnie swedzi skora po kazdej kapieli, bo mam tu w domu w Anglii twarda wode, w Polsce gdy sie kapie tym samym zelem nic mi nie jest :lol:

 

moze jesli to by bylo alergiczne to sprobuj pic pare dni wapno takie do rozpuszczenia ?

i nie martw sie- to napewno nie zadna choroba...!!

 

a ja dzisiaj bylam z mezem w Lidlu i musialam z niego wyjsc po jakichs 5 minutach :( tak mi sie slabo zaczelo robic- ale weszlam tam pierwszy raz bez benzo... mialam do siebie takie pretensje, ze az sie poplakalam :(

oby paroksetyna zadzialala... narazie biore ja za krotko zeby miec jakies efekty, ale bardzo tego pragne ,,,ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89 jedynie to kapsułek pioracych teraz używam, ale wątpię bo juz całe opakowanie zuzylam a swędzi od poniedziałku...

Pocieszam się ze ob 7 morfologia z rozmazem cała dobra.

Alergikiem nie byłam nigdy może kupie sobie zyrtec albo claritine...

Może serio to psychogenne bo w nocy nie swędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, tez nie lubie marketow :-/ zawsze wchodze po doslownie dwie rzeczy, bez koszyka. A jak sa kolejki to w ogole nie zostaje, bo nie daje rady :)

 

A z tym swedzeniem, to powiem wam, ze tak samo, mam co jakis czas takie fazy, ze sie musze drapac non stop (przewaznie na nogach) - czasem to az rany mam :). Ale z tego co zauwazylam, sporo osob tutaj tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, same sobie zaprzeczacie ponieważ piszecie najpierw że w necie piszą, że zdrowy człowiek ma niewyczuwalne węzły, potem piszecie, że wy macie już od dziecka, i przecież żyjecie, od dziecka to już dawno jakby cos było 8 razy byście w grobie leżały !!1 ja też mam wyczuwalne i ide na usg, ale staram się tak nie przeżywać, moja siostra i brat też mają wyczuwalne na szyi, a siostra nawet pod pachą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znów qurw... od kilku dni bujam się z problemami żołądkowymi :/ a już dwa tygodnie miałem spokoju.

- mdli mnie

- nie mam ochoty na jedzenie

- czuje się pełny

- piecze mnie jak zgaga ale nie w przełyku tylko czuję jakby w podbrzuszu

- gorzki posmak w buzi

Fakt w piątek tydzień temu synek przyniósł ze żłobka grypę żołądkową (żona cierpiała konkret) ale u mnie nie wystąpiły biegunka i wymioty co najwyżej przez dwa dni czułem się jak bym miał mieć grypę.

Nie wiem już sam czy to ciągle nerwica / grypa żołądkowa / czy może coś mi jest...

 

Mili89 na rtg nic konkretnego nie wyszło z tymi zatokami, dostałem krople do nosa, tabletki na gardło i jeszcze jakieś, za miesiąc wizyta kontrolna. Napiszę później co mi przepisał laryngolog.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb, a moze tak masz, ze lekko byles chory (to gorsze samopoczucie jak przed grypa) i teraz sie tak ciagnie bo juz sobie wkreciles?

Ja zauwazylam u siebie taka prawidlowosc - że jak jestem z jakeigos powodu oslabiona czy chora, to potem jeszcze z tydzien "ogarniam" sie z tego. Bo jakos tak popadam w taki stan dziwny i sie gorzej czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb, pewnie za pare dni przejdzie ci. Ciekawe czy to np. od tej grypy jakis efekt, czy tylko nerwicowe?

 

A u mnie w miare ok. Mialam wczesniej to oslabienie przez tydzien, ale przeszlo. I ostatnie pare dni dobre! :)

Tylko dzisiaj obudzilam sie "za rano" i postanowilam jeszcze pospac. I to byl blad, bo po tej dodatkowej 'drzemce' obudzialam sie strasznie otumaniona i roztrzesiona jakos :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jeden wezelek tak w srodku szyi po prawej stronie mam od zawsze ale wiaodmo moze był był a wkoncu cos sie zniego mogło rozwinac:(( boje sie i mysle zapisac sie na to usg wezłow ale tak sie boje na to pojsc:( nawet jak wyjda pozapalne to i tak za jakis czas chyba kontrole trzeba bedzie zrobic Boze nawet nie chc eo tym myslec.

Dzis byłam na rtg zatok i u laryngologa bo ja mam tez cały czas problem zta wydzielina w gardle poza tym mam czerone gardło i dzis zrobiłąm ten rentgen i nie wyszło nic z zatokami tylko tyle ze jest wydzielina ale alergiczna tak stwierdzil laryngolog ze na zdjeciu widac niezyt alergiczny zajrzął do gardła do krtani i stwierdził ze jest opuchniete i ze to jest przewlekłe zapalenie gardła i krtani ja juz zaczelma mu swirowac z mei pyka w gardle w uszach i czy to normalne? a on mi zaczła mówic ze tak ze to wszytsko ze soba powiazane jest i ze zaduzo mysle, opierdykał mnie ze leków nie biore bo ja to myslałam z emma tytlko tydzine brac aten mnie wysmial ze antybiotyk tylko tydzien a reszte to trzeba miesiacami zeby był efekt takie rzeczy sie długo lecza, a nie z dnia na dzien kazał mi brac jakies 2 alergiczne srodki + psikac do gardła cos tam i syrop jakis inhalacje.... Boze jak ja bym chciałą zeby mi to pomoglo wszystko dobrze by bylo zeby to co czuje to bylo tylko przewelekłe zapalenie krtani i gardła, aaa odebrałam jeszcze wyniki rozmazu w normie wszytskie takz epozmiom tych szytskich białych krwinek jest idealny. wezłow mi dzis nie badał kurde teraz załuje mógł moze zmacac:/ kazał przyjsc za 2/3 tygodnie na kontrole.... No i nie wiem co robic z tym psychiatra, chyba jednak jutro pojde do niego i tak babcia moja ma wizyte i ja jestem za tate bo on tez ma miec jutro ale jemu nic nie jest leki bierze i mi kaze isc za niego... bo do tego psychiatry czeka si e 3miesiace;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kochani!

tak czytam sobie i do wszystkich ktorzy maja problemy z flegma z nosa bolem gardla- sluchajcie!

trzeba zrobic wymaz z gardla i nosa nie pijac nie jedzac nawet nie myjac zebow przed badaniem , nie psikajac nic do noska, i zrobic cytologie nosa- ona latwo potwierdzi czy jest jakas alergia- wtedy jest duzo komorek eozynofili w nosie, a jak jest stan zapalny to jakies inne wychodza to badanie kosztuje 30 zl a jest bardzo przydatne bo ciezko zbadac sie na wszystkie alergie a i czasem wyniki sa nieprawdziwe...

takze wydajcie lacznie te 90 zl i zrobcie te badania bedziecie wiedziec czy siedzi tam jakas bakteria czy to alergiczne i bedziecie wiedziec jak to leczyc a nie slepo wszystko brac... buziaki :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angie1989, tez mnie czasem bardzo swedza rece az do krwi czasem drapie nie martw sie to napewno z nerwow... mozesz sobie wapno wypic albo wlasnie kilka dni zyrtec brac to zobaczysz czy bewdzie lepiej :*

michalb, zrob wymaz z gardla i z nosa i ta cytologie o ktorej pisalam.

na rtg czesto niewiele widac niesety.

mi laryngolog na nadwrazliwa sluzowke nosa zapisal sterydy i tabletki przeciwalergiczne i pomoglo... a bylam uzalezniona od kropli z xyme... cos tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lonia1989, niektórzy mają całe zycie węzły wyczuwalne i żyją, jeśli tyle sie z nim nic nie działo to nie będzie, nie możesz teraz żyć w takim strachu całe zycie, że masz węzeł, ja też mam dwa na szyi, i pod pachą coś czuje, ale tutaj patrze że wszyscy cos mają, jak się człowiek zacznie macac to zawsze coś znajdzie, ja już chce tak samo z tym skończyć, naprawde, tylko dermatolog, i te usg i bede brala leki na tarczyce i postaram się normalnie żyć, życie jest tylko jedno, nie można całe je poświęcić na myślenie czy mój wezeł jest ok czy nie, założę się, że jak każdy teraz tutaj zacząłby się macać to by coś znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, może faktycznie mam jakiś stan zapalny, dzisiaj było już tragicznie, miałam odruchy wymiotne od tej flegmy, i skoro to stan zapalny by był to stąd te węzły, chcociaż ja myśle, że te moje węzły zostaną po tym zapaleniu gardła o ktrórym już wam wczesniej móiłam, że miałam tragiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, skoro flegma splywa do gardla to je podraznia powodujac stan zapalny ...

we flegmie sa albo bakterie albo wirusy albo eozynofile jesli to alergia..

zrob sobie cytologie noska to bedziesz wiedziala czy to alergiczne i te wymazy z noska i gardla zrob :) wezly napewno byly od tego zapalenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Byłem dzis u pani doktor ktora po obejrzeniu wezlow.. odsluchaniu wszytskich objawow i ogladnieciu morfologi z rozmaem i innych badan stwierdzila "pilne usg jamy brzusznej i wezlow chlonnych" dala skierowanie do hematologa i powiedziala ze wyglada jej to na chloniaka i nadkrwistosc :(

ogolnie mam teraz takie mysli ze to jest jakas porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo neon, kope lat :)

Z mętami nienajlepiej....

Ogólnie mam je caly czas (i to nie to, że kilka, tylko takie ogólne zmętnienie - mam wrażenie, ze tego jest setki!).

Przez ostatnie miesiace, bylo jakby lepiej - nie wiem, mniej zwracalam uwage? albo bylo ciemniej i mniej rzucaly sie w oczy? Ale tez bylo ich pełno jak patrzylam na jasną powierzchnie.

Ale teraz od niedawna, znowu jakos tak bardziej mi dokuczaja :( (tak od miesiaca moze).

 

A u Ciebie od kiedy pogorszenie? Bo juz myslalam, ze moze ma to zwiazek z pogodą - ze cieplej, sloneczniej itd.

Ale faktycznie, stan zapalny tez moglby byc. Tylko... tyle czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwasiema weteranie :)

 

U mnie pogorszenie stopniowo od roku, tylko ciągle postępuje no i własnie nadchodzi moment krytyczny, całe pole widzenia mam zarzucone :( zastanwiam sie nad witrektomia w przyszłości, może technika pójdzie do przodu i wkoncu cos wymyślą. Wiesz stan zapalny może minąć, ale bakterie, czy wirusy sam sie nie wynosą i w stanach osłabienia problem moze ciągle powracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xindii, nie panikuj przede wszystkim! kiedy masz miec te badania ? jesli mozesz zrob prywatnie, oszczedzisz sobie czekania i nerwow...

z tego co czytalam, pisales, ze ob i crp byly w normie... moze to jednak nie to ??

trzymam kciuki i daj znac!! nie mozesz teraz sie nakrecac i nie czytaj nic w internecie!!!!

 

neon, kiedys czytalam, ze ludzie majacy problemy z zatokami niektorzy narzekali na pogorszenie widzenia- miales tomografie zatok ? albo endoskopie ?

 

malo osob wie o tej cytologii nosa- ona pozwala roznicowac skad ten katar albo flegma powstaje czy na skutek procesu zapalnego przez bakterie czy alergeny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×