Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Też obstawiam paroksetynę, część z tych objawów jest nawet wymieniona w ulotce. Powinno przejść z czasem, skutki uboczne są zazwyczaj najsilniejsze na początku brania a przechodzą z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja unikałem ostatnio słońca ;)

 

"Effect of sunlight exposure on cognitive function among depressed and non-depressed participants: a REGARDS cross-sectional study"

 

"Among depressed participants, a dose-response relationship was found between sunlight exposure and cognitive function, with lower levels of sunlight associated with impaired cognitive status (odds ratio = 2.58; 95% CI 1.43–6.69)"

 

http://www.ehjournal.net/content/8/1/34

 

Polecam też poczytać: http://en.wikipedia.org/wiki/Suprachiasmatic_nucleus

 

Jak więc wytłumaczysz działanie światła słonecznego na depresję i funkcje poznawcze? Chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze w gripexie jest dextrometorfan ktory jest sri ale tylko w wysokich dawkach.

mozesz lykac.

 

-- 23 mar 2015, 10:23 --

 

wzmacnia lub oslabia dzialanie niektorych lekow przez swoj wplyw na enzymy ale nie masz czym sie przejmowac po niskich dawkach dxm.

 

-- 23 mar 2015, 10:24 --

 

tylko nie bierz calego opakowania w ciagu doby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można z dawki 150 mg. Asertinu przejść na drugi dzień na dawkę początkową pół tabletki Paroxinoru. Będzie to bezpieczne ?

9 lat zażywałem lek asertin100 w wyższych dawkach. Ten lek bardzo mi pomógł i chwalę sobie go. Tylko, że ostatnio źle się czuje:

mam okropne mdłości w klatce p., zaburzenia rytmu serca ( kołatanie, przyspieszenie akcji ), zaburzenia widzenia, słuchu i drętwienie wraz z mrowieniem części ciała, do tego uczucie gniewu, zmęczenie. Leczę się na fobie społ. i wszystko wskazuje na to, że będę musiał przejść na Paroxinor. Bronię się przed tym jak mogę, ale też nie chcę źle się czuć. Być może po tak długim okresie zażywania asertinu organizm już się przyzwyczaił do tego leku ? Boję się brać jakiś inny lek, ale spróbuje jeszcze dojść do 175 mg asertinu i dopiero wtedy, gdy zwiększenie dawki nie pomoże, zmienić leczenie. Chociaż mam obawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam osoby, która mogłaby odstąpić (odsprzedać) 7 tabletek paroksetyny (Parogen, Paroxinor, biorę po 20 mg dziennie, dawka na tydzień) bądź polecić lekarza, który byłby w stanie mnie przyjąć od razu i wypisać receptę. Niestety mam nawrót nerwicy i agorafobii i bez leków nie dam rady normalnie funkcjonować, a mam pracę do której muszę też chodzić i kilka innych rzeczy na głowie. Bardzo prosiłbym o kontakt na PW, za wszelką pomoc z góry dziękuję. Dodam, że jestem z Krakowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne - z policji jestem. No pewnie. Nie mam co robić, tylko w policję się bawić. Znajomy mnie tutaj odesłał. Nie podawał szczegółów, co i jak. Ja piszę z konta znajomej, nie wnikam w jej profil, po co go tu ma i od kiedy. Ja swój profil mam jedynie na TacyJakJa - znacie? Tu pisałam: https://tacyjakja.pl/depresja-forum.html (widzę, że nie przekierowuje bezpośrednio; mój nick: malutka - pisałam w dziale depresja/choroba dwubiegunowa, wątek: Zmiana leku).

Profil wiarygodny, od 2008 roku. Ale pewnie też podważycie. Zabrakło mi leków, ot co. Na pogotowie nie pójdę, bo ubezpieczenia nie mam, mógłbyś pomyśleć, że skoro do takich rozwiązań się uciekam, to nie mam innych możliwości.

Choć w zasadzie rozumiem, kto by uwierzył komuś z 5 postami? ;)

Widzę tu kogoś z F41.2, nooo, jestem obok :D (F41.1).

Jak często bierzecie benzo doraźnie? Ja już tego nie potrzebuję, odkąd mam ustawione dobrze leczenie. Jeśli biorę leki, to jest naprawdę ok. Do tej pory brałam ParoGen w dawce 2-0-0 (2 tabl. po 20 mg) i Depakinę Chrono 0-0-2 (2 tabl. po 500 mg). Prędzej miałam też Ketrel, ale zeszłam z tego. Mulił mnie strasznie, mimo, że mała dawka. Pomaga Wam paroksetyna? U mnie, to chyba najlepszy lek SSRI, jeszcze miło wspominam Cital (citalopramum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne - z policji jestem. No pewnie. Nie mam co robić, tylko w policję się bawić. Znajomy mnie tutaj odesłał. Nie podawał szczegółów, co i jak. Ja piszę z konta znajomej, nie wnikam w jej profil, po co go tu ma i od kiedy. Ja swój profil mam jedynie na TacyJakJa - znacie? Tu pisałam: https://tacyjakja.pl/depresja-forum.html (widzę, że nie przekierowuje bezpośrednio; mój nick: malutka - pisałam w dziale depresja/choroba dwubiegunowa, wątek: Zmiana leku).

Profil wiarygodny, od 2008 roku. Ale pewnie też podważycie. Zabrakło mi leków, ot co. Na pogotowie nie pójdę, bo ubezpieczenia nie mam, mógłbyś pomyśleć, że skoro do takich rozwiązań się uciekam, to nie mam innych możliwości.

Choć w zasadzie rozumiem, kto by uwierzył komuś z 5 postami? ;)

Widzę tu kogoś z F41.2, nooo, jestem obok :D (F41.1).

Jak często bierzecie benzo doraźnie? Ja już tego nie potrzebuję, odkąd mam ustawione dobrze leczenie. Jeśli biorę leki, to jest naprawdę ok. Do tej pory brałam ParoGen w dawce 2-0-0 (2 tabl. po 20 mg) i Depakinę Chrono 0-0-2 (2 tabl. po 500 mg). Prędzej miałam też Ketrel, ale zeszłam z tego. Mulił mnie strasznie, mimo, że mała dawka. Pomaga Wam paroksetyna? U mnie, to chyba najlepszy lek SSRI, jeszcze miło wspominam Cital (citalopramum).

 

Mimo że uważają mnie za hejtera SSRI . to przyznaję z SSRI, to jedynie paroksetyna się nadaję. o ile nie bierze się ja nie za długo , potrafi zlikwidować wszystkie lęki i bariery między ludźmi ,podnosi mocno pewność siebie,można przemawiać przy tłumie nic sobie z tego nie robiąc,podnosi nastrój i działa dobrze antylękowo,antyfobicznie. parox to dobry lek .

ta dziewczyna na zdjęciu profilowym to ładna gąska , to ty czy koleżanka ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, gąska :D. Nieee, to nie ja. Ani ona :P. Ale żeby nie było - ze mnie też fajna gąska BYŁA! :D A znajoma - ona w zasadzie z tego konta nie korzysta. Dała mi dane, nie chciało mi się już na nowo rejestrować... chciałam na szybko wszystko. Ja paroksetynę biorę już długo, jest cały czas ok, o ile biorę regularnie. Ehhh, długo by gadać, nie mam już ochoty na testy z lekami, choć wiem, że mogłoby być jeszcze lepiej - być może. Mi się nastrój poprawił i lęków nie mam, a to była największa zmora. Także rozdrażnienie. Po paroksetynie jest ok. A fobie - raczej nie miałam nigdy aż tak bardzo, ale nasiliły się, bo utyłam, nabawiłam się kompleksów. Tego cudowne tabletki nie wyleczą :(. Muszę tu częściej zaglądać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może czy wolno w ciagu jednego dnia zmienić leczenie i przejść z dawki 150 mg. sertraliny na 10mg paroksetyny, czy będą skutki uboczne takiego szybkiego odstawienia sertraliny?

Zastanawiam się nad tym, bo obie te substancje uwalniają serotoninę w mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×